تبلیغات همسان

تبلیغات همسان چیست؟

کد مطلب : 88595زمان مطالعه : 4 دقیقه
هنگامی که افراد تبلیغات را نادیده می گیرند، تبلیغ کننده درآمدی کسب نمی کند. اگر متوجه شده اید که تبلیغات بنری شما عملکرد خوبی ندارند، ممکن است به دلیل طراحی آن نباشد. تبلیغات همسان به شما کمک خواهند کرد.

نحوه کار تبلیغات همسان

تبلیغات همسان چیست؟ این سوالی است که قصد داریم در این مطلب به پاسخ آن بپردازیم. تبلیغات همسان، تکنیکی است که از بازاریابی عملکرد پشتیبانی می کند و به شکلی از تبلیغات گفته می شود که در آن، یک محتوای تبلیغاتی با ساختاری کاملاً  مشابه پلتفرم و محیط تبلیغ ارائه می شود. از این نوع تبلیغ در اینستاگرام هم استفاده می شود به این صورت که تبلیغ، همانند یک پست در میان دیگر پست های اینستاگرام به نمایش در می آید. تبلیغ همسان در پلتفرم گوگل نیز به این مفهوم است که لینک های تبلیغاتی ساختار و ظاهری کاملا مشابه لینک های معمولی نشان داده می شوند.

تبلیغات همسان در رسانه های دیجیتال حدود یک دهه است که وجود دارد. در چند سال گذشته، محبوبیت تبلیغات همسان به سرعت افزایش یافته است. تبلیغات همسان ریشه در محتوای تبلیغاتی در مجلات یا روزنامه ها دارد. از زمانی که کادیلاک یک کمپین تبلیغاتی را در سال 1910 راه اندازی کرد، از تبلیغات همسان استفاده می شد و سپس بعدها در سال 2011 ،وارد فضای دیجیتال شد. در ابتدا، از روش تبلیغات همسان عمدتاً در پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک استفاده می شد. همچنین، Buzzfeed در سال 2012 تبلیغات همسان را در وب سایت خود راه اندازی کرد و بر ایجاد تبلیغات تا حد امکان مرتبط با محتوای صفحه تمرکز داشت.

تبلیغات همسان یک شیوه جدید تبلیغاتی است که به کسب و کارها و افرادی که قصد تبلیغات دارند کمک می کند تا به شیوهی دیگری پیام و تبلیغات خود را به مخاطبان هدف خود برسانند. تبلیغات همسان بسیار خوبی وجود دارد که محتواهای با کیفیت بالا را در قالب های جذاب توزیع می کنند. در ادامه به برخی از آن ها پرداخته می شود. لازم به ذکر است که اگر به مقالات حوزه دیجیتال مارکتینگ علاقه دارید، می توانید به پی فا مگ مراجعه کنید تا علاوه برای مقالات جذاب، از جدید ترین اخبار حوزه بی خبر نمانید.

تبلیغات

4 نمونه از تبلیغات همسان

در این بخش، 4 نمونه از تبلیغات همسان آورده شده است که به شما نشان می دهد چگونه یک تبلیغ همسان می تواند در پلتفرم های مختلف اجتماعی و مبتنی بر وب بروز کند:

Spotify Playlists

 تبلیغات همسان همیشه نباید به شکل یک پست باشد. پلتفرم پخش کننده موسیقی معروف Spotify می تواند لیست های پخش موزیک سفارشی را بر اساس خدمات، محصولات یا تم های یک شرکت ایجاد کند و از داده های یک کاربر Spotify برای این کار استفاده کند.

فیلترهای استوری اپلیکیشن اینستاگرام و اسنپ چت

فیلترهای استوری در اینستاگرام یا اسنپ چت محتوای سرگرم کننده و قابل اشتراک گذاری را ارائه می کنند که می تواند کاربران را به روش های جذابی به یک برند متصل کند. چه یک فیلتر حمایت مالی شود یا خیر، اگر به اندازه کافی سرگرم کننده باشد، مخاطبان از آن استفاده خواهند کرد.

هشتگ های توییتر

استفاده از هشتگ های توییتری به روش های جذاب و بومی می تواند به تقویت تبلیغات کمک کند. تعامل با کاربران برای استفاده از هشتگ برای چالش های مختلف می تواند آگاهی از یک برند را افزایش دهد.

پست های حمایت شده

تبلیغات همسان تنها در شبکه های اجتماعی وجود ندارند. بلکه شکل محبوبی از تبلیغات همسان را می توان در وب سایت ها و مجلات خبری آنلاین نیز یافت. یک تبلیغ پست همسان اغلب در بخش «مقالات توصیه شده» یا در قسمت فید ظاهر می شود.

شاید برای شما مفید باشد:بهبود سئو سایت (آپدیت 2022)

مزایای تبلیغات همسان

چرا تبلیغ کنندگان تبلیغات همسان را انتخاب می کنند؟

تبلیغات همسان 53 درصد بیشتر از سایر اشکال تبلیغات دیجیتال قابل مشاهده است. این امر احتما خرید مشتریان را تا 18 درصد افزایش می دهد. حتما برایتان پیش آمده که در هنگام جستجو و بالا و پایین کردن سایت ها با بنرها و مطالب تبلیغاتی مواجه شوید اما متوجه محتوای آن ها نشوید. این امر Banner blindness نام دارد. هنگامی که افراد تبلیغات را نادیده می گیرند، تبلیغ کننده درآمدی کسب نمی کند. اگر متوجه شده اید که تبلیغات بنری شما عملکرد خوبی ندارند، ممکن است به دلیل طراحی آن نباشد، بلکه به دلیل موضوعی خارج از کنترل شما باشد. Banner-blindness، نوعی توجه انتخابی است که در آن بازدیدکنندگان وب اطلاعات ارائه شده در بنرها را نادیده می گیرند. این عمل می تواند آگاهانه یا ناخودآگاه باشد. این امر به این دلیل است که بازدید کننده صفحه وب به دنبال محتوای خاصی است و نمی خواهد با تبلیغات متفرقه از موضوع اصلی منحرف شود. برای حل چنین مشکلی، تبلیغات همسان کمک کننده هستند. اگر یک وبسایت اینترنتی دارید و به دنبال یک درگاه پرداخت امن برای مدیریت تراکنش های خود می گردید، پی فا پیشنهادات جذابی برای شما دارد. علاوه بر این خدماتی مانند فرم پرداخت، درگاه اشتراکی، تسویه آنی و... از دیگر خدمات فوق العاده پی فا می باشد.

تبلیغات همسان چیست؟

52
این مطلب مفید بود ؟20
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی