کنترل پنل ویندوز
کنترل پنل یکی از مهم ترین ابزارها در بستر ویندوز می باشد که از طریق آن به سایر ابزارها دست پیدا خواهید کرد. اما چگونه به کنترل پنل ویندوز دسترسی پیدا کنیم؟

آموزش دسترسی به کنترل پنل ویندوز

پنجره کنترل پنل، یکی از پنجره های مهم و البته معروف در سیستم عامل ویندوز می باشد که از گذشته تا به امروز در این سیستم وجود داشته است و همیشه کاربردهای منحصر بفرد خود را داشته ارائه می کند. اگر بصورت کلی بخواهیم به این موضوع نگاه کنیم، کنترل پنل ابزاری برای دسترسی به امنیت سیستم، تنظیمات شبکه، دستگاه های متصل شده، برنامه های نصب شده، ساعت، تاریخ، حساب های کاربری و.. می باشد. از این رو اگر تصمیم به باز کردن پنجره کنترل پنل در ویندوز دارید، در ادامه این گزارش از بخش تکنولوزی نمناک با روش های کاربری آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

روش اول؛ جستجو در منو استارت

اولین و ساده ترین روشی که شما با استفاده از آن می توانید به پنجره کنترل پنل ویندوز دسترسی پیدا کنید، منو استارت ویندوز می باشد. از این رو ابتدا بر روی دکمه منو استارت کلیک کنید و سپس در محیط جستجو آن، عبارت Control panel را جستجو کنید. نتایج به شما نمایش داده خواهند شد. همانند تصویر ذیل برای اجرای پنجره مربوطه، بر روی گزینه مشخص شده کلیک کنید.

منو استرات

روش دوم؛ تنظیمات ویندوز

یکی دیگر از بخش هایی که شما با استفاده از آن می توانید اقدام به اجرای پنجره کنترل پنل ویندوز کنید، بخش تنظیمات ویندوز می باشد. از این رو ابتدا بر روی دکمه منو استارت کلیک کنید و سپس بر روی آیکون تنظیمات به طرح چرخ دنده کلیک نمایید. اینک وارد پنجره Settings در ویندوز خواهید شد. در قسمت بالای آن کادری برای جستجو وجود دارد که می بایست عبارت Control panel را جستجو کنید و وارد آن شوید.

تنظیمات ویندوز

روش سوم؛ با استفاده از پنجره Run

سومین روشی که شما می توانید با استفاده از آن به کنترل پنل ویندوز دسترسی پیدا کنید، استفاده از پنجره Run معروف در ویندوز می باشد. از این رو برای استفاده از این روش باید در قدم اول دو کلید Win + R را از صفحه کلید بصورت همزمان بفشارید. سپس عبارت Control panel را وارد کنید و در انتها بر روی Enter از صفحه کلید، کلیک کنید. هم اکنون پنجره کنترل پنل برای شما باز خواهد شد.

پنجره ران

روش چهارم؛ با استفاده از پنجره CMD

این روش یکی دیگر از روش هایی است که شما با استفاده از آن می توانید به پنجره کنترل پنل دسترسی پیدا کنید و لازم به ذکر است که این روش بسیار ساده می باشد. برای انجام این روش ابتدا بر روی منو استارت کلیک کنید و سپس عبارت CMD را در آن وارد و جستجو کنید. نتیجه اول را همانند تصویر ذیل انتخاب کنید؛

پنجره cmd

پنجره CMD برای شما باز خواهد شد. اینک عبارت Control panel را در آن تایپ کنید و سپس بر روی Enter از صفحه کلید بفشارید.

پنجره cmd ویندوز

اینک پنجره کنترل پنل برای شما باز خواهد شد.

پنجره کنرل پنل

توجه : روش های گفته شده در قسمت بالا، روش های متداولی هستند که کاربران ویندوز از آن استفاده می کنند. اما اگر به دنبال روشی هستید که در تمام نسخه های ویندوز کارایی داشته باشد، روش سوم می باشد.

چگونه کنترل پنل را در ویندوز اجرا کنیم؟ + روش های کاربردی

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : ترفندستان
وبگردی