تولد
پشیمانی بعد از خرید
خرید کردن برای همه انسان ها کار لذت بخشی است، اما بعضی اوقات خریدهایمان از روی فکر و برنامه ریزی نیستند و ممکن است بعد از خرید احساس پشیمانی داشته باشیم.

بهترین راه حل برای رهایی از حس پشیمانی بعد از خرید

خرید کردن برای بسیاری از ما کار بسیار لذت بخشی است و برخی افراد ساعات زیادی را صرف خرید می کنند اما پس از گذشت مدتی از خرید خود پشیمان می شوند. پشیمانی پس از خرید برای بسیاری از ما احساسی آشناست.

حتماً برای شما هم پیش آمده که بعد از خرید به این نتیجه برسید که در خرید اشتباه کرده اید. در این بخش از نمناک نکاتی را ارائه می کنیم که با رعایت آن از پشیمانی بعد از خرید جلوگیری کنید.

قبل از خرید تحقیق کنید

آیا قبل از خرید، کالای مورد نظرتان را بررسی کرده اید؟ اگر پاسختان منفی است باید تحقیقات مربوط به خرید خود را آغاز کنید. هرچه قبل از خرید یک محصول بیشتر بدانید بعداً کمتر از خرید پشیمان خواهید شد.

این می تواند شامل خرید اتومبیل، لوازم الکترونیکی جواهرات یا هر چیزگران قیمت باشد. آگاهی از خرید و بررسی آنچه دیگران در مورد محصول می گویند می تواند درک بهتری از آنچه می خواهید به شما دهد.

تحقیقات

در مورد خرید فکر کنید

آیا کالای گران قیمتی وجود دارد که به فکر خرید آن باشید؟ به جای خرید آنلاین یا رفتن سریع به فروشگاه، یک قدم به عقب بردارید و قبل از خرید منتظر بمانید. زمان می تواند یک شاخص مفید باشد برای تعیین اهمیت کالایی که به صورت عجله ای خریداری شده است تا بدانید واقعاً وجود آن در زندگی تان مهم است یا خیر.

مدت زمان تعیین شده (یک روز، چند روز، یک هفته و غیره) را انتخاب کنید.

با این وجود باید مدت زمان زیادی طول بکشد تا بتوانید با خرید به هرگونه احساس شادی یا هیجان برسید به عنوان مثال، اگر فکر می کنید می خواهید یک ماشین جدید بخرید به نمایندگی بروید و گزینه های خود را پیدا کنید.

ضرورت خرید را از خود بپرسید

پشیمانی خریدار می تواند ناشی از این واقعیت باشد که آنچه خریداری کرده اید واقعاً مورد نیاز است به همین دلیل حتما قبل از خرید از خود بپرسید چقدر به این نیاز دارم؟ وقت گذاشتن برای پرسیدن چنین سوالی از خود نیاز به صداقت دارد. در پایان اگر مورد ضروری است احساس گناه نمی کنید زیرا می دانید که با فکر خرید کرده اید.

سوال پرسیدن

به لیست خرید خود پایبند باشید

قبل خرید فهرستی دقیق از آنچه قصد خرید دارید،برای جلوگیری از خرید چیزهایی که در واقع به آنها احتیاج ندارید و بعداً پشیمان می شوید، تهیه کنید. به عنوان مثال، اگر برای خرید جوراب و پیراهن جدید به مرکز خرید می روید آن را بنویسید و به آن پایبند باشید.

اقلام با کیفیت بخرید

به جای خرید چندین کالا بی کیفیت خرید یک کالای با کیفیت بسیار بهتر است. اقلام با کیفیت بالاتر بیشتر دوام می آورند و دیگر نگران تعویض مکرر آن نخواهید بود پس برای اطمینان از خرید کالای با کیفیت به بررسی اجناس بپردازید.

در حالت ایده آل، بهتر است از چند منبع مختلف بررسی کنید. خواندن نظرات باید به شما در تعیین اینکه آیا این کالا در واقع یک کالای با کیفیت است که ارزش خرید دارد، کمک کند. با خرید اقلام با کیفیت بالا از پشیمانی خرید جلوگیری می کنید.

کیفیت محصول

برای آینده خرید نکنید

بسیاری از ما برای شروع یک سرگرمی جدید یا برنامه ورزشی برنامه ریزی کرده و برای خرید لوازم مورد نیاز خود هزینه می کنیم اما هرگز به طور مداوم سرگرمی یا روال ورزشی را که برای آن خرید کرده ایم را دنبال نمی کنیم. قبل از خرید بهتر است فعالیت جدید را شروع و آنچه در ابتدا دارید، استفاده کنید.

با گذشت زمان می توانید چیزهایی را که واقعاً به آنها نیاز دارید، خریداری کنید و حتی مطمئن شوید که تا چه مدت به استفاده از این محصول ادامه می دهید.اگر چیزی نیست که به طور مرتب از آن استفاده کنید از خرید صرف نظر کنید.

بودجه مشخصی داشته باشید

اگر قبلاً بودجه ای تنظیم نکرده اید حتما این کار را انجام دهید زیرا بودجه از پیش تعیین شده به شما امکان می دهد دقیقاً بدانید چه مقدار می توانید خرج کنید همچنین یکی از بهترین راه ها است و به شما کمک می کند از خرید پشیمان نشوید. وقتی مبلغ مشخصی دارید، می توانید هر ماه در دسته بندی های خاص خرج کنید و خریدهای خود را بسیار گزینشی تر انجام دهید.

بودجه مشخص

مکان مناسب برای نگهداری داشته باشید

در این مرحله، اگر جایی برای ذخیره یا نگهداری کالایی ندارید آن را خریداری نکنید. سریع ترین راه برای بی نظمی خانه وجود دسته ای از وسایل است که مکان مناسبی برای ذخیره آنها ندارید.

بهترین راه برای آنکه بعد از خرید پشیمان نشویم

56
این مطلب مفید بود ؟60
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
برچسب : نکات خرید
وبگردی