خوش رنگ شدن خورشت

3 ترفند برای خوش رنگ شدن خورشت های قرمز

تاریخ انتشار : 4 دی 1402کد مطلب : 91541زمان مطالعه : 1 دقیقه
برای طبخ عالی و خوش رنگ شدن غذای اصیل ایرانی و خورش های قرمز رنگ مثل خورش قیمه،خورش مرغ و خورش بادمجان و... نکته‌های ریز و مهمی وجود دارد.

راز خوشرنگ شدن خورش های قرمز

غذاهای خورشتی جزو غذاهای محبوب و پرطرفدار محسوب می‌شوند که مهمان همیشگی سفره‌های ایرانی بوده و معمولا با موادی چون حبوبات، گوشت و... به شکل آبداردر کنار برنج و گاهی همراه با نان سرو می‌شوند. خورش قیمه، خورش بامیه، خورش قیسی، خورشت بادمجان از خورش های محبوبی هستند که در دستور تهیه آنها رب به کار می رود، برای خوشرنگ شدن این خورش ها مارک رب چندان اهمیتی ندارد، بلکه با استفاده از ترفندهایی که در این بخش از رازهای آشپزی نمناک آورده ایم، خورش های قرمز شما معرکه و زبانزد خواهد شد.

خورش قیمه

برای خوشرنگ شدن خورش های قرمز نکات زیر را رعایت کنید:

از زعفران استفاده کنید

برای خوش رنگ و عطر شدن خورشت های قرمز، یک قاشق غذاخوری گلاب، نوک قاشق چایخوری پودر هل یا یک قاشق غذاخوری عرق هل و یک چهارم استکان زعفران دم کرده را ترکیب و در خورش بریزید تا رنگ خورشتتان معرکه شود.

زعفران

رب را تفت دهید

رب گوجه را قبل از افزودن به خورش حتما تفت دهید، افزودن رب گوجه بدون تفت دادن به خورش موجب بد رنگ شدن خورش خواهد شد. می توانید برای بهتر شدن رنگ خورشت، رب را با مقدار کمی شکر تفت دهید و سپس به خورش بیافزایید.

رب را تفت دهید

از پودر دارچین استفاده نکنید

در خورش های قرمز هیچگاه از پودر دارچین استفاده نکنید زیرا موجب تغییر رنگ خورش وسیاه شدن رنگ آن می شود، به جای پودر دارچین، یک ربع آخر پخت خورش کمی چوب دارچین را به خورشت بیافزایید و در آخر پخت از خورش خارج کنید.

3 ترفند برای خوش رنگ شدن خورشت های قرمز

58
این مطلب مفید بود ؟80
منبع : بخش آشپزخونه نمناک/ن/ا.ن
وبگردی