خارش پوستی کرونا

خارش پوستی کرونا چه مدلیه ؟

کد مطلب : 81891زمان مطالعه : 2 دقیقه
یکی از علائم ابتلا به بیماری کرونا، خارش های پوستی می باشد و اما هر خارش پوستی نشانه ای از کرونا نیست چرا که علائم اصلی خارش پوستی کرونا عبارتند از...

از کجا بفهمم دلیل خارش پوست بدنم کروناست؟

همان طور که می دانید و در بخش های قبلی بهداشت و سلامت نمناک خواندید؛ بیماری کووید 19 علائم مختلفی از جمله تنگی نفس و مشکلاتی مثل سرفه، سر درد و علائمی شبیه به سرماخوردگی را به همراه دارد اما یکی از عجیب و غریب و بدترین جنبه های کووید 19، اثرات آن روی پوست است.

احتمالاً اگر در چند سال گذشته پوست شما دچار خارش می شد، هرگز آن را جدی نمی گرفتید. به عنوان مثال فکر می کردید که این خارش به خاطر استفاده از لوسیون جدید است یا پوست شما به دارو واکنش نشان داده یا به اگزما دچار شدید یا به دلایل دیگر چنین اتفاقی افتاده است اما از سال 2020 به بعد به دلیل وجود کرونا، شما دیگر بیشتر به این چیز های ساده دقت می کنید. 

خارش پوست

هنوز هم ویژگی های مربوط به کووید و ارتباط آن با خارش به طور کامل مشخص نشده است و متخصصان با خارش های مربوط به کووید در چالش هستند و می خواهند علت دقیق آن را بفهمند اما به طور کل همه خارش ها را مربوط به کرونا نمی دانند. 

برای آشنایی بیشتر با علائم کرونا میتوانید به هر کدام از مطالب زیر مراجعه کنید :

" علائم تازه کشف شده و شوکه کننده ویروس کرونا "

علائم پوستی که کرونایی می شود! "

کرونا با علائم جدید می آید !! "

نشانه های فردی که ریه اش کرونایی شده

مشخصات خارش پوستی مربوط به کرونا

اکثر بیماری ها می توانند خودشان را روی پوست از طریق خارش نشان دهند اما خارش مربوط به کووید، ظاهر متفاوتی را به وجود می آورد. معمولا این خارش شبیه به خارش های تکه ای یعنی خارش هایی فقط در قسمتی از پوست است که در قسمت های دیگر نیست.

این خارش ها شبیه به برآمدگی های خارش زا و جوش هایی شبیه به آبله مرغان دیده می شود و به گونه ای هستند که کم کم رشد می کنند و به یکدیگر می پیوندند. اگر شما هم چنین خارشی داشتید ، احتمالا نشان دهنده کوویده 19 است. 

خارش پوستی کرونا

البته هنوز تحقیقات بیشتری در این مورد نیاز است. این خارش های مربوط به کووید 19 ممکن است بین 2 الی 12 روز به طول بیانجامد اما اغلب میانگین آن ها 8 روز است.

خارش پوستی کرونا چه مدلیه ؟

55
این مطلب مفید بود ؟50
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : bestlifeonline.com / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /ف.ن
برچسب : ویروس کرونا
وبگردی