آرایش پاک کن
همه ما میدانیم که داشتن پوست خوب با پاکسازی کامل شروع می شود، اما گاهی اوقات مهم نیست که چقدر خوب شستشوی پوست را انجام می دهید و درواقع به نظر می رسد که مقداری از مواد آرایشی روی پوست باقی مانده است...

نکات کاربردی پاک کردن آرایش به شکل صحیح

همه ما می دانیم که داشتن پوست خوب با پاکسازی کامل شروع می شود، اما گاهی اوقات مهم نیست که چقدر خوب شستشوی پوست را انجام می دهید و درواقع به نظر می رسد که مقداری از مواد آرایشی روی پوست باقی مانده است. روش-های پاکسازی آرایش از روی پوست با آنچه تاکنون انجام داده اید کمی متفاوت است. پاکسازی صحیح پوست به تمیز شدن منافذ کمک می کند و تا حدی از ایجاد ضایعاتی مثل آکنه جلوگیری می کند. ما قصد داریم تا چند روش کاربردی و آسان برای پاکسازی صحیح را با شما درمیان بگذاریم.

1.از دستمال مرطوب استفاده کنید

قبل از شستشوی صورت با شوینده باید آرایش را به خوبی از روی صورت پاک کنید. شستشو به تنهایی کافی نیست و تنها آلودگی های سطحی را پاک خواهد کرد. دستمال مرطوب می تواند به پاکسازی اولیه پوست کمک کند. حتی برای مواقعی که دسترسی به شوینده صورت و آب تمیز ندارید دستمال مرطوب بهترین انتخابی است که دارید. می توانید یک دستمال مرطوب جیبی را همیشه داخل کیف آرایش خود قرار دهید تا در مواقعی که نیاز به تمدید آرایش دارید ابتدا چربی و آلودگی-ها را از روی پوست پاک کنید و پس از آن آرایش جدید را انجام دهید. نکته ای که در هنگام خرید این محصول باید به آن توجه کنید برند آن است. برندهای معتبری چون لدورا، پمپرز، نینو، wee، دایلکس و پنبه ریز بهترین انتخاب هایی هستند که خواهید داشت.

2.پاکسازی آرایش چشم

شستن براش آرایشی

وقتی نوبت به پاک کردن آرایش چشم می‌رسد، هرچه کندتر پیش بروید، بهتر است. از یک پاک کننده آرایش استفاده کنید و اجازه دهید پاک کننده چند دقیقه روی چشم ها بماند. این پاک کننده های چشمی ریمل، خط چشم و سایه را نرم می کنند، بنابراین پس از پاک کردن، به راحتی و به طور کامل از بین می روند. پوست اطراف چشم حساسیت بالایی دارد و استفاده از اسکراب و شوینده های سنگین برای این قسمت مناسب نیست بنابراین تنها یک پاک کننده آرایش چشم کافی خواهد بود. اصطکاک می‌تواند به پوست ظریف اطراف چشم آسیب برساند و باعث تحریک و ایجاد چین و چروک شود.
پس از شستشوی چشم با آب ولرم، می توانید یک گوش پاکن را به مقداری از شوینده آرایش چشم آغشته کنید و قسمت-های پشت پلک و زیر چشم را پاک کنید. از بهترین انواع گوش پاک کن که مناسب آرایش هستند استفاده کنید. این محصولات برای استفاده بعد از آرایش هم مناسب هستند و در صورت باقی ماندن لک یا سیاهی به خوبی به پاک شدن چشم ها کمک می کنند.

دستمال مرطوب

3.شوینده صورت 

 

بسیاری از ما این اشتباه را مرتکب می شویم که فقط از دستمال مرطوب استفاده می کنیم و به رختخواب می رویم، اما با این روش آرایش واقعاً پاک نشده است و مقداری از آرایش در منافذ پوستتان باقی می ماند. استفاده از آب و شوینده مناسب پوست صورت تمام آثار باقی مانده از آرایش را از بین می برد و پوست شما را برای یک استراحت شبانه خوب آماده می کند. اگر فقط از دستمال مرطوب استفاده کنید و سپس از مرطوب کننده استفاده کنید، ممکن است آلودگی های باقی مانده را وارد منافذ پوست کنید و با جوش های سرسیاه از خواب بیدار شوید. تنها زمانی که هیچ امکاناتی ندارید برای پاکسازی از دستمال مرطوب به تنهایی استفاده کنید و در شرایط عادی پس از استفاده از دستمال پوست خود را با یک شوینده مناسب بشویید.

4.خط موی خود را به خوبی پاک کنید

خانم ها اغلب بقایای آرایش را در اطراف خط موی خود جمع می‌کنند، که منجر به مسدود شدن منافذ و ایجاد جوش‌ها می‌شود. گاهی شما آنقدر خسته هستید که بدون بستن موها شروع به شستن صورت می کنید. این کار باعث می شود چند سانتیمتر از اطراف خط مو با مقدار زیادی آلودگی باقی بماند. در این قسمت مقدار زیادی از لوازم آرایشی تجمع پیدا می کند و باعث ایجاد جوش های سر سیاه می شود. قبل از شستشوی صورت موهای خود را در بالای سر جمع کنید به صورتی که مزاحم شستشوی صورت نشوند.

5.پاکسازی مواد آرایشی سنگین

گاهی برای یک مهمانی یا دورهمی از لوازمی استفاده می کنیم که برای ساعات طولانی بدون تغییر باقی می ماند و به راحتی پاک نمی شود. شستشوی این لوازم آرایشی شاید با شوینده های معمولی به درستی انجام نشود. برای پاکسازی این محصولات از روی پوست می توانید ابتدا از پاک کننده های آرایشی مانند آب میسلار استفاده کنید. بعضی روغن های پاک کننده هم اثری مشابه آب میسلار دارند. اینها حتی در پاکسازی سرسخت‌ترین آرایش‌ها، مانند کرم پودرهای 24 ساعته و انواع کرم گریم، رژ لب‌های مایع و ماژیک های ابرو، مؤثرترین هستند.

6.پاکسازی چشم ها

اغلب در طول پاک کردن آرایش، پلک ها نادیده گرفته می شود. آثار ریمل و خط چشم در این قسمت ها باقی می ماند و می-تواند احتمال ابتلا به ناراحتی های چشمی را افزایش دهد. اکثر ما هنگام شستشوی صورت چشم ها را به هم فشار می دهیم تا آب و شوینده وارد چشم ها نشود. همین امر باعث می شود بقایای آرایش در زیر چروک های پلک به دام بیوفتد. از یک گوش پاک کن به همراه مقداری روغن زیتون استفاده کنید و باقی آلودگی ها را از پلک خارج کنید. 

7.بخور دهید

اگر بعد از انجام مراحل شستشوی صورت هنوز احساس می کنید پوستتان به درستی پاک نشده است، می توانید از روش های پاکسازی و فیشیال استفاده کنید. داشتن یک دستگاه بخور به شما در این کار کمک می کند. اگر به چنین دستگاهی دسترسی ندارید از یک کتری آب جوش و یک حوله استفاده کنید. صورت خود را به فاصله 30 سانت از کتری بگیرید و حوله را روی سر خود قرار دهید تا بخار خارج نشود. بخور منافذ را باز و پوست را روشن می کند. باز شدن منافذ به شما کمک می-کند تا آلودگی های به دام افتاده را به راحتی بیرون بکشید. پس از بخور از یک ماسک ملایم حاوی عسل استفاد کنید.

نویسنده:سارا اقبالی

7 قدم برای پاک کردن آرایش به شکل صحیح

52
این مطلب مفید بود ؟20
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی