تولد
جوانسازی پوست صورت
بدون شک همه ما با بالاتر رفتن سن چروک هایی در صورتمان پدیدار می شود که کاملا طبیعی است، اما شما میتوانید با انجام یک سری روش ها این روند را کندتر کنید.

ترفند متخصصان پوست برای زیبایی و جوانسازی پوست صورت

بدونِ شک همه ما سنمان بالا می رود و پیر می‌ شویم؛ اما به این معنا نیست که نمی‌ توانیم این فرآیند را کندتر و آهسته‌تر کنیم. راه های ثابت شده ای وجود دارند که به ما کمک می کنند تا ظاهر جوان خود را حفظ کنیم؛ به طور مثال نوشیدن 8 لیوان آب در طول روز، استفاده مرتب از ضد آفتاب با spf حداقل 30، کنترل استرس و خوردن غذا های سالم جزء همین راهکارهاست؛ همچنین روش‌ های دیگری هم هست که توسط متخصصان پوست ارائه می‌ شود و ما می توانیم با استفاده از آنها خود و به‌خصوص پوستمان را جوان تر نگه داریم که در این قسمت از بهداشت و سلامت پوست و موی نمناک این روش‌ ها را معرفی خواهیم کرد.

بوتاکس

بوتاکس اولین راهی است که به شما کمک می کند تا جوان به نظر برسید. بوتاکس باعث ریلکس شدن و نرم شدن ماهیچه ها که عامل ایجاد چین و چروک در نواحی مختلف صورت هستند، می شود؛ همچینین روشی عالی است و اثر آن به طور میانگین بین 3 الی 6 ماه ثابت می‌ ماند و یک روش تاثیرگذار و مقرون به صرفه برای جوان نشان داده شدن محسوب می گردد. استفاده مداوم از آن هم اثرات بلند مدت خواهد داشت.

بوتاکس

رتینوئیدها

رتینوئید های موضعی فواید زیادی دارند و باعث تحریک کلاژن سازی، کاهش چین و چروک ها، کاهش مشکلات رنگدانه‌ ای به خاطر آسیب آفتاب، بهبود بافت پوستی، کاهش سایز منافذ پوست و بهتر کردن تناژ پوست می شود.

همه متخصصان پوست از رتینوئید های موضعی استفاده می کنند و به خاطر فرمولاسیون های متنوعی که دارد، برای هر نوع پوستی جدا ساخته می شود؛ البته کمی زمان می برد تا تاثیر آن را ببینید اما معمولا بعد از 6 ماه استفاده مداوم، اثرات آن کاملاً مشخص خواهد بود.

فیلرها

وقتی که سن بالا می رود، چربی، ماهیچه و استخوان های صورت تغییر می کنند. پوست هم حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد و شل می شود. انواع مختلفی از فیلر ها وجود دارند که می‌ تواند حجم از دست رفته پوست را دوباره برگرداند که البته توسط سازمان غذا و دارو هم مورد تایید قرار گرفته اند؛ اما خطراتی مانند عفونت، ایجاد جوش، مرگ پوست، نابینایی و سکته هم برای آنها نام برده شده است‌ و به خاطر همین نباید در استفاده از بوتاکس زیاده روی کرد یا فیلر اشتباهی تزریق کرد.

لیزر فراکشنال

لیزر فراکشنال جزء روش های محبوب بینِ متخصصان پوست می باشد. برای هر نوع پوستی مناسب است؛ به شرطی که آن را درست استفاده کنید. در واقع این لیزرها فعل و انفعلاتی را روی پوست ایجاد می‌ کنند که باعث تحریک کلاژن سازی، کاهش مشکلات رنگدانه‌ای و بهبود بافت پوست خواهند شد. برای گرفتنِ بهترین نتیجه هم؛ هر یک یا دو سال یکبار باید این روش را تکرار کنید.

سفت کردن پوست با استفاده از روش های غیر جراحی

روش های غیر جراحی ای برای سفت کردن پوست با دستگاه های مختلف وجود دارند که بعضی از آنها بر پایه اشعه فراصوت کار می کنند و با ایجاد گرما در نواحی خاص پوست باعث تحریک کلاژن سازی می شوند که در نهایت پوست را سفت و لیفت خواهند کرد؛ اگرچه که این روش ها قیمت بیشتری دارد اما مزیتشان این است که نیاز به جراحی نداشته و امنیت شان هم بالا است.

5 ترفند جدید متخصصان پوست برای جوانسازی صورت

4.117
این مطلب مفید بود ؟143
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
وبگردی