اسباب بازی لگو
اسباب بازی لگو یکی از اسباب بازی های قدیمی است که به بهترین شکل حس خلاقیت در کودکان ایجاد می کند و 28 ژوئن روز جهانی آن می باشد.

28 ژوئن، روز جهانی اسباب بازی لگو 

آیا تا به حال لگو بازی کرده اید؟ این آجر های رنگی پلاستیکی کوچک باعث ایجاد حس خلاقیت و لذت در کودکان و جوانان و یا حتی افراد نزدیک به سن 70 سال هم می شود. آجرهای لگو خلاقیت افراد را به کار می گیرند، طراحی فوق العاده ای دارند و می توانید برای هر کاری که تصورش را دارید، از آن ها استفاده کنید. این اسباب بازی محبوب و جذاب یک روز جهانی را در تقویم به خود اختصاص داده که تاریخ آن 28 ژوئن است.

اسباب بازی لگو

تاریخچه لگو 

روز جهانی لگو اولین بار در سال 1958 نامگذاری شد. تا قبل از آن هیچ آجر اسباب بازی بدین شکل در بین مردم وجود نداشت و اینقدر محبوبیت پیدا نکرده بود و در نتیجه لگوها به شدت مورد توجه قرار گرفتند. بعد از آن کم کم اسباب بازی های چوبی روی کار آمدند که ایده اصلی خود را از لگو گرفته بودند. 

لگو در زمان خود یکی از اولین و بهترین کمپانی های تولیدی بود که حاوی دستگاه هایی بودند که این اسباب بازی های پلاستیکی را تولید می کردند. اولین تولید این لگو ها به سال 1949 برمی گردد. در طی 17 سال؛ یعنی تا سال 1966، این لگو ها، رشد بسیار سریعی در کمپانی های جهانی پیدا کردند و در 42 کشور به فروش می رسیدند. 

در سال 1967 سرزمین لگو، درب کمپانی خود را به روی عموم باز کرد که بیش از 125 هزار نفر، در همان فصل اول بازدید کننده داشت. هم اکنون 9 سرزمین لگو در سراسر اروپا، آسیا و آمریکا وجود دارد.

لگو

حقایق جالب در مورد لگو 

لندروور در سال 2016 رکورد جهانی برای بزرگترین ساختار لگو را زد. این ساختار از  5,805,846 قطعات لگو ساخته شده است. 

این لگو ها راه خود را به پاریس هم باز کرده اند. 

اگر بخواهیم اسباب بازی ها را بر اساس محبوبیتشان طبقه بندی کنیم، بیشترین محبوبیت مربوط به همین لگو ها است که به طور کل بیش از 4 میلیارد مورد از آن ها در دنیا وجود دارد. 

بزرگترین بازار لگو در جهان به کشور آلمان تعلق دارد و اسباب بازی اول در این کشور لگو می باشد. 

از سال 1958 تا به الان طراحی این لگو ها تغییری نکرده است. 

جیمز می در سال 2009 خانه ای ساخت که به طور کامل از لگو ها ساخته شده بود و طراحی آن هرگز تغییر پیدا نکرد. این خانه بیش از 3.3 میلیون آجر لگو داخل خود داشت. حتی توالت آن هم کاملاً مانند یک حالت معمولی کار می کرد و دارای تختخواب و دوش حمام هم بود. 

هم اکنون لگو آنقدر معروف است که در هر ثانیه بیش از هفت مجموعه از آن به فروش می رسد. 

گروه لگو دارای بزرگترین خط تولید تایر در جهان است.

لگو از آن دسته اسباب بازی هایی است که هم دختران و هم پسران از آن استفاده می کنند. 

اما تخمین ها و آمار ها نشان می دهد که تقریباً 86 درصد از کسانی که لگو بازی می کنند، جنسیت مرد دارند. 

اگر کل لگو های موجود در دنیا را جمع کنید و بخواهید با آن ها یک ساختار مرتفع بسازید، ارتفاع آن به 3839999391.36 متر  می رسد!

لگو ها از همان روزی که ساخته شده اند تا به حال هیچ تغییر شکلی نداده اند.

شعار اصلی این شرکت «بهترین هیچ وقت مناسب ترین نیست» است.

تاریخچه روز جهانی لگو و حقایق جذاب این اسباب بازی

4.626
این مطلب مفید بود ؟242
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن/س
برچسب : اسباب بازی
وبگردی