ساعت رولکس
هنگام خرید ساعت رولکس مهم ترین مسئله تشخیص رولکس اصل از تقلبی می باشد .

تشخیص رولکس اصلی از تقلبی

اگر دنبال خرید ساعت رولکس rolex بوده باشید اولین سوالی که ذهنتان را مشغول می کند این است که چطور ساعت رولکس اصل با تقلبی را می توان تشخیص داد و چه نکاتی می تواند شما را در این زمینه کمک کند.با توجه به اینکه انواع ساعت رولکس کپی و تقلبی هم در ایران هم در بیشتر کشور های دنیا زیاد می باشد و یکسری از این ساعت ها شباهت بشدت بالایی با مدل اورجینال دارند کار شما در خرید رولکس سخت تر خواهد شد.

در ادامه می خواهیم به گفتن نکات مهمی بپردازیم که توسط این نکات نحوه تشخیص ساعت رولکس اصل از تقلبی برایتان کمی آسان شود.

ساعت رولکس اصل

 

تفاوت نحوه حرکت عقربه ها و صدای آن :

گوشتان را به ساعت رولکس نزدیک کنید.
هنگام حرکت عقربه دقیقه شمار رولکس اصلی شما هیچ گونه صدای تقه ای نباید بشنوید زیرا صدای تقه از عقربه های غیر اصلی کوارتز یا باطری به وجود می آید .در واقع در ساعت رولکس اصلی دقیقه شمار حرکت نرم و روانی خواهد داشت .

وزن بدنه ساعت مچی رولکس :

شما در حال خرید ساعتی لوکس از برند رولکس هستید پس در نظر داشته باشید که رولکس به واسطه استفاده از فلزات مرغوب و آلیاژهای خاص وزن بالای چشم گیری دارد و در غیر این صورت به خریدتان شک کنید . ساعت های کپی دارای وزن سبک تری هستند و ظرافت خاصی در طراحی بدنه ساعت ندارند.

به صفحه ساعت با دقت بیشتری نگاه کنید :

در ساعت رولکس اصلی لنز بزرگنمایی بر روی تاریخ شمار وجود دارد که تاریخ را بزرگنمایی میکند تا اعداد به راحتی قابل رویت باشند. به دلیل پیچیدگی این نوع طراحی لنز نمونه های غیر اصلی فاقد بزرگنمایی تاریخ نگار هستند.
ساعت برند رولکس

بسته بندی شیک برند رولکس

در شکل های مربع و درست شبیه به جعبه جواهرات و علامت تاج حک شده بر روی در و قسمت داخلی جعبه جایگذاری شده و اسم رولکس در داخل جعبه است که نشانه اصل بودن آن است .البته در نظر داشته باشید جعبه های اورجینال نیز بصورت جدا قابل خریداری هستند و مراقب این نکته باشید.

پیچ کوک کننده ساعت

بطور کلی اگر پیچ کوک کننده ساعت رولکس فاقد ظرافتی در حد و اندازه یک اثر هنری را داشته باشد به خرید آن شک کنید! ساعت های رولکس تقلبی کوک ساده ای دارند و فقط برای تنظیم ساعت و تاریخ هستند.(فاقد اثر هنری)

بند ساعت رولکس

اگر بند ساعت شما چرمی است باید از بوی چرم آن تشخیص دهید ولی اگر فلزی است از وزن سنگین و رنگ درخشان آن تشخیص دهید و به نشانه تاج بر روی بند ساعت توجه کنید که برجسته باشد و چاپی نباشد .

شماره سریال مهم ترین و اصلی ترین نکته است :

بر روی بند ساعت یک شماره سریال هفت رقمی حکاکی شده است که باید به صورت واضح باشد که با وارد کردن این شماره سریال در سایت رسمی رولکس از خرید خودتان اطمینان حاصل فرمایید. در ساعت های تقلبی شماره سریال برعکس نوشته شده است.

موتور ساعت و قاب رولکس :

به نوشته های حک شده در پشت قاب ساعت توجه کنید روی موتور و دیگر جزئیات مثل چرخ دنده ها و لنگر ها نگاه کنید تمامی ساعت های رولکس دارای قاب پشت صاف ، یکدست ، پوشیده دارند ؛ پس حواستان به رولکس های تقلبی که دارای قاب شیشه ای هستند توجه کنید .

لوگو و تاج معروف رولکس را دقیق تر نگاه کنید :

در نمونه های فیک معمولا جدای از ناموزون بودن حروف و شماره ها معمولا در قسمت تاج رولکس هم بسیار پیش پا افتاده کار شده و فاقد هرگونه برجستگی است این در حالی است که در ساعت های رولکس اصلی قسمت تاج برجستگی و فرورفتگی های زیبایی دارد که در نور آفتاب به زیبایی مشخص است .

ضد آب بودن ساعت های رولکس :

همه ی ساعت های رولکس خاصیت ضد آب دارند ؛ اگر به دلیلی آب یا هوا یا غبار به داخل ساعت شما نفوذ کرد این را بدانید که ساعت شما اصل نیست و در بعضی از نمونه های اصلی ساعت رولکس برچسب submariner قرار دارد که در استخر یادوش یا شستشوی دست قابل استفاده است.

نکات تکمیلی ساعت های رولکس تقلبی

اشتباهات املائی ، متن نامشخص یا نمایشگر تاریخ هایی که با ذره بین روی صفحه خواندن آنها دشوار است .
شماره مدل در داخل بند به صورت نامرتب حک شده است و اگر بصورت اینترنتی در سایت رولکس بررسی کنید مطابقت ندارد .
اگر بتوانید پشت موتور ساعت را مشاهده کنید خواهید دید که چرخ دنده ها همه دارای رنگی یکسان هستند و یا داخل کیس پشتی شامل made in و نوع فلز و شماره مدل نمی باشد .
عقربه های ساعت بصورت تیک تاک حرکت می کنند در صورتی که رولکس اصلی هشت حرکت بسیار بی صدا را در یک ثانیه انجام می دهند نه دو صدای بند تیک تاک .

جمله آخر

اگر دنبال خرید ساعت مچی کپی یا اصل هستید چه برند مورد نظرتون رولکس باشد یا هر برند دیگری ، حتما قبل خرید تحقیق کنید؛ مخصوصا اگر می خواهید رولکس اصلی بخرید غیر از تحقیق از کارشناس حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید زیرا مدل های کپی رولکس بشدت شبیه مدل اورجینال هستند .
 

نحوه تشخیص ساعت رولکس اصل با تقلبی

4.821
این مطلب مفید بود ؟201
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی