20 سالگی
در دهه 20 سالگی اشتباهاتی هستند که انجام آنها تاثیر زیادی در زندگی ما خواهد گذاشت، پس بهتر است رفتارهای اشتباه در دهه 20 سالگی را بشناسیم و انجام ندهیم.

اشتباهات بزرگ دهه 20 سالگی زندگی

جوانی فرصتی بی‌بدیل برای رسیدن به موفقیت و کمالات است اما بسیاری از جوانان قدر این فرصت را نمی دانند و مرتکب اشتباهاتی می شوند که گاهی غیر قابل جبران هستند. اگر جوان هستید و دهه 20 زندگی خود را می گذرانید، با این بخش از نمناک همراه شوید تا با اشتباهات دوران جوانی آشنا شوید.

ریسک نکردن به اندازه کافی

ریسک پذیری برای توسعه، موفقیت، دستیابی به نتایج بهتر و بیشتر، اجتناب ناپذیر است. ریسک پذیر نبودن در زندگی، شما را به یک فرد عادی تبدیل می کند پس در صورت یافتن موقعیت مناسب ریسک کنید اما بی گدار به آب نزنید.

ریسک پذیری

نادیده گرفتن سلامتی

سلامتی بزرگ ترین نعمتی است که تا زمانی که از دست نرود قدر آن دانسته نخواهد شد. وقتی سالم نباشیم بزرگترین داشته ها و نعمت ها، همه و همه برایمان بی معنی می شوند. در ایام جوانی قدر سلامتی را بدانید و به خودتان بیشتر توجه کرده و ورزش کنید و غذاهای سالم بخورید و عادتهای مخرب مثل سیگار کشیدن را ترک کنید.

بدیهی گرفتن زندگی

بسیاری از جوانان با کوچکترین مشکل از زندگی خود گله می کنند و می گویند ای کاش هیچوقت به دنیا نمی آمدم، نارضایتی‌ از زندگی سبب می‌شود که افراد مدام از شرایط اجتماعی، اقتصادی، شغلی و زندگی خود گله و شکایت داشته باشند و نتوانند آنطور که باید از داشته‌های زندگی خود لذت ببرند. خودتان را دوست داشته باشید و با دیگران مقایسه نکنید.

وقت گذراندن با افراد سمی

افراد سمی کسانی هستند که عمدا و سهوا به ما آسیب می رسانند و در ما ایجاد احساس ناامنی، اضطراب و افسردگی می کنند. افراد خودخواه و خودبین به نیازهای اطرافیان خود توجهی ندارند، افرادی که از شکست و ناراحتی اطرافیانشان خشنود می شوند، آنها که توانایی همدردی و همدلی ندارند، افراد دروغگو، شایعه پراکن و...جزو افراد سمی هستند پس برای پیشرفت خود از این افراد دور باشید.

تلاش برای راضی نگه داشتن همه

برخی از افراد سعی دارند همه افراد را از خود راضی نگه دارند یا این که همه را خوشحال نگه دارند. راضی نگه داشتن افراد، کاری بسیار سخت و دشوار است و با راضی و خوشحال نگه داشتن دیگران از خود واقعیمان دور می شویم و به اهدافمان نخواهیم رسید.

ناراحتی

عجله کردن

عجولانه رفتار کردن پیامدهای غیر منتظره به همراه دارد و می تواند فرد را در مسیر تحقق اهدافش متوقف کند. کسی که عجولانه تصمیم گیری می کند، برای به نتیجه رسیدن کارهایش عجله دارد، موجب آسیب هایی می شود که گاه غیر قابل جبران هستند و هیچگاه موقعیت از دست رفته را به ما بر نمی گردانند.

ولخرجی

بسیاری از جوانان به پس انداز کردن پول اهمیت نداده و پولهایشان را خرج موارد غیر مهم می کنند. هر ماه مقداری از درآمد خود را کنار بگذارید و کمی آینده نگر باشید تا در دوران متاهلی و مسئولیت های بیشتر بتوانید جوابگو باشید.

اشتباهی که نباید تو دهه 20 سالگی انجامش بدی

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن /ن.ح
وبگردی