آداب و رسوم

روز جهانی مدارا
در تقویم تاریخ 16 نوامبر روز جهانی مدارا و بردباری نامگذاری شده است. مدارا به معنای زندگی با صلح و پذیرش تمامی اختلافات ظاهری، موقعیتی و غیره در جامعه می باشد.
مسجد امام اصفهان

آداب و رسوم مردم اصفهان، ساکنین نصف جهان

زمان مطالعه : 9 دقیقه
در این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک شما را آداب و رسوم مردم اصفهان، مراسم های مختلف مردم این شهر و پوشش اهالی آن آشنا میکنیم.
روز فرهنگ عمومی

روز فرهنگ عمومی چه روزی است؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
امروز 14 آبان در تقویم کشور ما به نام روز فرهنگ عمومی نامگذاری شده است و به همین مناسبت قصد داریم شما را با فرهنگ عمومی بیشتر آشنا کنیم.
لباس محلی

معرفی کامل لباس محلی زنان و مردان کردستان

زمان مطالعه : 9 دقیقه
در این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک شما را لباس محلی زنان و مردان کردستان و تصاویری دیدنی از پوشش های مختلف و زیبای کردی آشنا میکنیم.
ایل بختیاری

مراسم جالب بختیاری ها در عزا و عروسی

زمان مطالعه : 10 دقیقه
در این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک شما را با آداب و رسوم بختیاری ها از مراسم ازدواج و عید نوروز تا مراسم عزاداری و غذاهای مخلی و... آشنا میکنیم.
شهر آبادان

آداب و رسوم مردم خون گرم شهر آبادان

زمان مطالعه : 8 دقیقه
در این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک شما را با آداب و رسوم مردم آبادان از مراسم ویژه ازدواج و محرم تا غذاهای سنتی و سوغات این شهر آشنا میکنیم.
شهر آستارا

آداب و رسوم آستارا؛ زیباترین شهر مرزی ایران

زمان مطالعه : 9 دقیقه
اگر علاقه مندید که با آداب و رسوم مردم آستارا و مراسم گوناگون آنها برای ازدواج، تولد فرزند و چهارشنبه سوری و... بیشتر آشنا شوید تا پایان این مطلب همراه ما باشید.
شهر ملایر

آداب و رسوم جالب ملایر؛ شهر جهانی انگور

زمان مطالعه : 11 دقیقه
در این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک شما را با آداب و رسوم مردم ملایر از مراسم های گوناگون ازدواج و عید تا غذاهای اصیل و سوغات این شهر آشنا میکنیم.
شهر خوی

آداب و رسوم خوی؛ مهد تمدن چند هزار ساله

زمان مطالعه : 6 دقیقه
در این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک به معرفی آداب و رسوم مردم شهرستان خوی و جاذبه های گردشگری این شهر می پردازیم.
آداب و رسوم شهرستان دورود

آداب و رسوم شهرستان دورود ؛ سرزمین آبشارها

زمان مطالعه : 4 دقیقه
شهرستان دورود یکی از شهرستان های استان لرستان است که مانند هر بخش از کشور عزیزمان دارای آداب و رسوم مخصوص به خود است که در ادامه به آن ها می پردازیم.
تفریحات تهران قدیم

تفریحات جالب مردم تهران قدیم

زمان مطالعه : 7 دقیقه
مردم تهران در 100 سال پیش سرگرمی ها و تفریحات بسیار جالب و متفاوتی داشتند. از تفریحات قدیمی می توان به الک دولک بازی، شعبده بازی و معرکه گیری اشاره کرد.
مودب بودن

چطور در کشورهای خارجی مودب باشیم ؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
مودب بودن در هر کشوری آداب و رسوم خود را دارد شاید از نظر شما انجام یک حرکت کوچک در غذا خوردن ایرادی نداشته باشد ولی در فرهنگی دیگر نشانه بی حرمتی باشد.
مهمان نوازی

آداب و ثواب مهمان نوازی در دین اسلام

زمان مطالعه : 6 دقیقه
مهمان نوازی از صفات و اخلاق پسندیده از نظر اسلام است که اجر بسیار زیادی دارد و همواره امامان و پیامبرانمان به آن تاکید داشته اند.
مراسم گل گل چهارشنبه

مراسم جالب گل گل چهارشنبه شب چهارشنبه سوری

زمان مطالعه : 2 دقیقه
گل گل چهارشنبه یکی از مراسم های جالب مردم ایران زمین در آخرین چهارشنبه سال که به چهارشنبه سوری معروف است به شمار می رود.
آداب رسوم سلام

نحوه ی جالب سلام کردن در 26 کشور دنیا

زمان مطالعه : 7 دقیقه
آداب و رسوم سلام کردن به یکدیگر و ادای احترام در روابط اجتماعی در کشورهای دنیا متفاوت هست و مردم هر کشوری به سبکی خاص سلام می کنند.