لاغری
چاقی انواع بسیار مختلفی دارد؛ برای مثال بعضی افراد دچار چاقی کل بدن هستند اما برخی دیگر تنها در برخی از قسمت های بدن مثل شکم یا پهلو چربی اضافی هستند و به دنبال سریع ترین راه لاغری شکم و پهلو در این مواقع هستند.

روش های لاغری شکم و پهلو

قبل از اینکه شما را با روش های لاغری سریع آشنا کنیم، باید بدانید که یکی از روش های ارزیابی میزان چاقی شما محاسبه bmi یا همان شاخص توده بدنی است. 

پس از محاسبه شاخص توده بدنی توسط فرمول BMI در صورتی که عدد حاصل کمتر از 18.5 باشد به معنای کمبود وزن است،  در صورتی که این عدد بین 18.5 تا 25 باشد به معنای وزن متعادل شماست، در صورتی که این عدد 25 تا 30 باشد به معنای این است که شما دچار اضافه وزن هستید، اما در صورتی که این عدد بیشتر از 30 باشد به این معناست که شما دچار چاقی مرضی هستید. 

در صورتی که شاخص توده بدنی شما کمتر از 30 باشد می توانید با روش های معمول لاغری مثل گرفتن رژیم و انجام ورزش وزن خود را کم کنید، اما در صورتی که این شاخص بیشتر از عدد 30 باشد ممکن است با این روش ها موفق به کاهش وزن نشوید و نیاز به انجام جراحی لاغری داشته باشید. 

چرا لاغری شکم مهم است؟

اکثر ارگان های حیاتی بدن اعم از سیستم گوارشی در حفره شکمی قرار دارند و ادامه زندگی ما در گرو فعالیت صحیح همین ارگان ها می باشد.

 در صورتی که شکم شما چاق باشد و چربی ها اطراف سیستم گوارشی را فراگیرد، عملکرد آنها را تحت تاثیر قرار می دهد. چربی در هر قسمت از بدن می تواند دردسر ساز باشد، اما بدترین نوع آن، چربی های اضافه اطراف شکم و پهلو است که عملکرد سیستم گوارشی مانند معده، کبد و روده را تحت تاثیر قرار می دهد. به همین دلیل است که پزشکان همواره توصیه بر لاغری کل بدن به خصوص لاغری شکم و پهلو دارند.

همان طور که ابتدای مقاله گفتیم؛ میزان چاقی کل بدن و شکم و پهلو افراد مختلف متفاوت روش های لاغری آن نیز می تواند متفاوت باشد، از رعایت رژیم لاغری اصولی گرفته تا عمل جراحی لاغری می تواند یکی از سریع ترین روش های لاغری شکم و پهلو برای افراد مختلف باشد. 

لاغری شکم و پهلو با سریع ترین روش ها

انسان همیشه برای رهایی از مشکلات خود به دنبال سریع ترین روش ها بوده و هست؛ که این قاعده درباره لاغری هم صدق می کند. متاسفانه بسیاری از افراد برای لاغری سریع به دنبال رژیم های سخت و سریع می روند که به هیچ عنوان پزشکان تغذیه موافق آن نیستند. 

تعدادی روش های پزشکی هم برای لاغری سریع شکم و پهلو هم وجود دارند که پزشک بدون نیاز به جراحی از طریق یک دستگاه، چربی های موضعی اعم از چربی های ناحیه شکم و پهلو را از بین می برد. البته روش های جراحی و تهاجمی هم برای لاغری سریع شکم و پهلو وجود دارد که شامل پیکرتراشی، لیپوساکشن و ... است که پزشکان در حال حاضر به دلیل عوارض بیش از حد این روش ها، انجام آنها را توصیه نمی کنند. 

همچنین افرادی که شاخص توده بدنی آنها بالای 40 است و دچار چاقی یکنواخت هستند می توانند به کمک جراحی های کم تهاجمی لاغری مثل عمل اسلیو معده به لاغری و کاهش وزن برسند. 

لاغری شکم پهلو

در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با سریع ترین روش های لاغری شکم و پهلو آشنا کنیم:

رژیم و ورزش را در کنار هم داشته باشید

زمانی می توانید موفق به آب کردن چربی های شکم و پهلو شوید که در کنار پیروی از یک رژیم لاغری اصولی یک برنامه ورزشی روزانه و منظم هم داشته باشید. 

کالری های دریافتی روزانه خود را محدود کنید

در واقع شما با کاهش کالری دریافتی روزانه این پیام را به بدنتان ارسال می کنید که برای تامین انرژی نیاز به چربی سوزی دارید. یکی از راهکاری اصولی لاغری کل بدن و شکم و پهلو کاهش کالری دریافتی روزانه است. 

در صورتی که کالری دریافتی روزانه شما 500 کالری باشد تنها در یک هفته می توانید 1 پوند از وزن خود را کم کنید؛ بدون اینکه هیچ آسیبی به بدن شما وارد شود، پس حتما امتحانش کنید. 
مصرف فیبر را فراموش نکنید!

مصرف فیبر در ایامی که در حال لاغر کردن و کاهش وزن هستید، باعث می شود که شما مدت زمان طولانی احساس  سیری داشته باشید و سریع تر به هدف خود برسید. همچنین مصرف فیبر در طول رژیم لاغری باعث بهبود عملکرد سیستم گوارش شما و جلوگیری از برخی مشکلات گوارشی مانند نفخ و یبوست می شود؛ بنابراین مصرف فیبر را فراموش نکنید!

غذای سالم برای لاغری

کاهش مصرف کربوهیدرات های تصفیه شده

بدن ما برای تامین انرژی به کربوهیدرات ها نیاز دارد اما همه انواع کربوهیدرات ها سالم نیستند. توصیه متخصصین تغذیه به همه افراد این است که مصرف کربوهیدرات های تصفیه شده را به حداقل برسانند و در عوض از غلات کامل استفاده کنند.

پروتئین مصرف کنید

پروتئین ها علاوه بر اینکه خاصیت سیر کنندگی دارند به دلیل تولید آمینواسیدهای لازم نیز از عضله سوزی در حین لاغری جلوگیری می کنند.

آب کافی بنوشید

نوشیدن حداقل 8 لیوان آب به صورت روزانه به لاغری سریع شکم و پهلوی شما کمک شایانی می کند. 

سریع ترین راه لاغری شکم و پهلو چیست؟

52
این مطلب مفید بود ؟20
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی