تولد
مشکلات زناشویی

دلیل اصلی از هم پاشیدن زندگی های امروزی

تاریخ انتشار : 11 دی 1402کد مطلب : 91623زمان مطالعه : 2 دقیقه
در تمامی زندگی های زناشویی مشکلات وجود دارد، اما برخی مشکلات حل نشدنی هستند و زندگی مشترک شمارا به آخر می رسانند.

اصلی ترین علل اختلاف و جدایی زن و شوهرها

وقتی بحث تلخ طلاق و جدایی در میان است، ریشه یابی ها ما را به لیست بلند بالایی از علل می رسانند که میتوان به جرات تعداد انگشت شماری از آنها را دلیل اصلی این اتفاق دانست. اتفاقی که در عین آسیب رساندن به پایه های جامعه، تبعات بی شماری در زندگی فرد برجای می گذارد و اگر فرزندی هم در این بین حضور داشته باشد، چه بسیار مسائلی که آینده او را تحت تاثیر قرار میدهد برای همین فاکتور مهم پیگیری از طلاق را بایستی با جدیت بیشتری در زندگی مشترک در نظر گرفت و یکی از راههای اصلی این مسئله، شناخت عللی است که به اختلاف و جدایی زوج‌ها منجر می شود که در ادامه این بخش از نمناک به آنها اشاره می کنیم.

امان از دروغ

دروغ می‌تواند یکی از مهم‌ترین عواملی باشد که به اختلال در روابط زناشویی منجر می‌شود چراکه می‌تواند اعتماد را تخریب کرده و باعث ایجاد بحران‌های ارتباطی شود. برقراری ارتباط بر پایه صداقت لازمه اصلی یک زندگی مشترک پایدار است و قطعا هیچ یک از ما دوست نداریم با کسی زندگی کنیم که با دروغ و فریب، سعی در حفظ ما در زندگی خود دارد.

دروغ گفتن

خساست

همیشه میانه رو بودن بهترین گزینه است، بخصوص در مورد مسائل مالی که نه خساست مورد قبول است و نه ولخرجی. خساست بخصوص از سوی مرد زندگی، باعث آزار همسر شده و کم کم این نوع فشارهای مالی و کمبودها زن را نسبت به زندگی دلسرد کرده و عاملی برای جدایی می شود.

محدودیت و کنترل بیش از حد

اگر یکی از طرفین در زندگی مشترک تمایل به کنترل بیش از حد داشته باشد، وضعیت را به شکلی آزاردهنده میسازد که طرف مقابل تحمل ادامه زندگی برایش دشوار میشود. حفظ فضای شخصی و احترام به حقوق یکدیگر در زندگی مشترک، نیاز اساسی است و البته که محدودیت بیش از حد به واسطه ایجاد احساس ناتوانی و نا امنی در زندگی در نهایت میتواند منجربه جدایی شود.

آزادی و بی توجهی بیش از حد

همانطور که محدودیت و کنترل بیش از حد مخرب است، بی توجهی و دادن آزادی بیش از حد به همسر نیز کار درستی نیست. روراست باشیم و بپذیریم که هر آنچه از حد بگذرد میتواند اثرات منفی داشته باشد و یکی از مهمترین هرآنچه ها در زندگی مشترک، آزادی است که باید بنا بر احترام و رعایت حد و حدود میان زوجین تعیین شود. اگر یکی از زوجین احساس کند که همسرش آزادی بیش از حد دارد و این با ارزش‌ها و تعهدات او تضاد دارد، ممکن است به مشکلات بزرگتر منجر شود.

مشکلات زندگی زناشویی

بی احترامی

یکی از لازمه های آرامش در زندگی، دریافت احترام لازم از طرف همسر است؛ اهمیت احترام برای زن یا مرد، تفاوتی ندارد و هر دو به یک اندازه خواهان رعایت این مسئله از طرف همسر خود هستند و نبود آن، یکی از علل اصلی جدایی و از هم پاشیدن زندگی مشترک است.

دلیل اصلی از هم پاشیدن زندگی های امروزی

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن /ن.ح
وبگردی