تولد
گیاهان آپارتمانی
گیاهان آپارتمانی کم آب می توانند به مدت طولانی بدون آب زنده بمانند و با پیروی از نکات آبیاری صحیح و به موقع می توانید از گیاهان آپارتمانی کم آب خود برای سال های آینده لذت ببرید.

گیاهان آپارتمانی کم آب که نیاز به آبیاری زیاد ندارند

اگر جزو عاشقان گل و گیاه هستید و به نگهداری از گل و گیاهان آپارتمانی علاقمدید، برای داشتن گیاهان زینتی سالم بهتر است شرایط خاص و نگهداری از هر کدام از گیاهان را بشناسید، برخی از گیاهان بسیار حساس بوده و آبیاری زیاد موجب خراب شدن و مرگ گیاه می‌شود. اگر می‌خواهید بدانید کدام گیاهان به آب کم نیاز دارند و اگر بیش از حد به آنها آب بدهید، نابود می‌شوند، این بخش از نمناک را مطالعه کنید.

نخل اریکا

نخل اریکا یکی از گیاهان زینتی محبوب است که به عنوان یک گیاه داخلی یا خارجی در منازل و محیط‌های داخلی استفاده می‌شود. آبیاری معقول و متعادل از اصول مهم در نگهداری از نخل اریکاست. در آبیاری نخل اریکا دقت کنید و از آبیاری بیش از حد بپرهیزید،گیاه در فصل گرم به آب زیادتری نسبت به پاییز و زمستان نیاز دارد.

نخل اریکا

شامادورا

گیاه شامادورا که مردم آن را با عناوین دیگری همچون نخل شامادورا، گل شامادورا، نخل پارلور و شامادورا الگانس میشناسند از جمله گیاهان آپارتمانی گرمسیری است. گل شامادورا مانند سایر نخل‌ها نسبت به آبیاری بیش از حد بسیار حساس است. بهترین رمان برای ابیاری گل شامادورا زمانی است که سطح خاک گیاه به اندازه یک بند انگشت خشک شده باشد.

کامپک

گیاه خانگی دراسنا کامپکت جزو گیاهان مقاوم است که به راحتی خود را با هر آب و هوایی سازگار می کند.میانگین زمان آبیاری گیاه کامپکت، 7 تا 10 روز یک بار می باشد و این که آبیاری بایستی به اندازه ای باشد که آب، از قسمت زیرین گلدان خارج نشود.

دراسنا کامپکت

آگلونما

آگلونما یکی از مقاومترین و پر فایده ترین گیاهان آپارتمانی است که به دلیل نگهداری آسان و شکل ظاهری برگها، طرفداران زیادی دارد. زمانی اقدام به آبیاری این گیاه کنید که رویه‌ی خاک کاملا خشک شده باشد. آبیاری زیاد برگهای این گیاه را خراب کرده و گیاه را دچار بیماری پوسیدگی ریشه می‌کند.

لیندا

این گیاه به نخل دم اسبی و لیندا مشهور است، برگ های آن باریک و کشیده و ضخیم و مقاوم، مجنون و آویزان و فنری است. لیندا گیاهی نسبتا مقاوم است و تنها حساسیت آن آبیاری بیش از حد است زیرا به دلیل ذخیره ی آب درون ساقه خود از آبیاری بی نیاز شده است. در فصل رشد گیاه لیندا بهتر است آبیاری هر سه هفته یک بار انجام شود.

نخل دم اسبی

برگ انجیری

برگ انجیری از گیاهانی است که این روزها طرفداران زیادی دارد و برای دکوراسیون داخلی از ان استفاده میشود. گیاه مانسترا یا گل برگ انجیری نسبت به آبیاری زیاد حساس است. قبل از آبیاری باید حدود 2 تا 3 سانت از سطح خاک آن خشک شده باشد.

قاشقی

قاشقی، یا پپرومیا گیاهی علفی و همیشه سبز با رشد کند است. بهترین زمان آبیاری این گیاه، لحظه‌ای است که خاک سطحی گلدان، کمی خشک است. تا زمانی که خاک گلدان هنوز مرطوب است، آبیاری نکنید. اما خشکی زیاد نیز برای گیاه مضر است.

گل قاشقی

سانسوریا

گیاه سانسوریا، گیاهی مقاوم و دوست داشتنی است که نگهداری بسیار ساده ای دارد. سانسوریا، بسیار کم آب و به آبیاری بیش از حد حساس است؛ به همین دلیل، خاکِ همیشه خیس، باعث پوسیدگی این گیاه می‌شود.

ساکولنت

ساکولنت‌ها گیاهانی زیبا با جثه‌ی کوچک یا متوسط هستند که تنوع زیادی در شکل، اندازه و رنگ دارند. ساکولنت‌ها به آب زیادی نیاز ندارند، اگر قبل از خشک‌شدن کامل خاک به گیاه آب بدهید، احتمال دارد که ریشه‌ی گیاه به مرور زمان پوسیده‌شده و گیاه‌تان از بین برود.

ساکولنت ها

فیکوس

گیاه فیکوس جزو گیاهانی از خانواده مورآسه یا انجیریان است که دارای برگ های بسیار زیبایی هستند و در گونه ها و اندازه های مختلفی وجود دارند. گیاه فیکوس به آبیاری متعادل نیاز دارد، به طوری گیاه نه خیلی کم آبیاری شود و نه خیلی زیاد. این یعنی اینکه نه خاک گلدان را غرق آب کنید و نه بگذارید که خاک خشک شود.

شفلرا

شفلرا یکی از گیاهان آپارتمانی زیبا و پرطرفدار این روزهای دنیای گل و گیاه است. میزان آبیاری شفلرا در تابستان هفته‌ای 3-2 بار و در زمستان هفته‌ای یک بار است. در صورت آبیاری بیش از اندازه گیاه، برگهای آن زرد می‌شوند می‌ریزند.

شفلرا

برگ عبایی

گیاه برگ عبایی، یک گیاه زینتی است که زیبایی و جذابیت ظاهری آن موجب شده تا به یکی از محبوب ترین گیاهان خانگی تبدیل شود. خاک این گیاه نباید خیلی خشک و یا خیلی مرطوب باشد، از آبیاری بیش از حد این گیاه خودداری کنید، در غیر اینصورت ریشه های گیاه پوسیده خواهند شد.

ارکیده

ارکیده یکی از زیباترین گیاهان است که می‌توانید در خانه نگهداری کنید. برای نگهداری از ارکیده باید به آبیاری آن توجه نمایید، در طول ماه های تابستان، هر هفته گل ارکیده خود را عمیق آبیاری کنید. از آبیاری بیش از حد ارکیده خودداری کنید چرا که آبیاری زیاد ریشه ها را از بین می‌برد.

گیاهان آپارتمانی که با آبیاری زیاد خراب میشن

51
این مطلب مفید بود ؟10
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ا.ن
وبگردی