سقف متحرک
سقف متحرک چیست و انواع آن کدام است؟ هر آنچه که نیاز دارید از سقف متحرک پارچه ای بدانید.

سقف متحرک و انواع آن

صنعت معماری پیشرفت هایی زیادی را تا کنون پشت سر گذرانده است از جمله این تغییرات تغییر شکل سقف ها بوده است که امروزه در انواع و اقسام و در شکل ها و جنس های مختلف به چشم میخورند، سقف های متحرک (سقف جمع شونده) نمونه ای از این تغییرات است که تحولی جدید را به وجود آورده است. سقف متحرک سازه ای متحرک است که به کمک آن می توانید شرایط محیط را به نفع خود تنظیم نمایید. این سقف که از متریال آلومنیومی و پارچه ساخته می شود شرایطی ایجاد می کند که شما بتوانید محیط را از گرمای بیش از اندازه محافظت، و یا از نفوذ سرما به داخل محیط ممانعت کنید. استفاده از سقف متحرک پارچه ای این مزیت را دارد که در زمان مناسب بودن هوا ، می توان آن را جمع و از هوای آزاد استفاده نمود.

درباره سقف متحرک ساینا

بعنوان یک تولید کننده قالب های آلومنیوم اختصاصی خود را تولید کرده ایم. هر قطعه با قالب مخصوص اکستروژن شده است .

برای حفظ کیفیت از شمش های الومینیوم 0606 در تولیدات خود استفاده می کنیم. اتصالات و قطعات مکانیکی را برای داشتن کیفیت بالاتر بصورت عمده از کشور ترکیه وارد کرده ایم. تا سیستم های مکانیکی سقف متحرک مطابق استاندارد های روز اروپا باشد. پارچه های مناسب اروپایی را در پوشش پارچه ای بکار می بریم تا حداقل عمر مفید 51 سال داشته باشند.بطور کلی به سقف هایی که قابلیت باز و بسته شدن دارند سقف متحرک می گویند. در انگلیسی به این سقف هاretractable pergola نامیده می شوند.

سقف متحرک پارچه ای ؟

سقف جمع شونده پارچه ای یک سیستم پوشش پارچه ای و ریل های آلومینیومی است که بصورت اتوماتیک بوده که موتور باعث حرکت این سقف می شود و عمل جمع شدن و بسته شدن آن بوسیله ریموت ، قابل کنترل می باشد.سقف پارچه ای بصورت پیش ساخته بوده و زمان اجرای آن کم می باشد. وزن پارچه سبک بوده پروفایلی که در این سقف بکار می رود از جنس آلومینیوم می باشد. تا وزن آن بیشتر کاهش یابد.

انواع سقف متحرک

1 .سقف متحرک تراس

تراس ها یکی از فضاهایی هستند که همواره و در تمام فصول قابل استفاده نمی باشند. با استفاده از آن در تراس در منازل مسکونی و کاربری های تجاری می توان هرگاه که نیاز به فضای مسقف باشد تراس را به متراژ ساختمان اصلی اضافه نمود و در زمانی که نیاز به فضای باز تراس و استفاده از نور خورشید و هوای تازه می باشد با جمع کردن سقف به آن دسترسی داشت .
سقف متحرک تراس
 

2 .سقف متحرک رستوران

با نصب سقف متحرک رستوران فضای غیرقابل استفاده آنرا به یک فضای تجاری با ارزش افزوده بالا تبدیل می کند. در رستوران ها می تواند از فضاهایی مثل روف گاردن و تراس ، در شرایط جوی مختلف استفاده کنند. شرایطی چون بارش باران و برف ،سرما، گرما و … . در هنگام بسته بودن همانند یک سقف ساختمانی هوابند و عایق دمایی می باشد . محوطه زیر سقف متحرک رستوران را می توان در صورت نیاز با سیستم های گرمایشی و سرمایشی برای استفاده مشتریان معتدل کرد .
سقف متحرک رستوران

3.سقف متحرک استخر

در هوای سرد و یا گرم با استفاده از سایبان متحرک استخر می توان از یک فضای دلپذیر بدور از گرما و سرمای محیط بیرون استفاده نمود و در هنگامی که نیاز به آفتابگیری و هوای باز است سقف را باز نمود. وجود یک سقف متحرک بر روی استخر مانع از ریختن فضولات و برگ درختان به درون آب استخر، کثیف شدن آن، تغیرات دمایی آب در اثر تابش خورشید، تبخیر آب و کاهش هزینه های نگهداری و بهره برداری از استخر می گردد. امروزه افرادی که در منازل، ویلاها و برج هایی که استخر های روباز دارند، به دنبال آن هستند که بتوانند از استخر رو باز خود در تمام فصول استفاده کنند .یکی از متریال های به روز دنیا که میتواند فضای استخر آنها را پوشش دهد سقف متحرک استخر است. ایجاد یک استخر چهار فصل در فضای باز به وسیله آن امکان پذیر خواهد بود.
 

4.سقف متحرک روف گاردن

با کاهش فضاهای اشتراکی و مشاعات در ساختمان ها، طراحی روف گاردن در پشت بام ساختمان های مسکونی گسترش پیدا کرده است. مالکین و معماران ترجیح می دهند تا فضای روف گاردن بجز تامین فضای سبز به مکانی کاربردی با قابلیت استفاده ساکنین تبدیل نمایند. فضایی برای استراحت همراه با سایبان یکی از نیاز های اصلی روف گاردن ها در معماری مدرن امروزه می باشد. با قابلیت باز و بسته شدن یکی از گزینه های جذاب و کاربردی برای روف گاردن برج مسکونی می باشد. جهت مشاهده نمونه پروژه های انجام شده سقف متحرک روف گاردن به سایت شرکت ساینا مراجعه فرمایید.
 

چرا سقف متحرک بخریم ؟

  1. ایجاد هوای خنک و مطبوع در گرمای تابستان
  2. گسترش فضای زندگی و زیربنا
  3. استفاده از فضای باز در سرمای زمستان
  4. کاهش شدت تابش نور خورشید
  5. ایجاد حریم خصوصی و اشراف بند
  6. محافظت از مبلمان فضای باز
به گفته کارشناسان، با محوطه سازی می توان تا 26 درصد ملک خود را جذاب تر و به ارزش آن بیفزایید. برخلاف دیگر المان های دکوراتیو، سایبان حیاط متحرک می تواند مقرون به صرفه بوده و فضای باز شما را جذابتر کند. اگر شما تصمیم به فروش ملک خود داشته اید با نصب این سقف پارچه ای یک مزیت خیره کننده را برای خریدار ایجاد کنید.
 

سقف متحرک چیست و انواع آن کدام است؟

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : رپورتاژ
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی