گرانترین سنگ قیمتی جهان
برخی افراد علاقه زیادی به دیدن یا جمع‌آوری سنگ های با ارزش دارند اما باید بدانند در دنیا سنگی وجود دارد که فقط ثروتمندترین ها می توانند آن را داشته باشند.

گرانترین سنگ قیمتی و گوهر موجود در جهان

بعضی از شما عاشق دیدن سنگ های قیمتی داخل جواهر فروشی ها هستید و بعضی دیگر به خاطر ارزش بالای این سنگ ها آنها را جمع‌آوری می کنید؛ اما جالب است بدانید که بعضی از سنگ ها فقط مخصوص ثروتمندترین افراد دنیا هستند و افراد با ثروت معمولی نمی توانند آن ها را خریداری کنند. در این قسمت از نمناک این سنگ های گران‌قیمت را به شما معرفی خواهیم کرد.

10. Black Opal (اوپال سیاه) – هر قیراط 9500 دلار

این سنگ یکی از با ارزش ترین، زیباترین و کمیاب‌ترین سنگ های دنیا است که در استرالیا یافت می شود. پیدا کردن و به دست آوردن این سنگ هرگز کار راحتی نیست. رگه هایی از رنگ های مختلف داخلش وجود دارد؛ اما هرچه که نگاه کنید، متوجه نمی شوید از کجا ریشه گرفته اند.‌ بدنه این سنگ تیره است و رنگ های داخلِ آن روشن هستند که زیبایی اش را دوچندان می کند.

9. Grandidierite (گراندیدریت) – هر قیراط 20.000 دلار

این سنگ جزء سنگ هایی نیست که خیلی راحت بتوانید در جواهر فروشی ها آن را پیدا کنید، زیرا به شدت کمیاب است. اولین بار در قسمت جنوبی ماداگاسکار در سال 1902 پیدا شد و سه رنگ مختلف از آن مشخص بود که بسته به این داشت آن را در کدام زاویه بگیرید و چه رنگی را ببینید. رنگ های آن سبز تیره، سبز متمایل به آبی، قسمتی بدون رنگ و زرد روشن است که جذابیت آن را دو چندان می‌ کند‌.

گراندیدریت

8. Alexandrite – (الکساندریت) – هر قیراط 70.000 دلار

این سنگ اولین بار در روسیه در سال 1983 کشف شد. بعد از آن در سریلانکا، هند و تانزانیا هم این سنگ را پیدا کردند. علت قیمت پایین آن نسبت به دیگر سنگ های قیمتی، سایز کوچکش است که معمولاً به یک قیراط هم نمی رسد؛ اما به هر حال جزو سنگ های خیلی با ارزش و نایاب محسوب می شود.

الکساندریت

7. Emerald – (زمرد) – هر قیراط 305.000 دلار

زمرد جزء با ارزش ترین سنگ های دنیا است و یک فلز با ارزش گران‌قیمت است که در دنیا هم خیلی شهرت دارد و انواع مختلف آن یافت می‌ شود که محبوب ترینش رنگِ سبز بسیار زیبا و غنی دارد که در برزیل، کلمبیا، زیمبابوه معروف ترین زمرد ها یافت می شوند که هیچ کدام عیب و نقصی ندارند و کاملاً خالص هستند.

زمرد

6. Red Diamond (الماس قرمز) – هر قیراط 1 میلیون دلار

الماس قرمز جزء کمیاب‌ترین الماس های دنیاست. رنگ بسیار جذابی دارد و اولین بار آن را زیر میکروسکوپ قرار دادند و اتم های درخشانش را دیدند که همگی به رنگ قرمز دیده می شد. جزء 12 الماس رنگ دار جذاب است و به شدت گران‌قیمت می باشد؛ اما سایز این سنگ ها بسیار کوچک است و شاید از یک قیراط هم کم‌تر باشد.

الماس قرمز

5. Ruby (یاقوت) – هر قیراط 1.18 میلیون دلار

احتمالاً همه شما یاقوت را می شناسید یا حداقل نام آن را شنیده اید. یاقوت یکی از گران‌ترین و باارزش ترین سنگ های دنیاست و قیمت بسیار بالایی دارد و رنگ های آن از صورتی روشن تا قرمز تیره را شامل می شود که در فرهنگ باستان همیشه در مورد آن چیز های زیادی شنیده اید. یاقوت هم جزء سنگ های کمیاب است که شاید سوئیس بهترین سنگ های یاقوت را دارا باشد.

یاقوت

4. Pink Diamond (الماس صورتی) – هر قیراط 1.19 میلیون دلار

این سنگ مانند الماس قرمز یک نمونه بسیار کمیاب است و قیمت آن به شدت بالاست که هر فرد ثروتمندی هم توان خرید آن را ندارد. هر نوع سنگی که از این مدل یافت شود، 100 درصد خالص است. قبلا به آن سنگ رویای صورتی هم می‌ گفتند. اولین بار الماس صورتی در سال 1999 در آفریقای جنوبی به کشف رسید و حدود 20 ماه طول کشید تا بتوانند آن را برش دهند و داخلش را ببینند.

الماس صورتی

3. Serendibite (سرندیبیت) – هر قیراط 1.8 میلیون دلار

این سنگِ کمیاب اولین بار در سریلانکا در سال 1902 کشف شد. در مقایسه با دیگر سنگ ها جنس بسیار سفت و سخت تری دارد و ظاهرا نمونه هایی از آن در نقاط دیگرِ دنیا هم یافت می شود که البته کیفیت سنگ سریلانکا بیشتر از همه آن ها خواهد بود و رنگ آن سبز آبی یا آبی بنفش است که به جذابیت ظاهری اش خیلی کمک کرده است.

2. Jadeite (یشم سبز یا جیدیت) - هر قیراط 3 میلیون دلار

این سنگ هم جزء آن دسته از سنگ هایی است که خیلی کمیاب بوده و به خاطر رنگ سبز روشنی که دارد معروف شده است. کاملا از یشم خالص تشکیل شده که در کشور چین یافت می شود و نمونه هایی از آن در نقاط دیگر دنیا هم پیدا شده است و جالب است بدانید که مربوط به دوره نئولیتیک می باشند.

1. Blue Diamond (الماس آبی) – هر قیراط 3.93 میلیون دلار

این الماس که در کشور هند کشف شده و در اولین بار سال 1366 به ثبت رسیده است؛ گران‌قیمت ترین و با ارزش ترین سنگ محسوب می‌ شود.

الماس آبی

بسیار کمیاب است و هر فرد ثروتمندی نمی تواند آن را داشته باشد، زیرا تعداد آن زیاد نیست و به خاطر همین باید خیلی پولدار باشید تا بتوانید این سنگ را خریداری کنید.

گرانترین سنگ قیمتی جهان؛ ارزشش شما را شوکه میکند!

4.212
این مطلب مفید بود ؟102
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی