نیکی کریمی
نیکی کریمی عکسی قدیمی و خاطره انگیز از فیلم سارا را به اشتراک گذاشت که در آن به همراه خسرو شکیبایی حضور داشت.

عکسی قدیمی از نیکی کریمی در فیلم سینمایی سارا

نیکی کریمی یکی از سوپراستارهای سینمایی ایران است که در سه دهه اخیر در فیلم های بسیاری حضور داشته است.

این بازیگر که با فیلم عروس مشهور شد در فیلم سینمایی سارا به کارگردانی داریوش مهرجویی بسیار درخشید  و این فیلم یکی از بهترین و مهمترین کارهای داریوپش مهرجویی شد.

نیکی کریمی

نیکی کریمی در فیلم سارای مهرجویی

نیکی کریمی با انتشار عکسی خاطره انگیز از فیلم سار در اینستاگرام خود نوشت:

زمان نگاتیو، فیلمنامه، بحث، حرف، رفاقت، مهم بودن سینما، کلوزاپ، هامون، خسرو، تروفو، کاپولا، سیناترا، بحث های فلسفی، چند سال یک فیلم ساختن، زمانی که دنیا واقعی بود نه مجازی

سارا ، کارگردان داریوش مهرجویی١٣٧٠

فیلم سارا

داریوش مهرجویی فیلم سارا را با الهام از نمایش نامه خانه عروسک اثر هنریک ایبسن الهام در سال 1370 مقابل دوربین برد. فیلم سارا یکی از بارزترین فیلم های داریوش مهرجویی در خصوص زنان است. این کارگردان فیلم های دیگری همچون بانو، پری و لیلا را در این حیطه کرگردانی کرده است.

فیلم سارا داستان زنی را با همین نام روایت می کند که برای مخارج درمان بیماری همسرش بدهکار شده و با با خیاطی مداوم سعی در رفع بدهی خود دارد اما پس از بهبود همسرش بنا به دلایلی مجبور به ترک همسر و فرزندانش می شود.

خسرو شکیبایی و نیکی کریمی

زنده یاد خسرو شکیبایی، امین تارخ، نیکی کریمی، مهوش وقاری و یاسمین ملک نصر از بازیگران اصلی فیلم سینمایی سارا بودند.این فیلم در جشنواره های داخلی و خارجی جوایز مختلفی را در بخشهای گوناگون کسب کرد. 

عکسی قدیمی و جالب نیکی کریمی و خسرو شکیبایی

4.219
این مطلب مفید بود ؟163
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ف
وبگردی