مشکلات بچه داری
هنگامی که بچه دار میشوید به دلیل ذوق زیادی که دارید ممکن است هیچ مشکلی به چشمتان نیاید اما پس از مدتی مشکلات نمایان می شوند و جسم و روح شمارا درگیر می کند.

تغییرات طبیعی زندگی پس از تولد فرزندتان

زمانی که فرزند متولد می‌ شود، پدر و مادر خیلی خوشحال هستند و ذوق دارند تا هر روز کودک خود را ببینند و شاهد رشد او باشند اما بعضی از اتفاقات هست که بعد از به دنیا آمدن بچه ها رخ می دهد و کاملا عادی و طبیعی است و نباید فکر کنید که فقط مخصوصِ شما بوده که در این قسمت از خانواده پلاس نمناک این موارد را به شما معرفی می کنیم.

تغییر در حالات روحی

ممکن است در یک لحظه خوشحال باشید و فکر کنید که همه زندگی تحت کنترل شماست و در ثانیه بعدی اصلا حس خوبی نداشته باشید و فکر کنید که سر جایِ خودتان نیستید و این کاملاً طبیعی است.

ناراحتی

ضعف بدن

بدن بعد از زایمان ضعیف می شود و این موضوع برای همه کسانی که به تازگی مادر شده اند وجود دارد.

دید متفاوت نسبت به نوزادتان

شما پیش خودتان دلایل زیادی دارید تا بگویید که فرزندتان کاملا متفاوت از بچه‌ های دیگر است و یک موجود استثنایی است‌.

ایجاد شرایط سخت

شرایط برایتان راحت نخواهد بود. سال اول سخت‌ترین سال در بزرگ کردن فرزند است پس طبیعی است که شرایط زندگی برایتان سخت‌تر شود.

گریه نوزاد

حساسیت به نظرات دیگران درمورد فرزندتان

هرچقدر که زودتر یاد بگیرید تا نظرات دیگران را در مورد فرزندتان جدی نگیرید، حال بهتری خواهید داشت. اگر کسی گفت که فرزندتان به اندازه کافی غذا نمی خورد یا ضعیف است یا غیره، آن را نادیده بگیرید. فقط باید به حرف‌ های متخصص و بازخورد های او فکر کنید.

کاهش آمادگی جسمانی

شما دوران بارداری و زایمان را تازه پشت سر گذاشته اید پس کاهش سطح توان جسمی شما، مسئله غیرعادی نیست. هر زمان که توانستید؛ پیاده‌روی کنید و حرکات کششی انجام دهید تا بدن شما دوباره آمادگیِ چند ساعت نشستن و کلنجار رفتن با فرزندتان را داشته باشد.

نیاز به کمک

شما نیاز به کمک دارید. کافی است که از پدر و مادر، دوستان همسایه و نزدیکانتان کمک بگیرید.

نگهداری نوزاد

عجیب بودن مدفوع نوزادتان

ممکن است مدفوع کودک؛ شما را نگران کند. معمولاً کسانی که به تازگی بچه دار شده اند، همیشه فکر می کنند چیز های عجیب و غریبی در مدفوع فرزندشان وجود دارد.

گریه های نوزادتان

گریه کودک همیشه به معنای گرسنگی یا کثیف کردن جایش نیست‌ شما در طول زمان متوجه گریه های متنوع و علت های آن می شوید. دلایلی که پیش از این به طور کامل انواع آن را برایتان تشریح کردیم.

بچه داری و مشکلاتی که بعد بدنیا اومدن نوزاد، طبیعیه

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
برچسب : بچه داری
وبگردی