تولد
ورزش های ژاپنی
تحقیقات دانشمندان ثابت کرده است مردم ژاپن عمر طولانی دارند و راز عمر طولانی را در ورزش های مخصوصی که در زندگی روزمره انجام می دهند می دانند.

ورزش های مخصوص ژاپنی ها برای پیر نشدن

طبق مطالعات اخیر، از هر چهار نفر در ژاپن؛ یک نفر سنش بالای 65 سال است. به همین دلیل این افراد سعی می‌ کنند تا رژیم غذایی سالم و ورزش را در پیش بگیرند و طول عمر خود را افزایش دهند تا بتوانند بیشتر زنده بمانند. در این قسمت از نمناک قصد داریم بهترین راهکار های ورزشی را برای از بین بردن استرس به شما معرفی کنیم که از نظر ژاپنی ها روش های بسیار تأثیرگذار و ثابت شده ای هستند.

فراموش نکنید که بدن تان را گرم کنید

گرم کردن بخش ضروری یک روتین ورزشی است، زیرا بدن را برای انجام حرکت ورزشی آماده می‌ کند و خطر آسیب دیدگی را کم خواهد کرد. وقتی که بدن به اندازه کافی گرم باشد، انعطاف ‌پذیری بیشتری دارد و به نتایج بهتری می رسد. مهم ترین نکته این است که مراقب عضلات خود باشید و پوزیشن های غلط به خودتان نگیرید. برای گرم کردن بدن، صاف بایستید و به آرامی دستان خود را بالای سرتان بیاورید و به سمت بالا بکشید. با انجام این کار ستون فقرات تان هم کشیده می شود.

ورزش کردن

چند نفس عمیق بکشید

فراموش نکنید که باید تنفس خوب و صحیح داشته باشید. روی تنفس تان تمرکز کنید و سعی کنید که شبیه به یوگا کارتان را انجام دهید. تنفس باعث اکسیژن رسانی به بدن و از بین بردن سموم می‌ شود. تمرینات تنفسی به کاهش وزن هم کمک می کند. نفس عمیق را داخل و بیرون بدهید، بدون این که بخواهید نفس تان را نگه دارید. دست های خود را بالا و پایین ببرید و روی ناحیه شکم و عضلات پا تمرکز کنید و دوباره این کار را انجام دهید.

ساق پا را به چالش بکشید

توده عضلانی در پایین تنه تجمع پیدا کرده است؛ بنابراین بسیار مهم است که به ساق پای خود توجه کنید و حتما آن را ورزش بدهید تا گردش خون در آن به جریان بیفتد. صاف بایستید؛ سپس کمی زانو های خود را خم کنید و همچنان نفس عمیق بکشید. پنجه پای خود را بالا بیاورید تا زانوی تان هم خم شود و بعد؛ در عرض یک ثانیه پاشنه پا را به زمین بزنید و دوباره به حالت قبل برگردید. 8 بار این کار را تکرار کنید.

ورزش دست ها را فراموش نکنید

شاید این راحت ‌ترین ورزشی باشد که باید انجام دهید. دستان خود را به سمت مقابل بکشید. مطمئن شوید که دست ها و انگشتان تان حالت گردی دارند و خیلی خشک نیستند؛ سپس آن ها را به مدت یک دقیقه بچرخانید و سعی کنید که جریان خون را در آن افزایش دهید.

حرکات کششی

قفسه سینه تان را باز کنید

این ورزش بسیار ساده است و نیاز به تجهیزات خاصی ندارد. دستان خود را به صورت مورب بالا و پشت سر باز کنید و بکشید. عضلات قفسه سینه را کشش دهید و کف دستان خود را هنگام کشش به سمت بالا بگیرید. 4 بار این حرکت را تکرار کنید.

کشش را بیشتر کنید

در این تمرینات باید توجه کنید که حتماً تمام نقاط بدن را کش دهید. البته باید این روش را به صورت اصولی به انجام برسانید. دستان ‌تان را روی شانه هایتان بگذارید؛ سپس دست ها را از شانه ها بلند کرده و به سمت بالا صاف کنید و بکشید. دوباره به شانه‌ ها برگردید و به سمت پایین دستان خود را کش دهید. دو بار این کار را تکرار کنید و مطمئن شوید که به طور کامل دستان و سرشانه کش آمده اند.

بالاتنه را بچرخانید

این یک ورزش مخصوص کل بدن است که باعث حرکت کلی بدن می شود. مراقب تنفس خود باشید. فاصله بین دستان تان را حفظ کنید. بدن را از کمر به یک سمت بچرخانید و دوباره برای دو جهت دیگر این کار را تکرار کنید.

ورزش بالا تنه

زیاده روی نکنید

مانند هر ورزش دیگری که انجام می دهید، بسیار مهم است که به یاد داشته باشید نباید زیاده روی کنید. خیلی به خودتان فشار نیاورید و با سرعت متعادلی این کار ها را انجام دهید تا بدن تان به طور طبیعی بتواند با این روتین جدید آشنا شود.

ژاپنی ها با این ورزش های ساده جلوی پیری رو میگیرن

3.611
این مطلب مفید بود ؟83
منبع : بخش تناسب اندام نمناک /ن/ن.ح
برچسب : راز طول عمر
وبگردی