اسامی هندی
در سرتاسر جهان آداب و رسوم و سنت های عجیب و غریب زیادی وجود دارد که از شنیدن آن تعجب میکنید، یکی از عجیب ترین سنت ها برای انتخاب اسم در هند وجود دارد.

صدای سوت مخصوص برای اسم هر یک از اهالی روستا

دهکده کوانگ تونگ در تپه های یک ایالت هندی واقع شده است. این دهکده قرن ها است یک سنت قدیمی و منحصر به فرد دارد؛ ساکنان آن هنگامی که فرزندان شان متولد می شوند، علاوه بر انتخاب یک نام برای ایشان، یک آواز هم انتخاب می‌ کنند که هویت آن ها را تشکیل می‌ دهد.

این روستا جزء روستای شماره یک هند به حساب می آید؛ از این لحاظ که سنت و آداب و رسوم منحصر به فرد خودش را دارد. همچنین از لحاظ زیبایی های طبیعی هم بی نظیر است. تقریباً 650 نفر در این دهکده زندگی می‌ کنند که هر کدام نام خودشان را دارند اما هرکدام آواز مخصوص به خودشان را هم دارند که این کاملاً خاص است.

بازی کودکان

این آواز ها منحصراً فقط برای آنها سروده شده است و در طول زندگی برای شان خوانده می شوند و هنگامی که می میرند، همین آواز را برایشان می خوانند. در واقع اگر یک آواز خوانده شود، ساکنان متوجه می شوند که در مورد چه کسی صحبت می شود. این آواز علامت عشق مادر هنگام تولد نوزادش است؛ انگار که صدای قلب مادر نواخته شده است و یک لالایی گوش نواز سروده شده است.

هنوز مشخص نیست که این رسم از چه زمانی دقیقا شروع شد. جالب‌ تر اینکه این آواز یک نسخه کوتاه‌ تر و یک نسخه کامل تر و بلندتر هم برای هر فرد دارد. هر کس در خانواده باید آواز خود، دوستان و خانواده اش را بشناسد و آن‌ ها را یاد بگیرد؛ دقیقاً مانند ما که نام های یکدیگر را بلد هستیم.

مردم این روستا خاص ترین اسامی دنیا را دارند

3.622
این مطلب مفید بود ؟166
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/ن.ح
برچسب : آداب و رسوم
وبگردی