تولد
ثبت نام کنکور ارشد
بعد از گذراندن دوره کارشناسی، شما مجاز به ثبت نام و شرکت در کنکور ارشد خواهید بود که در این گزارش با آموزش “ثبت نام کنکور ارشد” بصورت تصویری آشنا خواهید شد.

چگونگی ثبت نام کنکور ارشد

پذیرش در دانشگاه های سراسر کشور در مقطع کارشناسی ارشد، همواره یکی از مهم ترین و اصلی ترین اهداف هر یک از دانشجویان فارغ التحصیل شده از دوره کارشناسی است که مدت زمان دوره کارشناسی ارشد برخلاف دوره کارشناسی 2 سال می باشد و لازم به ذکر است که کنکور ارشد به دلیل تعداد شرکت کنندگان که نسبت به دوره کارشناسی خیلی کمتر هستند، رقابت کمتری وجود دارد و داوطلبان می توانند در طی مدت زمان مشخص شده قبل از کنکور ارشد، اقدام به مطالعه در رشته مورد علاقه خود کنند.

با این وجود اولین قدم برای شرکت در دوره کارشناسی، ثبت نام در سایت سازمان سنجش می باشد که سالانه در بازه زمانی مشخصی اطلاع رسانی می شود تا عموم داوطلبانی که تصمیم به شرکت در دوره کارشناسی ارشد دارند، ثبت نام نمایند. از این رو ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد بسیار ساده و آسان می باشد و شما تنها کمتر از 5 دقیقه می توانید ثبت نام خود را به اتمام برسانید. به همین دلیل ما تصمیم داریم در ادامه این گزارش از نمناک شما را با نحوه ثبت نام کنکور ارشد آشنا سازیم. همراه ما باشید.

در قدم اول شما باید در بازه زمانی ثبت نام کنکور ارشد وارد وب سایت رسمی سازمان سنجش شوید. بعد از وارد شدن به وب سایت سازمان سنجش، از بخش کارشناسی ارشد، گزینه مشخص شده را برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را انتخاب کنید که در تصویر زیر مشخص شده است.

ثبت نام کنکور ارشد

قدم دوم؛ در صفحه باز شده جدید گزینه «ثبت نام جدید» را انتخاب کنید.

آموزش ثبت نام کنکور ارشد

قدم سوم؛ وارد صفحه جدیدی خواهید شد که باید سریال ثبت نام خود را وارد کنید. برای بدست آوردن سریال ثبت نام، شما باید از طریق گزینه مشخص شده در قسمت بالا، وارد صفحه خرید این سریال شوید.

ثبت نام کنکور ارشد

قدم چهارم؛ در این قسمت می بایست سریالی که تصمیم دارید را انتخاب کنید. از این رو اگر شما تصمیم به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد در دانشگاه های روزانه کشور را دارید، باید گزینه اول یعنی «سریال ثبت نام کارشناسی ارشد» را انتخاب کنید.

ثبت نام کنکور ارشد

قدم پنجم؛ اطلاعات هویتی خود را در این بخش باید وارد کنید که این اطلاعات عبارتند از نام، نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت، شماره تلفن همراه و آدرس ایمیل را انتخاب نمائید. سپس از قسمت زیر درگاه پرداختی را انتخاب کنید و از انتها بر روی تائید کلیک کنید تا وارد درگاه پرداخت شوید. مبلغ مدنظر را پرداخت کنید. بعد از واریز هزینه، سریال برای شما پیامک خواهد شد و همچنین بعد از خرید بر روی صفحه نمایش خواهید دید.

نحوه ثبت نام کنکور ارشد

قدم ششم؛ در این قسمت سریالی که دریافت کردید را وارد کنید و در کادر دوم کد امنیتی را وارد نمائید و سپس گزینه «ورود به سیستم» را انتخاب کنید.

ثبت نام کنکور ارشد

قدم هفتم؛ وارد صفحه جدیدی خواهید شد که در ابتدا باید تصویر خود را آپلود نمائید و بعد از آپلود تصویر، وارد صفحه جدیدی خواهید شد که باید اطلاعات خود را بصورت ریز به ریز و کاملا دقیق وارد نمائید.

ثبت نام کنکور ارشد

قدم هشتم؛ بعد از وارد کردن اطلاعات دقیق در این صفحه، از انتهای صفحه گزینه «تائید و ادامه» را انتخاب نمائید.

چگونگی ثبت نام کنکور ارشد

قدم نهم؛ هم اکنون شما می توانید تمام اطلاعات وارد شده را بصورت دقیق بخوانید که در سایت سازمان سنجش ثبت شده اند و تا تاریخی که سازمان سنجش اعلام کرده است، می توانید ویرایش کنید. برای داشتن تمام اطلاعات خود در قالب یک فایل PDF گزینه «چاپ» را انتخاب نمائید.

آموزش ثبت نام کنکور ارشد

قدم دهم؛ وارد صفحه جدید دیگری خواهید شد که باید از انتها گزینه «چاپ» را انتخاب کنید.

نحوه ثبت نام کنکور ارشد

قدم یازدهم؛ در این بخش از قسمت Destination باید گزینه Save as page را انتخاب و سپس گزینه Save را از قسمت پائین صفحه انتخاب کنید.

 

ثبت نام کنکور ارشد

 

کنکور ارشد ، آموزش قدم به قدم ثبت نام کنکور ارشد

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش خبری نمناک/ف.ن
وبگردی