نیکی کریمی
در این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک مروری بر فیلم هایی که نیکی کریمی کارگردانی کرده است داشته ایم که توصیه میکنیم تا پایان مطلب همراه ما باشید.

فیلم هایی که نیکی کریمی کارگردانی کرد

نیکی کریمی از بازیگران نام آشنای دنیای هنر است که بازیگری را از سال 68 با فیلم وسوسه آغاز کرد و در فیلم عروس بهروز افخمی حسابی خوش درخشید و نام او بر سر زبان ها افتاد.

این بازیگر پرکار و محبوب سینما در فیلم های زیادی مقابل دوربین رفت و نقش های ماندگاری را خلق کرد و حدود سال 80 تصمیم به کارگردانی گرفت و اولین فیلم بلند سینمایی اش را در سال 83 مقابل دوربین برد.

مروری بر فیلم های نیکی کریمی

در ادامه این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک مروری بر فیلم هایی که نیکی کریمی در آنها به عنوان کارگردان حضور داشت، داشته ایم که توصیه میکنیم تا پایان این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک همراه ما باشید.

نیکی کریمی

فیلم آتابای

آتابای فیلمی به کارگردانی نیکی کریمی است که این بانوی کارگردان تهیه کنندگی این فیلم را نیز برعهده داشته است و هادی حجازی فر بازیگر کشورمان به عنوان نویسنده در این فیلم با نیکی کریمی همکاری کرد.

این ساخته نیکی کریمی برای اولین بار در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و زبان این فیلم ترکی آذربایجانی و فارسی است. هادی حجازی فر، سحر دولتشاهی، جواد عزتی، دانیال نوروش، یوسفعلی دریادل، مه لقا می نوش و... بازیگران فیلم آتابای را تشکیل میدهند.

حسین علیزاده و نیکی کریمی

شیفت شب

شیفت شب فیلمی به کارگردانی، تهیه کنندگی و نویسندگی نیکی کریمی است که سال 93 ساخته شد.

این فیلم سینمایی ماجرای زنی به نام ناهید است که همسرش مبلغ زیادی از شرکتی که در آن کار میکرده برداشته و پولی را هم نزول کرده و فرار کرده است و ناهید برای برگرداندن همسرش به دنبال حل کردن مشکلات او است.

نیکی کریمی، محمدرضا فروتن، لیلا زارع، امیرحسین آرمان، امیر آقایی، ترلان پروانه، سحر قریشی، گوهر خیراندیش، حسین پاکدل و... بازیگران این فیلم سینمایی را تشکیل میدهند.

نیکی کریمی و محمدرضا فروتن

سوت پایان

سوت پایان به کارگردانی و نویسندگی نیکی کریمی است که سال 89 ساخته شد و نیکی کریمی علاوه بر کارگردانی در آن به ایفای نقش هم پرداخته است.

این فیلم سینمایی روایتگر ماجرای یک زوج مستندساز است که زندگی آرامی دارند اما ساخت یک مستند تلویزیونی ماجرای جدیدی را برایشان رقم میزند.

نیکی کریمی، شهاب حسینی، مصطفی زمانی، اشکان خطیبی، هستی مهدوی، نادر فلاح، آتیلا پسیانی، بهنوش بختیاری، الهام کردا، گوهر خیراندیش، لادن طباطبایی و... بازیگران فیلم سوت پایان را تشکیل میدهند.

بازیگران سوت پایان

چند روز بعد

فیلم سینمایی چند روز بعد به کارگردانی و نویسندگی نیکی کریمی دومین ساخته این کارگردان در سال 85 است که روایتی از ماجرای زنی به نام شهرزاد است که قرار است تصمیم مهمی در زندگی بگیرد.

نیکی کریمی، نیلوفر خوش خلق، احسان امانی، بهزاد دورانی، علیرضا انوش فر، حسام نورانی و... بازیگران فیلم چند روز بعد را تشکیل میدهند.

نیکی کریمی

یک شب

یک شب فیلمی به کارگردانی نیکی کریمی است که اولین تجربه کارگردانی این هنرمند است که روایتی از ماجرای یک شب بیرون ماندن یک دختر و برخورد با مردهایی است که داستان زندگی خود را برای او تعریف میکنند.

هانیه توسلی، سعید ابراهیمی فر، عبدالرضا فخاری دولابی و نادر ترکمن بازیگران این فیلم را تشکیل میدهند.

هانیه توسلی

کارگردانی نیکی کریمی در سینما از یک شب تا آتابای

3.813
این مطلب مفید بود ؟103
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/م.ف
برچسب : نیکی کریمی
وبگردی