آشپزخانه مدولار
طراحی های خاص درمیان مردم طرفداران زیادی پیدا کرده است، آشپزخانه مدولار هم یکی از آن سبک های خاص است که برای خانه های امروزی بسیار مناسب است.

آشنایی با آشپزخانه مدولار با تمام خوب و بدش

آشپزخانه مدولار این روز ها در جوامع امروزی و زندگی های شهری طرفداران خیلی زیادی پیدا کرده است، زیرا چیدمان و ساختار منحصر به فردی دارد. شما می توانید خودتان با توجه به فضایی که دارید این آشپزخانه‌ها را طراحی کنید. معمولاً کابینت این آشپزخانه ها در محل نصب، روی هم سوار می شوند و همه چیز طبق انتخاب خودتان است. با ما در این بخش از دنیای مد نمناک همراه شوید تا در این باره بیشتر بدانید.

آشپزخانه مدولار چیست؟

آشپزخانه مدولار محصولی از طراحی های مدرن امروزی است. مفهوم مدولار یعنی آشپزخانه هایی که مقیاس آن ها کابینت‌ ها هستند. این آشپزخانه ها محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده اند زیرا استایل منحصر به فردی دارند و فضای جذابی را ایجاد می کنند. کابینت های این آشپزخانه ها هم از مواد متفاوت ساخته شده‌ اند. معمولاً ظریف تر از کابینت‌ های آشپزخانه های معمولی هستند.

آشپزخانه مدولار

مزایایِ آشپزخانه مدولار

مزایا و نقاط قوت این سبک آشپزخانه شامل:

جذابیت ظاهری

قطعاً این آشپزخانه ها از لحاظ ظاهری خیلی لوکس و جذاب هستند. شما می توانید از مواد مختلف و رنگ های متفاوت در ترکیب آشپزخانه استفاده کنید که متناسب با سلیقه تان باشد و در نتیجه از لحاظ زیبایی آن می توانید کاملا مطمئن باشید.

مدیریت فضا

شما این آشپزخانه‌ ها را خودتان طراحی می کنید. البته می توانید از افراد متخصص کمک بگیرید اما به طور کل نوع چیدمان و جداسازی فضاهای مختلف برای نگهداری لوازم دست خودتان است و خیلی خوب می توانید فضا را مدیریت کنید و هر جایی که لازم بود از کابینت و کشو استفاده کنید.

دکوراسیون آشپزخانه

نگهداریِ راحت

این آشپزخانه ها به خاطر اینکه طبق مدیریت خودتان ساخته می شوند و این که می توانید وسایل را در جایگاه خاصی جابجا کنید، محبوب هستند و در نتیجه نگهداری راحتی هم دارند. اکثر لوازمی که برای آشپزخانه استفاده می‌ شوند، مقاوم در برابر آب و ضربه هستند و در نتیجه مراقبت از آنها راحت است و می توانید تا سال های سال آشپزخانه شیک، تمیز و نو داشته باشید.

آپشن های مختلف

معمولاً کابینت های آشپزخانه و بخش های مختلف آن، به گونه ای طراحی شده که شما از چند طرف می توانید آن ها را باز کنید و استفاده کنید و آپشن‌ های مختلفی دارید. مهم تر از همه این که انتخاب رنگ هم کاملاً دست خودتان است و می‌ توانید از ترکیب های مختلف رنگ استفاده کنید.

نصب سریع و آسان

کابینت ها و تمام لوازم داخلی که در اشپزخانه وجود دارند، از قبل درست می شوند و بعد آن را در آشپزخانه ‌تان نصب می کنند. در نتیجه نصب آن ها خیلی راحت است و زمان زیادی نمی برد. معمولاً کثیفی و گرد و خاک زیادی را هم ایجاد نمی کند.

کابینت

تمیز کردن راحت

شما خیلی راحت می‌ توانید این نوع کابینت‌ ها را جابجا کرده و لابه لای آن ها را تمیز کنید و دیگر هیچ مشکلی در چربی‌ های به جا مانده در زیر کابینت ها نداشته باشید و تمام منافذ را از آلودگی ها پاک سازی کنید.

معایبِ آشپزخانه مدولار

در نقطه مقابل مزایاف معایبی هم در مورد این سبک کابینت ها وجود دارد که شامل:

قیمت بالا

درست است که این آشپزخانه ها خیلی کاربردی و زیبا هستند اما قیمت نصب لوازم در آن ها خیلی بالاست.

آشپزخانه

نیازمند رفتارِ ملایم با کابینت ها

با این آشپزخانه ها نباید خیلی خشن برخورد کرد؛ یعنی باید خیلی به رفتارتان با دراور ها، کشو ها و کابینت ها دقت کنید تا روی آن ها ضربه شدید یا لکه خیلی پررنگ اتفاق نیفتد، زیرا به راحتی از بین نمی رود.

آشپزخانه مدولار چیست و چه مزایایی دارد؟

56
این مطلب مفید بود ؟60
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ن/ن.ح
وبگردی