جید رولر
جید رولر یا ماساژور سنگی صورت امروزه یکی از بهترین و کاربردی ترین ابزارهای مراقبت پوستی می باشد که به جوانسازی و رفع مشکلات پوستی و دور چشم کمک می کند.

با جید رولر یا ماساژور سنگی صورت بیشتر آشنا شوید

تصور کنید که صبح از خواب بیدار شده و با سیاهی زیر چشم و پف مواجه می شوید. احتمالاً در چنین حالتی به سراغ ماسک آبرسان می روید تا پوست خود را روشن و سرحال کنید اما از آنجایی که ماسک ها زمان زیادی می برند، گاهی اوقات نمی توان از آن ها استفاده کرد.

دقیقا همان جاست که باید از ماساژور یا جید رولر استفاده کنید. این ابزار زیباییِ باستانی در بین بیوتی بلاگر ها و متخصصان پوست محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده زیرا جریان خون را در پوست افزایش می دهد، هر گونه تنش و استرس را روی صورت و بدن از بین می برد و به شما انرژی می دهد تا بتوانید ادامه کار خود را انجام دهید.

جید رولر

جید رولر یا ماساژور صورت چیست؟

مدت زمان خیلی طولانی نیست که این لوازم محبوبیت زیادی در بین مردم پیدا کردند. در زمان های گذشته، این محصول در طب چینی مورد استفاده قرار می گرفت.

جید رولر ها را از سنگ یشم درست کرده اند که ظاهر جذابی دارد و سطح روی آن نرم است و در دست گرفتن آن کاملاً راحت است. باید این سنگ ها را در دو سمت وسیله روی پوست بغلتانید و بکشید تا خون را به جریان دربیاورند.

این سنگ ها روی صورت گردانده می شوند و چنانچه در این بخش از نمناک میخوانید هرگونه سفتی و تنش را در مویرگ ها از بین می برند و پوست را ماساژ می دهند و مخصوص از بین بردن پف زیر چشم، افزایش گردش خون و روشن کردن پوست صورت هستند.

البته زمان های قدیم از سنگ ها و گیاهان دیگر هم برای اقدامات زیبایی استفاده می کردند اما به هر حال فرقی ندارد که جید رول شما از چه جنسی باشد. در هر صورت همه آن ها دو سنگ با سازه متفاوت دارند و شما می توانید هر کدام از نواحی صورت را با این سنگ ها ماساژ دهید.

جید رولر چیست

فواید جید رولر، ابزار ارزان ماساژ صورت

استفاده از این ماساژور پرطرفدار در میان زنان چینی فوایدی دارد که شامل:

افزایش جریان خون

این ماساژور ها می توانند بعد از یک روز طولانی و پر از خستگی ماهیچه های صورت شما را آرام کنند زیرا در طول روز جریان خون به صورت محدود می شود و اکسیژن رسانی به خوبی انجام نمی گیرد.

در نتیجه ممکن است صورت پف کند یا شما با سر درد و مشکلات این چنینی مواجه شوید اما این ماساژور ها جریان خون را به شکل متعادل افزایش می دهند و شما حس خوبی در ماهیچه های صورت خواهید داشت.

رفع مشکلات پوستی

این ماساژور ها راه حلی سریع و ساده برای رسیدگی روزانه به پوست و رفع مشکلاتی مانند حلقه زدگی، پف اطراف و یا جوانسازی دور چشم ها باشند. این ماساژور ها با افزایش گردش خون به صافی پوست صورت و از بین بردن چروک ها و خطوط ریز کمک می کنند.

بهبود عملکرد غدد لنفاوی

یکی از بزرگترین فواید این جید رولر ها این است که ترشحات اضافی غدد لنفاوی را بیرون می ریزند. شاید برایتان عجیب باشد اما این روند بعد از استفاده از این وسیله به طور کاملاً طبیعی اتفاق می افتد. خالی شدن این غدد از مواد اضافه، یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن تنش در صورت و گردن است.

از بین بردن افکار منفی

این ماساژورها به دلیل داشتن سنگ جید یا همان یشم خواص آرامش بخش دارند و باعث بهبود خلق وخو می شوند. بر اساس اعتقادات برخی افراد یشم ذهن را آرام می کند و افکار منفی را از بین می برد.

به پخش شدن محصولات زیبایی روی صورت کمک می کند

این ابزار قدرتمندِ مراقبت از پوست، راهکاری عالی برای پخش کردن روغن ها و سرم ها به عمق پوست است و شما می توانید از طریق آن هر محصولی را روی پوستتان ماساژ دهید و آن را به شکل عالی در کل صورت پخش کنید؛ بدون اینکه قطره ای از محصول هدر برود.

کلاژن سازی پوست

این ابزار قدرتمندِ مراقبت از پوست، می تواند به کلاژن سازی پوست کمک کند و سبب ایجاد ظاهری جوان تر و شاداب‌تر شود. استفاده روزانه از این وسیله روتین خوبی برای مراقبت از پوست خواهد بود.

مراحل استفاده از جید رولر

اگر تا به حال از جید رولر و ماساژور ضد پیری پوست استفاده نکرده اید پس باید روش استفاده صحیح از آن را بدانید، روشی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

پوست را آماده کنید

قبل از اینکه از این وسیله استفاده کنید، باید پوست صورت تان را آماده کنید. می توانید شب ها سرم یا کرم شب را به پوست صورت بزنید و ماساژور را آماده کنید. اگر صبح ها هم با پوست پف کرده از خواب بیدار شدید، سریعاً سرم مخصوص صبحگاهی را به پوست بزنید و قبل از اینکه به سراغ مرطوب‌کننده بروید، با جید رولر صورت تان را ماساژ دهید.

نکته:هیچ قانونی به شما نمی گوید که حتماً باید رولر ها را داخل یخچال قرار دهید اما در هر صورت ماساژ سنگ خنک روی پوست، حس بهتری را ایجاد می کند.

از گردن شروع کنید

یک راهکار کلیدی این است که از گردن شروع کنید و با فشار خیلی ملایم به سمت بالا بروید؛ فشاری که این ابزار به پوست وارد می کند، باید بسیار آرام باشد و کم‌کم به سمت بالا برود. کناره های گردن را فراموش نکنید.

زیر خط فک نیز محل بسیار خوبی برای ماساژ است و کم‌کم به سمت چانه بروید. ماساژ آرام در این ناحیه استرس را از بین می برد، جریان خون را بهبود می بخشد و پف صورت را به خوبی می گیرد.

ماساژ صورت را شروع کنید

اکنون نوبت ماهیچه های صورت است که شروع به کار کنند. هنگامی که می خواهید گونه، چانه یا پیشانی را ماساژ دهید، باید ماساژ شما به سمت بیرون و دور از مرکز صورت به سمت قسمت رویش مو باشد تا جریان خون به کار بیفتد. از هر کدام از قسمت های بیرونی بینی استفاده کنید سپس یک لمس آرام روی صورت انجام دهید.

جید رولر را به سمت پشت گوش ها و به طرف ترقوه روی پوست بکشید. با این کار باعث می شوید مایعات اضافی بیشتری از سیستم لنفاوی تان خارج شوند. اگر فشار خیلی سفت باشد، ممکن است به مویرگ های صورت شما آسیب وارد شود. پس مراقب باشید.

برای اطراف چشم از سنگ کوچک استفاده کنید

اگر جید رولر شما دو طرفه است، برای قسمت اطراف چشم، از سنگ کوچک استفاده کنید. کوچک بودن آن باعث می شود که راحت تر پف زیر چشم را از بین ببرید و زیر چشم حرکت کنید و به سمت گوشه چشم هم بروید. از آن جایی که قسمت بالا و پایین چشم پوست بسیار ضعیفی دارد، در نتیجه باید بسیار مراقب باشید و هیچ فشاری روی این ناحیه وارد نکنید.

رولر را تمیز کنید

اگر از رولر برای استفاده از مرطوب‌کننده یا سرم کمک می گیرید، حتماً باید با آب و صابون آن را ضدعفونی کنید. می توانید از شامپو بچه هم استفاده کنید و کمی آن را داخل آب گرم بگذارید و سپس با یک حوله تمیز، خشکش کنید.

در کنار جید رولر از این محصولات مراقبت پوستی نیز استفاده کنید

در کنار ماساژ دادن با جید رولر از سرم ها و روغن های مناسب پوست استفاده نمایید تا به ماساژدادن بهتر پوست با جید رولر کمک کنید. رولر را به این مواد آغشته نموده و روی پوست بکشید تا مواد مراقبتی به عمق پوست نفوذ کند.

با استفاده از سرم های آب رسان در کنار استفاده از جید رولر می توانید آبرسانی به پوست کمک کنید. همچنین استفاده از روغن های روشن کننده پوست گزینه خوبی برای استفاده در کنار استفاده از جید رولر می باشد.

به جز سرم ها و روغن های مناسب پوست می توانید از محصولات حاوی پپتید که سبب سفت و جوان شدن پوست و از بین بردن چروک ها و خطوط ریز می شوند و محصولات حاوی سلول های بنیادی گیاهی استفاده نمایید.

جید رولر و روغن پوست

زمان استفاده از جیدرولر

زمان استفاده از جیدرولر خودتان وابسته است و شما می توانید از جید رولرها در هر زمان از شبانه روز مثلا شب یا صبح استفاده کنید. چنانچه در نمناک عنوان شده است برای استفاده جید رولری را که از قبل داخل فریزرگذاشته اید را بیرون بیاورید و روی پوست تان بکشید، تا پف ها و خواب آلودگی از صورت تان دور شود. استفاده از جیدرولر در شب التهاب پوست را رفع و به ایجاد آرامش کمک می کند.

عوارض جانبی استفاده از جیدرولر

می توانید از رولر جیدها روزانه استفاده نمایید و این کار مانعی ندارد. البته استفاده نادرست از این وسیله باکتری و عفونت را در سطح پوست تان پخش می کند. اگر دچار مشکلات التهابی پوست مانند اگزما و آکنه روزاسه هستید، به سراغ این رولرها نروید.

هزینه جید رولر

جید رولرها با قیمت متفاوتی در بازار موجودند اما جید رولرهای ارزان معمولا کیفیت خوبی ندارند پس جنسی باکیفیت با قیمتی بیشتر بخرید، تا هر روز از کاربردهای آن بهره‌مند شوید.

همه چیز درباره جید رولر؛ از طرز استفاده تا فواید ماساژور

4.647
این مطلب مفید بود ؟434
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
وبگردی