زندگی بدون پشیمانی
همه آدمها در زندگی اشتباه میکنند، اما مهم این است که ما از تمام اشتباهاتی که انجام میدهیم درس بگیریم؛ و برای چیزهایی که نمیتوانیم تغییر دهیم افسوس نخوریم.

راهی برای زندگی کردن بدون پشیمانی

زندگی پر از شکست ها و موفقیت ها است و پشیمانی قسمت بزرگی از زندگی افراد را در بر می گیرد. انسان گاهی کارها و رفتارهایی در زندگی انجام می دهد که تنها پشیمانی و ندامت را به همراه دارد.

تصمیم های نادرست یک زندگی افسرده و بدون پاداش را به ارمغان می آورد، بنابراین برای داشتن زندگی شاد و موفق و بدون پشیمانی باید عاقلانه و درست تصمیم گیری کنیم و همیشه جوانب کارهایمان را بسنجیم. در این بخش از نمناک شما را بیشتر راهنمایی خواهیم کرد تا بتوانید زندگی بدون پشیمانی برای خود بسازید.

اهداف خود را تعیین کنید

افراد هدفمند موفق می شوند زیرا می دانند قصد انجام چه کاری را دارند. آنچه را در زندگی می خواهید تعیین کنید و به دنبال آن بروید! بنشینید و 5 هدفی را که می خواهید در 6 ماه آینده به آنها برسید بنویسید سپس برای 12 ماه آینده و دوباره برای 5 سال آینده اهداف را بنویسید.

وقتی دیدگاه روشنی برای آنچه می خواهید تعیین کنید، کاری برای انجام و دلیلی برای برخاستن از رختخواب دارید. دیدگاه خود را روی کارت های یادداشت بنویسید و آنها را روی آینه نصب کنید و یک ست دیگر روی میز داشته باشید به این ترتیب اهداف شما همیشه پیش روی شما هستند.

اهداف

روابط خوبی داشته باشید

آنچه را که در روابط دوست دارید، روشن کنید. ویژگی های همسر ایده آل خود را بنویسید و تسلیم نشوید! مجموعه ای از روابط بد می تواند شما را دچار آسیب و مشکل کند و انتخاب همسر اشتباه نیز می تواند اشتیاق انسان را از بین ببرد و شما را از زندگی و رویاهایتان باز دارد.

در مورد همسر ایده آل خود شفاف سازی کرده و ذهن خود را بر روی ویژگی هایی که می خواهید و ویژگی هایی که نمی خواهید متمرکز کنید. قانون جذب چیزی را برای شما به ارمغان می آورد که بیشتر روی آن متمرکز هستید، بنابراین اگر دائماً روی چیزهایی که نمی خواهید تمرکز کنید به آن خواهید رسید پس تمرکز کنید، صبور باشید و تسلیم نشوید.

علاقه مند باشید

در مورد شغل خود گزینشی عمل کنید و فقط برای امنیت خاطر آن را انتخاب نکنید. هیچ چیز بدتر از این نیست که احساس کنید در شغلی که از آن متنفر ید در حال ضعیف شدن هستید، درصد بالایی از افراد جهان مشاغلی را انتخاب می کنند که دوست ندارند.

ممکن است گاهی اوقات مجبور شوید برای رسیدن به شغل رویایی خود کاری را که دوست ندارید انجام دهید، اما مطمئن شوید که دائما در حال حرکت به سمت اهداف خود هستید و در شغلی که مایل نیستید راکد نمانید.

خانم شاغل

عاقلانه خرج کنید

نیمی از استرس هایی که متحمل می شویم این است که سعی می کنیم هزینه های زندگی را پرداخت کرده و آن را کنترل کنیم. سریع ترین راه برای ورود به زنجیره های مالی این است که فراتر از توان خود خرج نکنید برخی افراد وقت و انرژی زیادی را صرف این موضوع می کنند تا درآمد بیشتری داشته باشند.

بسیاری از افراد مجبورند برای پرداخت اقساط خود در مشاغلی که از آن متنفرند بمانند بنابراین مسئولیت پذیر باشید و تصمیمات مالی خوبی بگیرید و در کلاس ها شرکت کنید و از مشاوران مالی مشاوره بگیرید.

پول را روی ابزارهای رشد سرمایه گذاری کنید نه برای تحت تأثیر قرار دادن افرادی که به شما اهمیت نمی دهند.

مراقب نظرات باشید

هر فرد نظرات زیادی دارد و اگر از آن دسته افرادی هستید که هنگام تصمیم گیری تحت تأثیر "نظرات" دیگران قرار می گیرید، در هیچ کاری موفق نخواهید شد. به دنبال افراد موفقی باشید که به نتایج دلخواه رسیده اند و می توانید از آنها الگو بگیرید و در عوض مراقب گروهی باشید که توصیه هایی می کنند که نتیجه دلخواه شما را ندارد.

وقتی نظر کسی را عملی می کنید در واقع از سبک زندگی او الگو گرفته اید. همه ما 24 ساعت در طول روز وقت داریم تا صرف یادگیری از افرادی کنیم که در زمینه هایی که می خواهیم موفق باشیم موفق اند و از افراد منفی که فقط می خواهند ما را زمین بزنند دوری کنیم.

افراد موفق

انتظار شکست داشته باشید

هر چیزی که در زندگی اتفاق می افتد اینجاست تا به ما چیزی بیاموزد. هرچه بیشتر در زندگی بخواهید و تمایل بیشتری برای بهتر شدن داشته باشید، احتمال شکست بیشتر می شود. اگر بدانید اکثر افراد موفق قبل از رسیدن به اهدافشان شکست خورده اند، در صورتی که برای شما اتفاق بیفتد دیگر احساس بازندگی نمی کنید.

شکست اولین قدم در راه رسیدن به موفقیت است پس از شکست بیاموزید و آن را در تلاش بعدی خود به کار بگیرید. توماس ادیسون در زمان اختراع لامپ 10000 بار شکست خورد. اگر پس از یک بار شکست تلاش را ترک کنید، آیا واقعاً سزاوار موفقیت هستید؟

به طور منظم خود را ارزیابی کنید

وقتی دوستی ها و روابط سمی می شوند و احساس می کنید در حال پس رفت هستید، وقت آن است که آنها را رها کنید. یک عبارت کلیدی زمان ترک، این است که افراد می گویند "فکر می کنید که هستید؟"

این امر در مورد دوستان و همکاران صدق می کند پس نباید اجازه دهید دیگران محدودیت ها و ترس های خود را به شما تحمیل کنند. اگر طوری زندگی می کنید تا با گروهی که در آن هستید هماهنگ شوید، توجه داشته باشید زیرا گفته می شود که شخصیت شما از 5 نفرد از افراد اصلی زندگیتان شکل می گیرد و اگر همه آنها ناموفق اند وقت آن است که دوستان جدیدی پیدا کنید.

با کاهش رابطه های قدیمی، فضایی برای دوستی ها و تجربیات جدید ایجاد کنید تنها در این صورت است که خواهید دید آنچه واقعاً قادر به دستیابی به آن هستید.

شادی

احساسات خود را پنهان نکنید

بزرگترین پشیمانی شما می تواند این باشد که کسی زندگی شما را برای همیشه ترک کند و به او نگویید واقعاً چه احساسی دارید. آیا کسی هست که دوست داشته باشید احساسات خود را به او بگویید. اکنون این کار را انجام دهید هرگز نمی توانید بفهمید که آیا این آخرین فرصتی است که شما مجبور به انجام آن هستید.

چند پیشنهاد دیگر برای داشتن زندگی بدون پشیمانی

 • سلامت و تندرستی خود را در اولویت اصلی قرار دهید و همیشه مراقب خود باشید تا آماده مراقبت از دیگران باشید.
 • راه خود را دنبال کنید، نه راهی که دیگران می خواهند شما از آن پیروی کنید.
 • آرامش داشته باشید و با جریان زندگی حرکت کنید.
 • کنجکاوی فکری بیشتری داشته باشید و از خلاقیت استقبال کنید.
 • تا قبل از شناخت افراد آنها را قضاوت نکنید.
 • به جای این که به چیزهایی که ندارید فکر کنید، از آنچه اکنون دارید سپاسگزار باشید.
 • به جای اینکه شادی را فقط برای خود بخواهید آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.
 • برای یافتن راه حل مشکل را از زوایای مختلف بررسی کنید.
 • تبدیل به فردی شوید که دوست دارید بقیه عمر خود را با او بگذرانید.
 • با مردم با احترام و شفقت رفتار کنید.
 • با ترس های خود روبرو شوید و سعی کنید کارهایی را انجام دهید که فکر می کنید نمی توانید انجام دهید.
 • زمانی را با افرادی بگذرانید که شما را خوشحال می کنند در حالی که برای خوشبختی خود به دیگران وابسته نیستید.
 • کارهایی را که دوست دارید انجام دهید.
 • لیستی از اهداف را بنویسید و با انجام گام به گام به آنها برسید.

برای آنکه بدون پشیمانی زندگی کنی، بخوان

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ن.ح
برچسب : سبک زندگی
وبگردی