مانتو برای قد کوتاها
همه آدم ها خصوصیات منحصر به فردی مربوط به استایلشان دارند؛ برای بهتر دیده شدن استایل و اندام خود، باید یک سری نکات مهم در لباس پوشیدن را رعایت کنید.

مانتوهایی برای کشیده بنظر رسیدن خانم های قد کوتاه

آدم ها از نظر قد با یکدیگر تفاوت دارند، برخی از آنها دارای قد بلند و برخی قد کوتاهی دارند. خانم هایی که قد کوتاه تری از دیگر بانوان دارند همیشه به دنبال راهی هستند که قد بلندتر به نظر برسند. پوشیدن کفش پاشنه بلند و لباس مناسب در بلندتر به نظر رسیدن تاثیر فراوان دارد اما آیا می دانید مانتویی که انتخاب میکنید، نیز باعث بلندتر نشان دادن می شود؟ اگر جزو خانم های کوتاه قد هستید، این بخش از دنیای مد نمناک را مطالعه کنید تا دریابید چه مانتویی قد را بلندتر نشان می دهد.

مانتو با قد متوسط

در انتخاب قد مانتو اگر قد کوتاه هستید، دقت کنید. بر اساس برخی توصیه ها استفاده از مانتوهای بلند تا قوزک پا و مانتوی خیلی کوتاه شما را بلندتر نشان می دهد. هیچ کدام از این توصیه ها اشتباه نیست زیرا مانتو خیلی کوتاه سبب کشیده به نظر رسیدن پاها و مانتو بلند سبب کشیده به نظر رسیدن قد می شود اما این توصیه ها کامل نیستند. برای انتخاب مانتو با قد مناسب به قانون دو به سه توجه کنید. بر طبق این قانون باید مانتو دو سوم و شلوار یک سوم قد شما را در بر بگیرد یا برعکس.

مانتو کاملا اندازه

خانم هایی که می خواهند قد بلندتر به نظر برسند، باید به جز قد مانتو به سایز آن نیز توجه کنند و از پوشیدن مانتوهای گشاد اجتناب کنند زیرا مانتوهای گشاد آنها را از لحاظ عرضی بزرگ نشان می دهند. این خانم ها باید مانتو هایی دقیقاً اندازه تن و سایز خود انتخاب کنند تا اندامشان کشیده تر به نظر برسد.

کت زنانه

مانتو نازک و نرم

توصیه دیگر ما برای خانم هایی که می خواهند بلندتر به نظر برسند، دقت در جنس مانتو است. خانم های قد کوتاهی که دوست دارند بلندتر به نظر برسند، باید پارچه های انتخاب کنند که آنها را لَخت و افتاده نشان می دهد، پارچه تیره رنگ، نازک و نرم بسیار مناسب هستند. این خانم ها باید از پوشیدن لباس هایی با طرح های برجسته و پارچه های زمخت خودداری کنند.

مانتو یقه هفت

در انتخاب مانتو خانم ها باید به نوع یقه نیز توجه کنند زیرا یقه نقطه ی کانونی در قسمت بالا تنه است و انتخاب درست آن می تواند بالا تنه ی را باریک، بلند و کشیده تر نشان بدهد.

خرید مانتوهایی با یقه های کشیده مثل یقه انگلیسی یا یقه آبشاری و هفتی شما را شیک نشان می دهند و از طریق ایجاد خطای دید به بلندتر نشان دادن گردن و بلند شدن قد کمک می کند. شما می توانید مانتو با یقه گرد نیز انتخاب کنید اما در انتخاب یقه های گرد باید گردی‏شان گود و شبیه نصف یک بیضی باشد.

مانتو بدون طرح و ساده

اگر جزو افراد کوتاه قد هستید، برای بلندتر نشان دادن قدتان از پارچه ها و مانتوهای بدون طرح و ساده استفاده کنید و اگر مانتوهای طرح دار را می پسندید، مانتو هایی با طرح های ریز انتخاب کنید اما هرگز مانتو هایی با طرح های شلوغ و درشت استفاده نکنید

مانتو زنانه

مانتو راه راه عمودی

اگر دوست دارید کشیده به نظر برسید، مانتو های راه راه عمودی را فراموش نکنید، این مانتوها نقش پر رنگی در اضافه شدن به سانتی مترهای قد بازی می کنند. خطوط عمودی این مانتوها موجب خطای دید شده و چشم بیننده را به سمت بالا و پایین هدایت می کند. در انتخاب این مانتوها دقت کنید که هرچه راه راه ها باریک تر و تیره باشند، مناسب تر هستند پس برای قد بلند دیده شدن از مانتو هایی با خطوط تیره، نازک و عمودی کمک بگیرید.

مانتو شلوار یک رنگ

یکی از بهترین استایل برای خانم های کوتاه قد، استایل مونوکروم است. یک پوشش مونوکروم یا تک رنگ، یک راه هوشمندانه برای کشیده نشان دادن بدن است. پوشیدن مانتو و شلوار هم رنگ با ایجاد یک خط بصری عمودی موجب خطای دید می شود و ظاهر بلندتری را به اندام می بخشد. اگر دوست دارید بلندتر به نظر برسید از استایلی که تنوع رنگی بالایی دارد دوری کنیدزیرا اینگونه در چشم بیننده بدن به دو قسمت تقسیم شده و قد کوتاه تر به نظر خواهد رسید.

استایل یک لایه

یکی دیگر از توصیه ها برای بلندتر به نظر رسیدن این است که از تعداد لایه ی کمتری در استایل تان استفاده کنید. استایل چند لایه و پوشیدن لباس روی هم شما را قد کوتاه تر نشان می دهد. اگر می خواهید استایل لایه دار ایجاد کنید، زیر کت، مانتو یا کاپشن خود کمترین تعداد لباس را بپوشید.

نکات مهم

  • مانتویی کاملا اندازه و سایزتان بپوشید.
  • تعداد لایه کمتری در استایلتان استفاده کنید.
  • سراغ لباس ‏هایی که راه راه افقی دارند نروید.
  • لباسهایی که تمام خطوط مرزی بدن شما را پوشانده نپوشید.

بهترین مدل مانتو برای خانم های قد کوتاه

534
این مطلب مفید بود ؟340
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ن.ح
وبگردی