ماسک پزشکی
با همه گیر شدن کرونا و با توجه به نیاز جامعه به انواع مختلف لوازم پزشکی برای مهار کرونا ,شرکت های تولید کننده تلاش خود را دو چندان کردند تا با کمک آنها بتوانیم با این بیمار مقابله کنیم.

تولید کنندگان لوازم مصرفی پزشکی در ایران چگونه در کنترل و مهار کرونا در ایران کمک کردند

در صورت تحقق پیش بینی های وزارت بهداشت، ایران نیز به دلایل مختلف می تواند به کمبود عرضه لوازم های پزشکی نیز دچار شود. در ابتدا احتمال بسیار قوی وجود دارد که تقاضا برای کالاهایی مانند ماسک پزشکی، روپوش، پارچه فروشی، لوله و کیسه های هوا و سایر تجهیزات محافظ شخصی بسیار بالا رود و در نهایت در کوتاه مدت با کمبود این امکانات مواجه شود.

در بدترین حالت، به دلیل اهمیت علائم تنفسی (سرفه، تنگی نفس) ممکن است کمبود دستگاه های حساس مانند دستگاه تنفس یا سیستم های انتقال اکسیژن وجود داشته باشد. همچنین ممکن است کمبود سایر محصولات برای حفظ کردن زندگی نیز وجود داشته باشد که برای حفظ عملکرد های حیاتی اعضای بدن یا تحویل دارو یا مایعات به بیماران مانند پمپ های تزریق ضروری است. 

چاره چیست؟

به طور خلاصه، با توجه به سیستم های مراقبت های بهداشتی پر بار، تجهیزات پزشکی ممکن است نتواند یک تقاضای بیش از حد را برای لوازم مصرفی بیمارستان را برآورده کند. در شرایط عادی، صنعت تجهیزات پزشکی برای پاسخگویی به تقاضا برای لوازم مصرفی بیمارستان های مورد نیاز برای درمان بیماری همه گیر کرونا با چالش روبرو خواهد شد.

به دلیل تعطیل شدن اجباری تأسیسات تولیدی یا قرنطینه کارگران تولیدی از تأسیسات بسته شده ممکن است این چالش ها در زنجیره تولید و عرضه تشدید شود. این مسائل می تواند منجر به کمبودهای اساسی حتی در ابتدایی ترین لوازم مصرفی پزشکی مانند ماسک پزشکی شود.

بنابراین در این حالت باید روش هایی وجود داشته باشد تا این لوازم مصرفی پزشکی را برای مردم و پزشکان و هم چنین بیمارستان ها با هزینه کمتری آماده کند تا بتوان با کرونا ویروس جنگید و از پیشرفت آن جلوگیری کرد.

تولید ماسک پزشکی

 انواع راه های تولید کنندگان برای کنترل بیماری کرونا

در حالتی که ابتلا به این ویروس خطرناک بسیار همه گیر شده است و بسیاری از مشاغل تعطیل شدند اما مراکز و روش هایی هستند که لوازم مصرفی پزشکی مورد نیاز مردم برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری را فراهم می کنند و به مقابله با این بیماری می پردازند. 

شرکت های تولید کننده لوازم پزشکی

کرونا ویروس اقتصاد ایران را پس از ورود به کشور در دست گرفته است. به دلیل شیوع این بیماری بازیگران اصلی اقتصاد کم شدند و هر صنعتی تحت تأثیر قرار می گیرد. به همین ترتیب، بخش تجهیزات پزشکی نیز از این نظر مستثنی نیست.

اگر چه صنعت تجهیزات پزشکی نسبت به سایر صنایع مقاومت و دوام بیشتری دارد زیرا در بسیاری از استان ها دولت مراقبت های بهداشتی را انجام می دهد، و حتی در شرایط سخت ممکن نیست که افراد در زندگی خود از خدمات درمانی صرفه جویی و صرف نظر کنند.

اما سهام شرکت های بزرگ تجهیزات پزشکی ایران در طول چند ماه گذشته پس از زمان شیوع کرونا ویروس، بازارهای ایران را به این امر سوق داده است.در میان شرکت های برتر ایران، چندین شرکت در زمینه طراحی لوازم پزشکی و تولید لوازم مصرفی پزشکی درصدی از قیمت هر دو را به طور متوسط در طی چند هفته گذشته کاهش داده است. این اقدام تاثیر بسیار زیادی بر روی کنترل و کاهش کرونا در سطح کشور ایران داشته است.

تولیدات پوشاک یکی از نهاد های بسیار فعال در تولید لوازم مصرفی پزشکی

کارمندان بهداشتی که بیماران مبتلا به کرونا ویروس را درمان می کنند، خود در معرض خطر عفونت هستند. کارکنان بهداشت و درمان از تجهیزات محافظ شخصی برای محافظت از قطرات سرفه، عطسه و مایعات بدن بیماران آلوده و سطوح آلوده که ممکن است آنها را آلوده کند، استفاده می کنند.

لوازم مصرفی بیمارستانی ممکن است شامل پیش بند، لباس راحتی یا روپوش (لباس یک تکه)، دستکش، ماسک پزشکی و تجهیزات تنفسی (دستگاه تنفس) و عینک باشد. برای جلوگیری از پیشرفت کرونا از لوازم مصرفی پزشکی بسیار استفاده می شود

تولید لوازم مصرفی بیمارستانی

این لوازم و تجهیزات یک بار مصرف هستند و پس از هر بار مصرف باید دور انداخته و از لوازم مصرفی پزشکی جدید استفاده شود. در این حالت مردم و پزشکان با خطر کمبود لوازم مصرفی بیمارستانی و پزشکی مواجه می شوند. بنابراین برای جلوگیری از این امر باید لوازم پزشکی به تولید انبوه برسد.

در این حالت بسیاری از کارخانه های تولید پوشاک پس از شنیدن خبر کرونا و وارد شدن این بیماری خطرناک به ایران تصمیم گرفتند که به تولید لوازم مصرفی پزشکی به ازای تولید پوشاک بپردازند. این فعالیت باعث می شود تا کمک فراوانی به مهار و کنترل کرونا کنند. از جمله مهمترین لوازم مصرفی بیمارستانی که این تولیدی های پوشاک تولید می کنند لباس یک بار مصرف پزشکی و ماسک پزشکی است.

کمک های مالی برای کنترل و مهار کرونا ویروس

در حالی که شرکت های دستگاه های پزشکی اختلالات بزرگی در فعالیت های تجاری خود دیدند، آن ها همچنین به دنبال راه هایی برای کمک به تولید محصولات پزشکی و افزایش بودجه برای مقابله با شیوع کرونا ویروس هستند.

در این حال بسیاری از شرکت های تجاری هستند که برای رفع این مشکل در ماه های گذشته مبلغ قابل توجهی را برای مهار این بیماری به مراکز درمانی اهدا کردند. این کمک ها باعث می شود تا بخش مهمی از لوازم مصرفی پزشکی جامعه را نیز تامین کند.

مهار کرونا در ایران توسط تولید کنندگان لوازم پزشکی

51
این مطلب مفید بود ؟10
وبگردی