کارلنسر
در این مقاله، تیم "کارلنسر" شما را با فواید ساخت یک اپلیکیشن موبایل، به همراه هزینه و نحوه سفارش ساخت و طراحی اپلیکیشن، آشنا می کند.

ساخت یک اپلیکیشن موبایل

امروزه کسب و کارهای مختلف از فروشگاه های الکترونیک گرفته تا بانک ها و کلینیک ها به دنبال ساخت اپلیکیشن خاص خودشان هستند. محبوبیت اپلیکیشن موبایل رو به افزایش است چون از نظر دیجیتال مارکتینگ اهمیت داشته و ارتباط کارآمدی را با مشتریان هدف برقرار می کند.

مهم ترین مزایای اپلیکیشن موبایل اختصاصی کسب و کار 

امکان ارتباط مستقیم و بازاریابی هدفمند قراهم می شود. اپلیکیشن ها به راحتی توجه مشتریان را به خود جلب نموده و تولید محصولات و خدمات جدید، پیشنهادهای تبلیغاتی، تخفیف ها و ارتقای ویژگی های محصول را به خوبی اطلاع رسانی می کنند.
 • افزایش وفاداری مشتری اهمیت زیادی در بازاریابی دارد. اپ ها مسیر برقراری ارتباط میان مشتری و برند را از طریق ارسال نوتیفیکیشن ها و یادآوری ها، ساده می کنند. این امر باعث افزایش آگاهی از برند شده و مشتری را ترغیب به خرید می کند. 
 • هنگامی که مشتریان به دنبال محصول و خدمات هستند، بیشتر از لب تاپ به گوشی خودشان مراجعه می کنند. اپلیکیشن ها، سریع تر و ساده تر از وب سایت ها عمل می کنند. 
 • با اپلیکیشن موبایل، کسب و کارتان را از رقبا متمایز می کنید. طراحی و نگهداری  اپلیکیشن نیازمند تخصص است. از این رو همه رقبا به دنبالش نمی روند. 
 • امکان کاهش هزینه های پیامک و تبلیغات کاغذی فراهم می شود. همچنین نیروی کار مورد نیاز برای تماس های تلفنی هم کاهش می یابد.

مزایای ساخت اپلیکیشن

چرا باید روی اپلیکیشن موبایل سرمایه گذاری کنیم؟

مردم در دنیای رقابتی امروز برای برقراری ارتباط با برندهای محبوبشان از اپلیکیشن های موبایلی استفاده می کنند. این اپ ها تمام اطلاعات مورد نیاز مشتریان را در اختیارشان قرار می دهند. البته منبع خوبی هم برای دستیابی به مشتریان جدید و تعامل با مشتریان قدیمی هستند. با وجود اپ های موبایلی به خوبی آگاهی از برند را در میان تعداد زیادی از مشتریان اشاعه خواهید داد. برخی از دلایل این سرمایه گذاری به شرح زیر هستند:
 • در حال حاضر بسیاری از کسب و کارها از کانال های موبایلی مختلف برای تبلیغات و بازاریابی آنلاین استفاده می کنند.
 • با وجود اپ ها بهتر می توانید محصولات و خدمات خودتان را معرفی کنید. 
 • مشتریان از آن برای خرید آنلاین در هر زمان و مکانی استفاده می کنند. 
 • گوشی های هوشمند به ابزار محبوبی برای چت با خانواده، دوستان، فروش محصولات، چک کردن خدمات و انجام سایر فعالیت های روزمره تبدیل شده اند.
 • اپلیکیشن های موبایلی بسیار کاربر پسند بوده و کار با آنها برای مشتریان خوشایند است. 
 • تولید اپلیکیشن های موبایلی اختصاصی برحسب نیازهای کاری خودتان باعث شکل گیری روابط انعطاف پذیر و خوشایند با مشتریان می شود. 
 • داشتن اپ های اختصاصی، حرفه ای گری شما را نشان می دهد. 

