باریابی حرفه ایی
اجرای بازاریابی حرفه ای و اصولی، ستون اصلی در هر کسب و کاری است. ایده های بازاریابی نوین برای بهبود فروش کالا و خدمات ساختمانی، انجام میشود و در این مقاله نیز، قصد داریم تا به طور خلاصه و البته اصولی و کاربردی، شما عزیزان را با انواع دسته بندی های متنوعی برای بازاریابی آنلاین و بازاریابی آفلاین آشنا نماییم، باشد که مورد توجه و استفاده شما خوانندگان گرامی قرار بگیرد.

ایده های بازاریابی نوین برای بهبود فروش کالا و خدمات ساختمانی :

انواع بازاریابی خلاقانه و اصولی برای شرکت های ساختمانی نیازی ضروری و اساسی می باشد. توانایی تبدیل کردن مشتری های بالقوه به مشتری های بالفعل و همچنین ایجاد شبکه ای از مشتریان وفادار به منظور یافتن مشتریان جدید امری مهم می باشد. تبلیغات و بازاریابی اینترنتی نبض اصلی پیکره  هر کسب و کاری است که قطعا باید در جایگاه مناسب و به صورت کاملا حرفه ای انجام گیرد تا آنچه را که ضرورت دارد به سرمنزل مقصد برساند.

به عنوان مثال در سایت بسپار استراتژی تحت عنوان مجله اینترنتی بسپارمگ طراحی شده است تا ایده های جذاب و خلاقانه ای در حوزه بازاریابی ویژه شرکت های ساختمانی را پوشش دهد. خواندن این سبک از مقاله ها خالی از لطف نمی باشد. چراکه این سبک کاری بسیار حساس و در عین حال جذاب و زیباست و نیازمند رعایت اصولی حرفه ای است.

برخی از ایده های برتر بازاریابی ساختمان:

اول از همه مشخص کنید روی چه بازاری فعالیت خواهید داشت؟

قبل از اینکه بخواهید کسب و کار خود را شروع کنید، باید به این نکته توجه داشته باشید که قرار است روی چه حوزه ای و به چه صورت فعالیت داشته باشید. آیا مشتریان شما محلی هستند و فروش شما به صورت جز و خرده فروشی خواهد بود یا خیر شما قسمتی از بازار عمده فروشی را در اختیار داشته و روی یک یا چند کالای خاص، به صورت فروش عمده تمرکز دارید؟

 • تمرکز بر کار خود:

به منظور پیدا کردن مشتریان جدید و همچنین ثابت کردن مشتریان قدیمی حتما بر کار خود تمرکز لازم را داشته باشید. اجرای یک پروژه مهم و حرفه ای نیاز به تمرکز و توجه خاص دارد. رقابت در دنیای کاری امریست واضح که البته داشتن ایده های جدید و خلاقانه  با تمرکز بر کار در امر بازاریابی می تواند عامل سرنوشت ساز و منحصر به فردی  در این امر باشد که شرکت های  مهم و پرآوازه ساختمانی از این مسئله به خوبی آگاهند و آن را در حوزه کاریشان مد نظر دارند.

 • ایجاد گروه مکمل و مرتبط ساختمانی:

شبکه سازی و ارتباطات مفید و با کیفیت با گروه های مرتبط کاری همانند جاری شدن خون در رگ کسب و کار عمل می کند و می تواند سرعت معرفی خدمات شما را به طور چشمگیری افزایش دهد. ارتباط سازی با همکاران در زمینه صنعت ساختمان در اصل سرمایه گذاریست که عملکرد و بازدهی شما را چندبرابر می کند. به طور مثال با شرکت های تولید کننده مصالح ساختمانی ارتباط سازی کنید و از مزایای این شبکه سازی بهره ببرید.

 • توسعه برندتان امری مهم است:

استفاده از برندینگ در دنیای تجاری امروزی بر کسی پوشیده نیست. برند سازی یکی از مهمترین بخش های کار می باشد و چنانچه این امر حیاتی را با کمک یک شرکت برتر و موفق انجام دهید در واقع در کارتان غوغا کرده اید و نتایج فوق العاده ای کسب می کنید. افزایش فروش از این طریق راهی به سمت رشد و پیشرفت روزافزون را در بر دارد.

 • کمک گرفتن از شبکه های اجتماعی:

ایجاد یک کمپین عالی در شبکه های اجتماعی  با مدیریت کارآمد مانند اینستاگرام تا حد زیادی به پیشبرد هدف تبلیغاتی کسب و کار کمک خواهد نمود. با کمک گرفتن از افراد خبره در امر شبکه های مجازی آموزش ببینید تا سطح کاریتان را اصولی ارتقا دهید.

 • خلق یک داستان مفید:

بازگو کردن یک تجربه موفق از مشتریان راضی و خوشحال در قالب یک داستان جذاب ایده ایست کاربردی و دلنشین. ساخت یک فیلم که در آن با مشتری خود در رابطه با پروژه ای که برعهده داشته اید با ذکر جزئیات لازم ( مثلا:بازسازی یک خانه قدیمی) مصاحبه کرده اید برای جذب مشتری ایده جالبی می باشد.

 • پادکست و ویدئو بسازید:

ساخت پادکست و ویدئو بخش بسیار مهمی از توسعه کسب و کار می باشد که تاثیر بسزایی در بازاریابی و افزایش فروش دارد. اشترک گذاری یک ویدئو در شبکه های اجتماعی با در نظر داشتن هدف اصلی ساخت ویدئو( تبلیغ و معرفی برندتان و خدمات و محصولاتی که ارایه می دهید)  بسیار مفید و کارساز می باشد پس لطفا ویدئو مارکتینگ را دست کم نگیرید. یا حتی با ساخت پادکستی متناسب با کسب و کارتان و معرفی خود به راحتی می توانید حوزه فروش و صنعت خود را رشد دهید. یک ایده جذاب که می تواند تاثیر چشمگیری در این زمینه داشته باشد مصاحبه با افراد موفق در آن حوزه کاری می باشد. انتشار ویدئو یا پادکستی از اینگونه افراد اصولا برای مخاطبین جذابیت خاصی دارد.

 • ساده سازی با طراحی اینفوگرافیک انجام دهید:

با کمک گرفتن از نشانه های گرافیکی مقالات پیچیده و طولانی را می توان به راحتی ساده نمود تا مخاطب مورد نظر هم در زمان کمتری با دیدن یک تصویر استاندارد و ساده به راحتی متوجه مطلب ارایه شده شود.

 • معرفی پروژه از یک رسانه:

به عنوان مثال می توانید اسپانسر یک تیم ورزشی شوید و  لگوو برند شرکت ساختمانی خود روی پیراهن ورزشی تیم حک نمایید و اینگونه خود را معرفی نمایید.

 • بهینه سازی جستجوهای محلی بر سایت خود:

به همه چیز سایت خود اهمیت دهید از جمله آدرس و شماره تماستان و... که قطعا باید به خوبی در سایت نمایان باشند. حتی برای راحتی بیشتر مخاطبان و مشتریان محلی می توانید از گوگل مپ هم بهره بگیرید.

 • مفید و هدفمندانه آگهی بسازید:

اگر قرار است به عنوان یک شرکت ساختمانی اقدام به ایجاد آگهی نمایید حتما مطمئن شوید که فقط در ارتباط با زمینه کاری خودتان به مخاطبان ارائه سرویس نمایید  و از انتشار آگهی های پراکنده و غیر ضروری که گمراه کننده می باشند خصوصا در صفحه اول و اصلی سایت بپرهیزید.

بازاریابی

 • در سایت خود آموزش بگذارید:

آموزش نکات ضروری به مشتریان مثلا :در زمینه خرید مصالح ساختمانی باعث جلب اعتماد و جذب بیشتر آنان خواهد بود. این مزیت نشان دهنده احساس مسئلیت بالای شما در برابر مخاطبان و مشتریان می باشد.

 • حتما سایت خود را حرفه ای کنید:

پست های جذاب بسازید و به مخاطبان و مشتریان احتمالیتان بسیار اهمیت دهید. در نظر داشته باشید که در سایت خود کلمات کلیدی را به درستی و تناسب استفاده نمایید و سئو (seo) سایت را حتما مد نظر داشته باشید.

 • به مخاطبان خود گوش دهید:

سعی نمایید از نظرات مشتریان خود درانجام کار حتما بهره ببیرید تا عملکردتان را افزایش دهید. اصولا انجام پروژه های ساختمانی کاری زمان بر است پس تلاش کنید که نظرات مشریان را جویا شوید تا با این امر بتوانید مشتریان آتی خود را نیز افزایش دهید چراکه همان طور که می دانید هر مشتری راضی خود می تواند زمینه ساز آوردن مشتریان بیشتری به سمت شما باشد.

 • نقدها و بررسی ها در نشان دهید:

حتما به مخاطبان خود پاسخ دهید حتی آنان که مخالف هستند. با ثبت دیدگاه های مشتریان قبلی و حتی جدید و استفاده از تگ ها می توانید نقدها و بررسی های سایت خود را در کنار نتیج های گوگل استفاده نمایید تا مشتریان بیشتری شما را انتخاب نمایند.

 • به مشتریان خود خدمات خاص ارائه دهید:

 مشتریان ثابت و قبلی خود  را به یک مهمانی عصرانه یا حتی شام  با تعدادی همراه دلخواه  دعوت نمایید وعلاوه برلذت بردن در یک جمع شاد و سرحال تعداد مشتریان آیندتان را نیزافزایش دهید. هدیه دادن یک یادگاری  به مهمانان فرصتی جذب کننده است پس از آن غافل نشوید. 

کلام نهایی:

بازاریابی در صنعت ساختمان نیاز به تلاش آگاهانه و اصولی دارد. از گرفتن یک لایو ساده و چند دقیقه ای در اینستاگرام گرفته تا هشتگ های خاص و اصولی. تعامل با مخاطبان و حتی دعوت آنان به یک چالش ساده خود می تواند بخشی از ایده های جذاب دنیای کسب و کار باشد. یادتان باشد که همواره سعی نمایید با مشتریان خود در ارتباط باشید و نظرات و حتی انتقادات آنان  را با روی باز پذیرا باشید.

اجرای بازاریابی حرفه ای و اصولی، ستون اصلی در هر کسب و کاری است

51
این مطلب مفید بود ؟10
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی