تولد
محصولات زیبایی
هزاران نوع محصولات زیبایی وجود دارد و تعداد بی شماری از آنها مورد قبول متخصصان پوست نیستند زیرا اثر گذاری که در تبلیغات اشاره شده درمحصول دیده نمیشود.

محصولات آرایشی زیبایی که کمتر از آن چه که فکر میکنیم اثرگذارند

شما می توانید برای جوش های سر سیاه خود مواد آرایشی مختلفی را استفاده کنید و از راهکار های متفاوتی کمک بگیرید . بعضی از راهکار ها و محصولات آرایشی هستند که ما فکر می کنیم تاثیر بسیار زیادی دارند اما در واقع این گونه نیست و متخصصان پوست خیلی آن ها را پیشنهاد نمی کنند که در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

چسب جوش سرسیاه

چسب های مخصوص کندن جوش های سر سیاه خیلی تاثیرگذار نیستند، زیرا اساسا لایه سطحی سلول مرده و جوش سرسیاه را برمی دارند و آسیب رسان می باشند و به پوست ضرر می زنند . پس بهتر است که یک بار در ماه از آن ها استفاده کنید اما این را به خاطر بسپارید که شما مشکل زمینه ای را برطرف نمی کنید. به جای آن می توانید از محصولات حاوی رتینوئید یا لایه بردار حاوی سالیسیلیک اسید استفاده کنید.

جید رولر

طبق نظر متخصصان پوست این محصولات خیلی طرفدار پیدا کرده اند و هیچ اشکالی هم ندارد و هیچ چیز مضری در مورد آن ها وجود ندارد اما آنقدر که از آن انتظار دارید، موثر نیست و باعث نرم شدن و درخشانی پوست شما نمی شود، بلکه باعث می شود که شما بتوانید مایعات و روغن ها را به خوبی داخل پوست خود پخش کنید و یک ماساژ کاملاً طبیعی است و نباید خیلی انتظار بالایی از نتیجه ی استفاده از این ابزار داشته باشید.

جید رولر

محصولات حاوی ویتامین e

هیچ نکته بد و هیچ چیز مضری در مورد ویتامین e وجود ندارد اما خریدن محصول ویتامین e به تنهایی خیلی راهکار موثری محسوب نمی شود . تنها در صورتی تاثیر گذاری بالایی دارد که آن را با محصولات دیگر ترکیب کنید.

تونر

بسیاری از اوقات شنیده اید که بعد از شیو کردن از تونر استفاده کنید یا بعد از پاک کردن آرایش حتماً تونر بزنید. اگر پاک کننده صورت شما پاک کننده خوبی است و بعد از آن از تونر استفاده می کنید ، بدانید که کار بیهوده انجام داده اید زیرا پاک کننده خوب کفایت می کند و می توانید مرحله استفاده از تونر را نادیده بگیرید.

براش و پاک کننده

تجهیزات زیادی در بازار وجود دارد که می توانید از آن برای صورت خود کمک بگیرید که یکی از آن ها براش های چرخان یا پاک کننده هستند . متاسفانه این براش ها باکتری های زیادی به خودشان جذب می کنند و شاید لرزش آن ها به پوست آسیب وارد کند . پس بهتر است از اسکراب های نرم و لایه بردار های شیمیایی برای جلوگیری از این مشکلات در پوست خود استفاده کنید.

مرطوب کننده گران قیمت

مرطوب کننده؛ بیس و پایه کار شما است. هیچ تفاوتی بین مرطوب کننده گران و ارزان وجود ندارد. فقط ممکن است تفاوت در رایحه مرطوب کننده ها باشد اما مرطوب کننده؛ مرطوب کننده است و تفاوتی با هم ندارند پس نباید خیلی پول زیادی صرف انواع گران قیمت آن کنید .

کرم مرطوب کننده

وکیوم منافذ

اساساً وکیوم کردن منافذ باعث می شود که مواد آلوده از لابلای منافذ پوست مانند چربی و سلول مرده بیرون بیاید اما مشکل اساسی و زمینه ای حل نمی شود و عوارض جانبی هم دارد و شاید وضعیت پوست شما را بدتر کند و باعث شود که دفعه بعدی آلودگی بیشتری داخل آن جمع شود.

پس بهتر است به متخصص پوست مراجعه کنید؛ او با توجه به نوع پوستی که دارید راهکار مناسب را به شما پیشنهاد می دهد. همچنین می توانید از محصولات پاک کننده حاوی رتینوئید ، سالیسیک اسید و نیاسینامید استفاده نمایید .

محصولات زیبایی که آنقدرها که فکر میکنیم اثر ندارند

56
این مطلب مفید بود ؟60
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت وسلامت نمناک/ن/ش
وبگردی