اپلیکیشن موبایل چه پیامدی برای کسب و کارتان دارد؟

یکی از فواید اصلی اپ های موبایلی برای شرکت ها، قوی تر شدن برندشان است. مشتری با داشتن اپلیکیشن شما در هر شرایطی حتی در اوقات فراغت و سفر هم قادر به برقراری تعامل با برندتان است. 
از آنجا که امکان هماهنگ سازی این اپ ها با شبکه های اجتماعی وجود دارد پس توزیع محتوا در فضای مجازی ساده تر خواهد شد. مشتریان در قبال شبکه های اجتماعی خودشان مسئول هستند. پس به راحتی در صورت تمایل می توانند محتوای برند شما را در شبکه اجتماعی خودشان به اشتراک بگذارند. در نتیجه احتمال جذب مشتریان جدید هم افزایش خواهد یافت. 
شاخص رشد دیجیتال

هزینه تولید اپلیکیشن:مسائل پولی و زمانی 

تمامی اپلیکیشن های موبایلی از لحاظ هزینه مثل هم نیستند. طراحی اپلیکیشن های iOS  و اندروید براساس زمان مورد نیاز برای اجرای فیچرهای خاص، قیمت گذاری می شوند. اپلیکیشن ها برحسب زمان مورد نیاز جهت طراحی به سه دسته تقسیم می شوند. 
 • اپ های ساده: اپی با کاربری ساده است که طراحی آن بین 500 تا 700 ساعت زمان می برد. 
 • اپ هایی با پیچیدگی متوسط:تولید این اپ ها از 700 تا هزار ساعت کار نیاز دارد. 
 • اپ های پیچیده:بسیار زمان بر بوده و بیشتر از 1200 ساعت زمان می برند.

ساخت اپلیکیشن

عوامل مؤثر بر هزینه طراحی اپلیکشن

هیچ فهرست دقیقی از عوامل مؤثر بر هزینه طراحی هر اپلیکیشن وجود ندارد. فریلنسر یا طراح اپلیکیشن قبل از طراحی برحسب نیازها و شرایط کسب و کارتان، ساعت کار مورد نیاز را مشخص می کند. امکان طراحی اپلیکیشن در پلتفرم های دورکاری مثل کارلنسر فراهم است. هزینه هم بسته به توافق میان کارفرما و فریلنسر بین یک تا دو میلیون برای اپ های پایه تا چند ده میلیون برای اپ های پیچیده متغییر است.
عوامل اصلی اثرگذار بر هزینه های طراحی اپلیکیشن موبایل به شرح زیر هستند:
 • فیچرها و کاربری 
 • سفارشی نموردن طراحی بصری
 • پلتفرم ها
 • زیر ساخت و مدیریت اپ 
 • مکان و ساختار تیم طراحی 
 • هزینه های نگهداری اپلیکیشن

ثبت سفارش طراحی اپلیکیشن در کارلنسر 

کارلنسر در دوران همه گیری کرونا به یکی از پلتفرم های فریلنسینگ فعال در حوزه دورکاری، طراحی سایت، نرم افزار، اپلیکیشن و... تبدیل شده است. توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل در این بستر حضور دارند تا نیازهای کسب و کارهای مختلف را تأمین کنند.
ساخت اپلیکیشن موبایل

کارفرما طبق نیازش به ساخت و توسعه اپلیکیشن برای سیستم های عامل اندروید و iOS، قادر به ثبت سفارش در کارلنسر است. توضیحات کامل از فیچرها و طراحی بصری به همراه مهارتهای مورد نیاز از جانب کارفرما در قالب ثبت سفارش طراحی و توسعه اپلیکیشن موبایل، همراه با بودجه پیشنهادی در کارلنسر درج می شود. سپس کارفرما منتظر پیشنهادهای فریلنسرها می ماند و از میان پیشنهادهای ثبت شده، بهترین پیشنهاد را از نظر قیمت و زمانبندی انتخاب می کند. قبل از استخدام نهایی یک فریلنسر بهتر است تا نمونه کارهای قبلی و رزومه کاری او را بررسی کنید. 

از جمله مزایای ثبت سفارش در کارلنسر، سیستم پرداخت امن است. یعنی تنها در صورت رضایت کامل از نتیجه کار و تأیید نهایی کارفرما، هزینه پروژه به فریلنسر پرداخت خواهد شد. هرگونه اختلاف بین کارفرما و فریلنسر هم از جانب تیم کارلنسر برطرف خواهد شد.

مزایای داشتن یک اپلیکیشن موبایل برای کسب و کارتان

52
این مطلب مفید بود ؟20
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی