تعمیرات موبایل
متخصص تعمیرات موبایل شوید، با یک آموزش مناسب و آشنایی کامل با موبایل ها و ابزار تعمیرات موبایل به درآمدی بالا و مناسب برسید.

چطور در زمینه تعمیرات موبایل متخصص شویم؟

این روزها تعمیرات موبایل به یک تخصص پردآمد تبدیل شده است. با گران شدن دلار و بالا رفتن قیمت گوشی، بسیاری از افرادی که پیشتر ترجیح می دادند گوشی موبایلشان را هر سال تعویض کنند، به دنبال راهی برای افزایش عمر موبایل هایشان هستند. طبیعتا تعمیر و تعویض قطعات تلفن همراه هزینه کمتری رو دستمان می گذارد تا خریدن یک گوشی جدید.

همین موضوع باعث شده تا تعمیرات موبایل به یکی از گزینه های انتخاب شغل تبدیل شود. اگر شما هم علاقه دارید در این زمینه تخصص کسب کنید، باید مهارت های لازم آن را یاد بگیرید و گواهینامه تخصصی دریافت کنید تا بتوانید در شرکت های تعمیرات موبایل استخدام شوید یا کسب وکارتان را به صورت شخصی راه اندازی کنید. اما برای متخصص شدن در زمینه تعمیرات موبایل چه مسیری را باید طی کنیم؟ آیا در این راه به درآمد مناسبی می رسیم و ارزش وقت گذاشتن دارد؟ 

درآمد یک متخصص تعمیرات موبایل چقدر است؟

متوسط درآمد یک متخصص تعمیرات تلفن همراه بین 6 تا 15 میلیون تومان است. در مواردی این رقم می توانید خیلی بیشتر باشد. بستگی دارد شما چقدر مهارت داشته باشید، تخصصتان در کدام زمینه تعمیرات موبایل باشد و در کجا کار کنید. تعمیرکاری که همیشه دانش خودش را به روز می کند، تبلیغات خوبی دارد و خدمات مناسبی هم ارائه می دهد، می تواند حسابی جای خود را در بازار تعمیرات موبایل باز کند.

شرکت در دوره های آکادمیک تعمیرات موبایل

برای یادگیری یک مهارت در سطح حرفه ای، هیچوقت نمی توانید به آموزش های ویدیویی و مطالعه کتاب و مقاله اکتفا کنید. هیچ پزشکی بدون داشتن استاد و بهره گیری از تجربیات او نمی تواند تبدیل به یک جراح خوب شود. بنابراین اولین قدم برای تبدیل شدن به یک متخصص تعمیرات موبایل، شرکت در دوره های آکادمیک است.
آموزشگاه های زیادی این دوره ها را برگزار می کنند و ممکن است برای انتخاب یک موسسه حرفه ای، کمی گیج بشوید. بهتر است برای پیدا کردن دوره مناسب، در اینترنت جستجو کنید یا از افرادی که قبلا در این دوره ها شرکت کرده اند کمک بگیرید. 

آشنایی با برندهای مختلف گوشی

پس از انتخاب یک دوره مناسب و ثبت نام در آن، آموزش شما شروع می شود. در مرحله اول باید با برندهای مختلف گوشی های موبایل آشنا شوید و تفاوت های آنها را بشناسید. برای تعمیرات موبایل سامسونگ باید شیوه متفاوتی نسبت به گوشی هواوی یا آیفون به کار ببرید. یک تعمیرکار حرفه ای باید گوشی های اندرویدی، آی او اسی و ویندوزفونی را به طور کامل بشناسد تا بتواند تفاوت بین آنها و همچنین تفاوت بین یک مشکل نرم افزاری و سخت افزاری را درست تشخیص دهد. در واقع متخصص موبایل مثل یک پزشک خوب باید به زیر و بم کالبد موبایل تسلط داشته باشد تا بتواند با صرف کمترین وقت و هزینه، مشکلات گوشی های مختلف را برطرف کند.

آشنایی با ابزارهای تعمیرات موبایل

بعد از آموختن تمام بخش های سخت افزاری و نرم افزاری موبایل، نوبت به آشنایی با ابزارها می رسد. شما برای تبدیل شدن به یک متخصص حرفه ای تعمیرات موبایل، باید تمام ابزارهای لازم در این زمینه را بشناسید و در زمان نیاز، مناسب ترین ابزار را به کار بگیرید. ابزاری که کم ترین خطر آسیب دیدگی را برای گوشی مشتری ایجاد کند و سریع ترین و راحت ترین روش تعمیر را داشته باشد.
از طرف دیگر لازم است به عنوان یک متخصص بتوانید قطعات اورجینال را از قطعات بی کیفیت تشخیص بدهید. مثلا باید تمام قطعات موبایل سامسونگ را بشناسید تا در زمان تعویض، اشتباهی قطعه بی کیفیت را جایگزین قطعه اصلی و اورجینال نکنید. 
تعمیر گوشی موبایل

شرکت در آزمون های تئوری و عملی 

برای اینکه بتوانید در زمینه تعمیرات موبایل گواهینامه بگیرید، لازم است در آزمون های تئوری و عملی شرکت کنید. در این آزمون ها تمام مواردی که پیش از این یاد گرفته اید به کمکتان می آید. شما باید از این امتحان ها نمره مطلوب را بگیرید تا به عنوان یک تعمیرکار موبایل شناخته شده و بتوانید در بازار کار کنید. 
معمولا در آزمون های عملی یک تعمیر تصادفی در نظر گرفته می شود. بنابراین باید به تمام بخش هایی که در طول دوره آموزش دیده اید، تسلط کافی داشته باشید.
همه چیز آماده است. حالا می توانید به عنوان یک متخصص تعمیرات موبایل شروع به کار کنید. اما بهتر است مدت کوتاهی زیر نظر متخصص ماهرتری کار کنید تا کاملا پخته شوید.
دقت کنید که آموزش مهمترین قسمت متخصص شدن است و باید بهترین مرکز تعمیرات موبایل را برای این کار پیدا کنید.

 

تعمیرات موبایل پردرآمد و آسان

54
این مطلب مفید بود ؟40
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی