تولد
بنابر نظر کارشناسان معماری و دکوراسیون داخلی، جدیدترین مدل‌های کابینت‌ نئوکلاسیک طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

بنابر نظر کارشناسان معماری و دکوراسیون داخلی، جدیدترین مدل‌های کابینت‌ نئوکلاسیک شامل کابینت نئوکلاسیک با تزئینات شیشه‌ای، کابینت نئوکلاسیک با نورپردازی، کابینت نئوکلاسیک با ویترین، و دیگر نمونه‌های کابینت نئوکلاسیک جدید ، طرفداران بسیاری پیدا کرده‌اند. کابینت نئوکلاسیک که تلفیقی از سبک‌های مدرن و کلاسیک است، از متریال‌های متنوعی تولید می‌شود؛ بنابراین بازة قیمتی آن نیز گسترده خواهد بود. در این گزارش، به 10 مدل جذاب این سبک کابینت خواهیم پرداخت و قیمت‌ کابینت نئوکلاسیک را در بازار بررسی می‌کنیم.

کابینت نئوکلاسیک چه ویژگی‌هایی دارد؟

امروزه کارشناسان بر این باورند که در طراحی کابینت به سبک نئوکلاسیک، کاربردی بودن فضا اهمیت بیشتری پیدا کرده است. به گفته این افراد، سایر ویژگی‌های این سبک کابینت عبارت‌اند از:

  • ظرافت در جزئیات و وجود خطوط ساده
  • تقارن در طراحی
  • رنگ‌های سرد و ملایم
  • استفاده از سنگ به‌عنوان صفحه کابینت و پیشخوان

این ویژگی‌های بارز همراه با برخی دیگر از ویژگی‌های اختیاری، جزو مؤلفه‌های اصلی طراحی کابینت نئوکلاسیک محسوب می‌شوند.

قیمت کابینت نئوکلاسیک در سال 1403

کابینت‌سازان قیمت‌گذاری کابینت‌ها را بر اساس متریال به‌کاررفته در آن انجام می‌دهند. کابینت نئوکلاسیک نیز یک نوع سبک طراحی است و بسته به اینکه کابینت‌ساز شما از چه متریالی استفاده می‌کند، هزینه آن متغیر خواهد بود؛ البته شایان ذکر است که به‌طور کلی کابینت‌های نئوکلاسیک جزئیات کمتری از کابینت‌های کلاسیک دارند و به همین علت، قیمت آن‌ها مناسب‌تر است.

بنابر نظر بسیاری از کابینت‌سازان، کابینت‌های سبک نئوکلاسیک می‌توانند با متریال‌های ممبران (وکیوم)، انزو (پولیشی)، ام‌دی‌اف با رنگ پلی‌اورتان، روکش چوب و تمام چوب ساخته شوند. جدول زیر، نشان‌دهنده قیمت هر متریال برای ساخت کابینت نئوکلاسیک در خردادماه 1403 است.

نوع متریال کابینت نئوکلاسیک

حداقل قیمت متری (بر حسب تومان)

حداکثر قیمت متری (بر حسب تومان)

توضیحات

کابینت ممبران (وکیوم)

7,000,000

10,500,000

نوع طراحی و همچنین شرکتی یا کارگاهی بودنِ ورق‌های کابینت، تأثیر زیادی در قیمت دارد.

کابینت انزو (پولیشی)

9,000,000

16,000,000

-

کابینت ام‌دی‌اف با رنگ پلی‌اورتان

8,000,000

14,000,000

-

کابینت روکش چوب

12,000,000

18,000,000

نوع طراحی و رنگ روکش، تأثیر بسیاری در قیمت دارد.

کابینت تمام چوبی

18,000,000

35,000,000

نوع و میزان مصرف چوب و همچنین رنگ آن تأثیر بسیاری در قیمت دارد.

بسیاری از کارشناسان معتقدند که استعلام قیمت متری کابینت، تنها اطلاعات نسبی از هزینه‌های پروژه را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد و ممکن است قیمت تمام‌شده کار با برآوردهای مشتری همخوانی چندانی نداشته باشد؛ بنابراین بهتر است که پیش از عقد قرارداد با کابینت‌ساز، قیمت تمام‌شده کار را از او بپرسید.

جدیدترین مدل‌های کابینت نئوکلاسیک

مطابق نظر طراحان معماری داخلی، کابینت‌های نئوکلاسیک مدل‌های بسیاری دارند که دست شما را برای انتخاب باز می‌گذارند. در ادامه این گزارش، 10 مدل از جدیدترین و جذاب‌ترین کابینت‌های نئوکلاسیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

1. کابینت نئوکلاسیک با تزئینات شیشه‌ای

جایگزینی برخی از درب‌ها با درب‌های شیشه‌ای یا نیمه‌شیشه‌ای کابینت، ترفندی جذاب برای ایجاد زیبایی در طراحی سبک نئوکلاسیک است. در طراحی کابینت نئوکلاسیک اگرچه جزئیات اندک است، اما وجود تزئینات شیشه‌ای، تضاد و کنتراست ویژه‌ای ایجاد می‌کند.

