تولد
کنکور نیاز به برنامه‌ریزی، آمادگی و راهنمایی دارد و برای این‌منظور، موسسات و سایت‌های مشاوره کنکور به‌عنوان یک منبع کمکی برای دانش‌آموزان فعالیت می‌کنند. اما چگونه می‌توان از بین این موسسات و سایت‌ها، بهترین و مطمئن‌ترین گزینه را برگزید؟

چرا باید از مشاوره کنکور استفاده کرد؟

اکثر دانش‌آموزان هنگام مطالعه و آمادگی برای کنکور ، دلسرد می‌شوند یا نمی‌توانند به‌خوبی برنامه‌ریزی کنند. مشاوره کنکور یکی از بهترین راه‌های کسب اطلاعات و راهنمایی‌های لازم برای رسیدن به اهداف تحصیلی است که موجب کاهش هزینه و افزایش بازده کنکوری ها می شود و اگر بخواهیم به طور کلی دسته بندی کنیم وظایف زیر را به عهده دارد :

  • انتخاب رشته مناسب بر اساس علایق، توانایی‌ها و بازار کار
  • برنامه‌ریزی درسی منظم و اصولی بر اساس زمان، منابع و سطح دانش
  • تست‌زنی صحیح و استراتژیک با استفاده از تکنیک‌های حل سریع و دقیق
  • مدیریت استرس، اضطراب و خستگی در دوران آمادگی و شرکت در آزمون
  • جمع‌بندی و مرور نهایی دروس با روش‌های حفظ سریع و بلندمدت
  •  انتخاب دانشگاه و رشته موردنظر با توجه به رتبه، سهمیه و شرایط
  • پاسخ به سوالات و مشکلات شما در هر مرحله از آمادگی کنکور

موسسه کنکور خوب

یک مرکز مشاوره کنکور باید چه امکاناتی ارائه دهد؟

موسسات کنکور، یک نهاد آموزشی هستند که به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا برای آزمون ورودی دانشگاه‌های ایران آماده شوند. یکی از مقالات کاربردی در زمینه مشاوره کنکور، مطلب «14 ویژگی ضروری یک موسسه مشاوره کنکور خوب» است که ما در این مورد به شناسانگرهایی که محمد قاسمی یکی از بهترین مشاوران کنکور است استناد می‌کنیم .
اما به‌طورکلی، 9 ویژگی ضروری که موسسات آموزش کنکوری باید داشته باشند، عبارتند از:

تیم مشاوره حرفه‌ای و مجرب و علم محور

یک موسسه کنکور باید از مشاوران باسابقه و علم محور بهره ببرد.

این مشاوران باید بتوانند با شناخت نیازها، علایق و توانایی‌های داوطلبان، راهنمایی‌های لازم را به آن‌ها ارائه دهند. بهترین مشاوران کنکور، می توانند دانشجوهای تازه واردی باشند که در یک یا دو سال اخیر رتبه خوبی در کنکور داشته‌اند و چالش‌های پیش‌روی دانش‌آموزان را شخصا تجربه کرده‌اند و درک بهتری از مسائل روانی و دغدغه‌های آنها دارند که صد البته باید 14 ویژگی که سایت کنکور تی وی در مورد آن تاکید دارد هم داشته باشند .

ویژگی موسسه کنکور

برنامه‌ریزی علمی و منظم

آموزشگاه کنکور مدنظر شما باید از تغییرات سرفصل‌ها، آزمون‌ها و رقابت‌های تحصیلی آگاه باشد و برنامه‌ریزی دقیق و کارآمدی را برای داوطلبان طراحی کند. با حضور مشاوره کنکور، نقشه راه پیش‌روی دانش‌آموز مشخص است و می‌داند که باید این مسیر را از کجا شروع کند و چگونه به اتمام برساند. 

نحوه برنامه‌ریزی زمان و اولویت مطالعه، یک برنامه جامع و از پیش تعیین شده نیست؛ بلکه باید با توجه به روحیات و عادت‌های مطالعه هر فرد مشخص شود. به‌علاوه، بهتر است این موسسه پشتیبان‌های تحصیلی را برای پیگیری وضعیت مطالعه دانش‌آموز در اختیار آنها قرار دهد.

که البته این پشتیبانان تحصیلی باید 14 ویژگی بایسته یک مشاور کنکور خوب را داشته باشند .

منابع آموزشی کامل و به‌روز

یک موسسه مشاوره کنکور خوب باید از منابع آموزشی معتبر و جامع کمک بگیرد.

اینجا منظور فقط کتب کمک درسی نیستند ، بلکه باید خود مشاوران آن موسسه مشاوره کنکور از منابع علمی معتبری آموزش ببینند .

یکی از منابع عالی برای یادگیری برنامه‌ریزی، کتاب Educational Facilities

در مرحله بعدی باید برای مراجعان خود منابعی در دسترس قرار دهند .

این منابع شامل کتاب‌ها، جزوات، نمونه سوالات، تست‌ها، فیلم‌ها، نرم‌افزارها و سایر ابزارهای آموزش الکترونیک می‌شوند و منابع تعیین‌شده باید مطابق آخرین تغییرات کتب درسی انتخاب شوند.

روش‌های آموزش نوین و خلاق

موسسه مشاوره کنکور انتخابی باید برای آموزش کنکور از روش‌های جذاب و فعالانه برنامه ریزی کنکور استفاده کند.

حتی در مورد انتخاب موسسه آموزشی کنکور هم موسساتی که با تدریس فشرده فرمول‌های خاص ریاضی و فیزیک که تنها برای چندین مسئله با شرایط خاص طراحی شده‌اند کار می‌کنند ، در نهایت به ضرر شما تمام می‌شوند .

 

در خصوص انتخاب موسسه آموزش کنکور خوب از مشاوره کنکور استفاده کنید و به ‌دنبال موسساتی باشید که در گام اول مفهوم دروس را به‌خوبی منتقل می‌کنند و سپس تکنیک‌های تست‌زنی را به شما آموزش می‌دهند. 

فضای آموزشی مناسب و امکانات لازم

یک موسسه مشاوره باید فضای آموزشی راحت و امنی را برای دانش‌آموزان فراهم کند.
البته این شرایط، تنها برای کسانی که قصد دارند در محوطه آموزشگاه یا موسسه مطالعه داشته باشند، لازم خواهد بود.
اگر قصد دارید در سطح بین المللی درباره نحوه انتخاب یک مشاور تحصیلی مناسب بیشتر بدانید، می‌توانید از راهنمایی‌های وب‌سایت ecaonline.com نیز بهره ببرید.

ارتباط موثر با دانش‌آموزان و والدین

موسسه‌ای که انتخاب می‌کنید باید با دانش‌آموزان و والدین آن‌ها ارتباط صمیمی و مستمر داشته باشد.

این ارتباط باید از طریق تلفن، پیامک، ایمیل، وب‌سایت، شبکه‌های اجتماعی و جلسات حضوری صورت بگیرد. اهمیت این موضوع را در انتخاب یک مشاور کنکور خوب دست کم نگیرید.

موسسات مشاوره کنکوری که به نظر مراجعین خود اهمیت نمی‌دهند، احتمال بیشتری برای افت کیفیت در خدمات ارائه‌شده دارند.

هزینه منصفانه و تخفیفات جذاب

اکثر موسسات معمولا هزینه خدمات خود را بر اساس کیفیت و ارزش آن‌ها تعیین می‌کنند.

این هزینه باید منصفانه و قابل‌قبول باشد.

دقت داشته باشید، صرف هزینه‌های هنگفت کلاس و مشاور برای کنکور، کافی نیست.

توجه کنید که اکثر موسسات به‌دلیل برند و شهرت خوبی که کسب کرده‌اند، هزینه‌های بیشتری را در ازای خدمات یکسان دریافت می‌کنند.

لیستی از موسسات مختلف جمع‌آوری کنید و سپس با مطالعه نظرات دانش‌آموزان پیشین آن موسسه، بهترین گزینه ممکن را که از لحاظ مالی به‌صرفه‌تر است، برگزینید.

وب‌سایت parents.com در خارج کشور به شکل جذابی لیست مزایا و معایب موسسات مشاوره تحصیلی مختلف را برای دیگران به اشتراک گذاشته که امیدواریم در ایران خودمان هم به چنین استانداردی برسیم .

سابقه موفق و شهرت خوب

یک موسسه خدمات کنکور باید سابقه درخشان و شهرت خوبی در زمینه آموزش و مشاوره داشته باشد.
اکثر موسسات نتایج تحصیلی و شغلی دانش‌آموزان خود را به‌صورت شفاف و قابل‌اعتماد اعلام می‌کنند که هرچند این نتایج منبعی خوبی برای تصمیم‌گیری شما خواهد بود اما به بستره فکری سیستم مشاوره کنکور آن ها هم توجه داشته باشید که با شخصیت شما سازگاری لازم را داشته باشد .

پشتیبانی قوی و مستمر

موسسات برگزیده، پشتیبانی قوی و مستمری را به دانش‌آموزان خود ارائه می‌دهند.

این پشتیبانی شامل حل مشکلات درسی، رفع ابهامات، راهنمایی در موقع ضرورت، تامین منابع درسی، حضور در جلسات آزمون و سایر خدمات لازم می‌شود.
به‌علاوه، این موسسات مثل konkur.tv سایت‌هایی را نیز راه‌اندازی می‌کنند که خدمات مختلفی را ارائه می‌دهند.

جمع‌6بندی

یک موسسه یا سایت مشاوره کنکور برای ارائه خدمات حرفه‌ای و موثر به دانش‌آموزان باید از یک سری ویژگی ضروری برخوردار باشد. این موسسه باید برنامه‌های آمادگی کنکور را به‌طور دقیق و منظم برای دانش‌آموزان تدارک دیده و پیگیری کند.

به‌علاوه، باید به منابع آموزشی کافی برای تدریس و آماده‌سازی دانش‌آموزان دسترسی داشته باشند. ضمن آنکه باید از مشاوران روان‌شناسی برای ارائه راهنمایی و پشتیبانی روانی به دانش‌آموزان بهره ببرند تا با مشکلات روحی و اضطراب کنکور به‌خوبی مقابله کنند.

9 ویژگی ضروری یک موسسه مشاوره کنکور

51
این مطلب مفید بود ؟10
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی