ذکر نجات دهنده
در تمامی زندگی ها مشکلاتی وجود دارد و بعضی اوقات دست و پنجه نرم کرذن با این مشکلات کار آسانی نیست، ذکر های قرآنی وجود دارد که در این زمانها به کمکتان می آید.

بهترین ذکر نجات دهنده برای زندگی

همه ما در زندگی با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنیم، برای رفع مشکلات زندگی نه تنها چاره اندیشی و به دست آوردن مهارت بلکه برخی از ذکرها نیز چاره ساز هستند. ذکرهایی که در این بخش از نمناک آورده ایم، جزو بهترین اذکار الهی بوده و همگی از خواص خارق العاده ای برخوردارند. برای نزدیکی به خداوند، کاهش عصبانیت، گشایش در کارها و رفع اختلافات در زندگی و...این ذکرها را زیر لب بیان کنید تا زندگیتان نجات یافته و مشکلاتتان به مدد الهی رفع شود.

صلوات:برای کاهش عصبانیت

در کتاب مکارم الاخلاق آمده است در هنگام عصبانیت بر محمد و آل محمد صلوات بفرستید و این دعا را پس از صلوات بخوانید تا عصبانیت زایل گردد.

اللهم صل علی محمدٍ و آل محمدٍ. اللهم اغفِر ذَنبِی وَ اذهِب غَیظَ قَلبِی وَ اَجِرنِی مِنَ الشَّیطانِ الرَّجِیم و لا حَولَ و لا قُوَةَ اِلّا بِالله العلی العَظِیم.(مکارم الاخلاق؛ ص 350)

ذکر نجات دهنده

استغفار:برای گشایش درکارها

محمد(ص) می فرمایند:هر کس بسیار استغفار کند، خدا برای او از هر غمی گشایش، از هر تنگنایی رهایی و از جایی که انتظار ندارد روزی می دهد.(نهج الفصاحه، ح2941.)

یا ودود:رفع اختلافات در زندگی

از امام رضا علیه السلام روایت شده برای رفع اختلافات در زندگی و ایجاد همدلی و مهربانی میان همسران هزار و یک مرتبه این اسم‏ را بر مویز یا خوراکی دیگر با نیّت خالص و توجّه به خدا و معنای آن بخواند و مرد و زن هر دو از آن بخورند.( خواصّ آیات قرآن کریم:77)

لاحول و لا قوه الا بالله :دفع بلا

امام رضا (ع) می فرمایند:هرکس بگوید «لاحول و لا قوة الا بالله» خداوند 99 بلا را از وی دفع می کند که آسان ترین آن خفگی و نفس تنگی است. ( مکارم الاخلاق ص360)

ذکر نجات دهنده معجزه آسا؛ حتما امتحانش کن

4.719
این مطلب مفید بود ؟181
منبع : بخش دین و مذهب نمناک/ن/ن.ح
وبگردی