2. کابینت نئوکلاسیک با نورپردازی

استفاده از لامپ‌های کوچک‌ ال‌ای‌دی در طراحی کابینت، امری است که سال‌های اخیر در سبک‌های امروزی متداول شده است. این نورپردازی‌ها که در لبه‌های زیرین کابینت نئوکلاسیک اتفاق می‌افتند، به سبک نئوکلاسیک هم راه پیدا کرده‌اند و سبب شکیل‌تر شدن طراحی می‌شوند.

3. کابینت نئوکلاسیک با ویترین

وجود ویترین‌های شیشه‌ای یا چوبی در طراحی کابینت نئوکلاسیک، اتفاقی است که هرگز قدیمی نمی‌شود. این ویترین‌ها بهتر است با ظروف تزئینی مینیمال و کم‌زرق‌وبرق پر شوند تا اصول طراحی را خدشه‌دار نکنند.

4. کابینت‌های نئوکلاسیک دو پله

در کابینت‌های نئوکلاسیک دوپله، در بخشی از طراحی کابینت‌های دیواری، اختلاف عمق و فرورفتگی ایجاد می‌شود. این ترفند طراحی که از سبک مدرن الهام گرفته شده است، می‌تواند با جزئیات و منبت‌های ظریف کلاسیک همراه شود و زیبایی خیره‌کننده‌ای به فضای آشپزخانه نئوکلاسیک بدهد.

5. کابینت‌های نئوکلاسیک دو رنگ

در طراحی کابینت‌های نئوکلاسیک دو رنگ، به‌طور معمول قابی از رنگ دیگر در اطراف درب‌های کابینت ایجاد می‌شود. این قاب در قسمت فوقانی خود، منبت‌های ظریف و جزئیات ساده دارد.

6. کابینت نئوکلاسیک با درب‌های کرکره‌ای

استفاده از درب‌های رولی یا کرکره‌ای که به سمت بالا جمع می‌شوند، یادگاری است که از دوره کلاسیک اروپایی باقی مانده است و امسال مجددا به یکی از ترندهای کابینت آشپزخانه، البته در سبک نئوکلاسیک بدل شده است.

7. کابینت نئوکلاسیک با درب‌های بدون دستگیره

استفاده از درب‌های بدون دستگیره، یعنی با دستگیره مخفی یا مغناطیسی، بیشتر مربوط به سبک طراحی مدرن است که امروزه در سبک نئوکلاسیک هم دیده می‌شود.

8. کابینت نئوکلاسیک کمدی

استفاده از کابینت‌های کمدی در طراحی نئوکلاسیک، علاوه بر زیبایی، فضای مورداستفاده بیشتری به شما می‌دهد. این کابینت‌ها طراحی مشابهی با کابینت‌های زمینی خواند داشت؛ اما ارتفاع آن‌ها بیشتر است و تمامی دیوار را پوشش می‌دهند.

9. کابینت نئوکلاسیک شیکراستایل

در طراحی شیکر استایل کابینت‌های نئوکلاسیک، دورتادور درب‌های کابینت قاب قرار می‌گیرد که زیبایی خاص خود را دارد.

10. کابینت نئوکلاسیک با قاب‌های قوس‌دار

وجود قاب‌های قوس‌دار و گنبدی در قسمت فوقانی یکی دیگر از ویژگی‌های کابینت نئوکلاسیک است که از سبک کلاسیک الهام گرفته شده است. منبت‌کاری‌ها در این قوس‌ها نسبت طراحی کلاسیک، کاملا ظریف و مینیمال است. در این طراحی باید از کابینت‌های سقفی صرف‌نظر شود.

چکیده گزارش

کابینت‌های نئوکلاسیک که از تلفیق دو سبک مدرن و کلاسیک به‌وجود آمده‌اند، دارای مدل‌های مختلفی در سال جاری هستند که محبوبیت ویژه‌ای یافته‌اند. این کابینت‌ها از متریال‌های ممبران (وکیوم)، انزو (پولیشی)، ام‌دی‌اف با رنگ پلی‌اورتان، روکش چوب و تمام چوب ساخته می‌شوند و بر همین اساس، قیمت‌های متنوع و متغیری دارند.

10 مدل جذاب کابینت نئوکلاسیک جدید

51
این مطلب مفید بود ؟10
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی