رضا عطاران
در میان بسیای از سریالهای طنز که برای ماه رمضان ساخته شده اند برخی از سریال های رضا عطاران محبوبیت بیشتری دارند.

سریال های محبوب رضا عطاران در ماه رمضان

تلویزیون هر سال، سریال های مختلفی را به مناسبت ماه رمضان برای مردم درنظر می گیرد. این سریال های تلویزیونی از سالهای دور تا به امروز به دلیل مناسبتی بودن بیشتر در خاطره ها مانده است.

سریال های طنز پای ثابت مجموعه های تلویزیونی در دهه هشتاد بودند. این سریالها با ساخت مجموعه ها ی رضا عطاران در ماه رمضان مخاطبان بیشتری را جذب کرد.

رضا عطاران بی شک یکی از مهترین، تأثیرگذارترین و ماندگارترین بازیگران عرصه کمدی و حتا جدی در سینما و تلویزیون ایران است که در عرصه ساخت سریال های طنز نیز موفق بوده است.

 این هنرمند با ساخت سریال خانه به دوش در ماه رمضان سال 83 موج جدیدی را در تولید سریال های طنز مناسبتی به راه انداخت. استقبال زیاد مخاطبان از سریال خانه به دوش باعث ساخت سریال های مشابه دیگری با همان فضا در تلویزیون شد.

به بهانه ی زادروز 5٣ سالگی رضا عطاران؛ مروری بر محبوب ترین سریال های ساخته شده او در ماه رمضان می کنیم.

رضا عطاران

سریال خانه به دوش

سریال خانه به دوش یک اتفاق ویژه در ماه رمضان سال 1383 بود. این سریال طنز توانست مخاطبان بسیاری را به پای تلویزیون جذب کند. این سریال بارها از شبکه های مختلف بازپخش شد.

سریال خانه به دوش ماجرای خانواده آقا ماشاللهر ا روایت می کرد که با تغییر شغل خود قصد رفتن به مالزی را داشت اما اتفاقات مختلفی در طول سفر برای او رخ می دهد که وضعیت سختی برای او و خانواده اش ایجاد می کند.

حمید لولایی، رضا عطاران، مریم امیرجلالی، علی صادقی، آناهیتا همتی، غلامحسین لطفی، بهنوش بختیاری و فلور نظری بازیگران سریال خانه به دوش را تشکیل می دادند.

سریال خانه به دوش

سریال متهم گریخت 

رضا عطاران در سال بعد سریال متهم گریخت را برای پخش در ماه رمضان ساخت. این سریال داستان خانواده ای را روایت می کرد که از یک شهر به تهران مهاجرت می کنند و حوادث مختلفی برای آنها رخ می دهد.

زنده یاد سیروس گرجستانی در نقش هاشم خان به یکی از شخصیت های ماندگار سریال های طنز تبدیل شد. مریم امیرجلالی، علی صادقی، سعید آقاخانی، محمود بهرامی، شهربانو موسوی، ملیکا زارعی، علیرضا جعفری و رضا عطاران بازیگران اصلی این سریال بودند.

سریال متهم گریخت

سریال بزنگاه

رضا عطاران سریال بزنگاهرا با نویسندگی سروش صحت در سال 1387 ساخت. این سریال آخرین حضور رضا عطاران در مقام بازیگر و کارگردان در تلویزیون است.

داستان سریال درباره مردی معتاد به نام نادر با بازی رضا عطاران است که از همسر خود جدا شده وو با دخترش درسا زندگی می کند.او پس از فوت پدرش با برادر، خواهر و شوهر خواهرش بر سر تقسیم اموال به اختلاف می خورند .

رضا عطاران، حمید لولایی، مرجانه گلچین،غلامرضا نیکخواه، سوسن پرور، هنگامه حمیدزاده، محمود بهرامی، احمد پورمخبر و نیکی نصیریان از بازیگران سریال بزنگاه بودند.

سریال بزنگاه

محبوب ترین سریال های رضا عطاران در ماه رمضان

4.519
این مطلب مفید بود ؟172
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ف
وبگردی