دکوراسیون اسپانیایی
جذابیت و داشتن حس زندگی در دکوراسیون اسپانیایی همیشه مخاطبان بسیاری را به خود جذب کرده است. با ایده های جالب از سبک اسپانیایی به خانه تان روح زندگی بدهید.

معرفی سبک و جزئیات دکوراسیون اسپانیایی

خانه های مختلفی در اقصا نقاط کشور هستند که هر کدام دکوراسیونی مربوط به خودشان را دارند؛ اما یکی از برجسته‌ ترین طراحی‌ های داخلی که بسیاری از کشور ها هم سعی در اجرا کردن آن دارند؛ مربوط به کشور اسپانیا است که در این قسمت از دنیای مد نمناک تصمیم گرفتیم در مورد دکوراسیون اسپانیایی توضیحات کاملی را ارائه دهیم.

نمای بیرونی در سبک اسپانیایی

اولین چیزی که در یک خانه به سبک اسپانیایی به چشم می خورد؛ نمای بیرونی آن است. تزئینات ساده، زیبا و استفاده از سیمان و آهن و فرفورژه می تواند به شناسایی یک خانه اسپانیایی کم کند.

دیوارهای گچی و سیمانی

یکی از چیزهایی که در نمای بیرونی خانه های اسپانیایی می بینید، دیوارهای سیمانی هستند که ضخامت زیادی هم دارند. ترکیبی از مواد مختلف در بافت این دیوارها استفاده می‌ شود و معمولاً به رنگ گچ بوده یا آن ها را سفید می کنند. در واقع از گچ برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد خانه در ماه های تابستان استفاده می شده است.

دیوار سیمانی

کاشی روی سقف

در سبک دکوراسیون اسپانیایی معمولاً از کاشی روی سقف استفاده می کنند که برخی مدل های مسطح و برخی مدل شیاردار این کاشی ها را می پسندند. در واقع استفاده از کاشی در کنار گچ و رنگ سفید دیوار؛ تضاد و ترکیب جالبی خواهد بود. از طرفی هم؛ از کاشی برای خنک نگه داشتن خانه در روز های گرم استفاده می شده است.

تیرچه های چوبی

در نمای بیرونی ساختمان های قدیمی اسپانیایی، از تیرچه های چوبی برای نگه داشتن وزن آجر های خشتی یا گلی به کار رفته در خانه استفاده می شده است؛ اما در حال حاضر این تیرچه ها بیشتر جنبه تزئینی دارند و به بهتر شدن جلوه دیواری سیمانی و گچی کمک می کنند.

آرک و بناهای قوس دارِ جذاب

یکی از ویژگی‌ های خانه های اسپانیایی این است که از آرک و فرم های قوس دار در نما استفاده می کنند که کاملا ظریف و دقیق هم هستند و فضای بسیار جذابی را به وجود می آورند.

استفاده از آجر و سنگ

معمولاً در فضای بیرونی خانه های اسپانیایی علاوه بر گچ؛ از آجر و سنگ هم استفاده می‌ شود و ظاهری مجلل تر را ایجاد می کند.

دیوار آجرنما

طراحی نامتقارن

طراحی نامتقارن حتی در خانه های چند طبقه هم جزء استایل خانه های اسپانیایی است. شاید ترکیب مدرنیته با سنتی هم جزء همین ناقرینگی ها محسوب شود.

حیاط زیبا

در خانه های اسپانیایی به زیبایی حیاط خانه خیلی توجه می شود؛ حتی وجود فواره و چمن داخل حیاط هم اهمیت دارد و جز واجبات است. از طرفی استفاده از گیاهان مقاوم به خشکی مانند کاکتوس یا ساکولنت ها معمول است.

تزئینات کم و خلوت

یکی دیگر از موارد قابل توجه در مورد نمای بیرونی خانه های سبک اسپانیایی؛ وجود تزئینات کم یا حتی بدون تزئین و ساده است که از در و پنجره ها هم کاملا مشخص است.

نمای داخلی به سبک اسپانیایی

درست مانند نمای بیرونی یک خانه به سبک اسپانیایی، فضایِ داخلی هم ساده و بدونِ زرق و برق است؛ حتی می‌ توانید ادامه فضای ساده بیرون را داخل هم مشاهده کنید.

شومینه طرح دار

شومینه های طرح دار که به شکل عالی تزیین شده باشند و حتما آتش داخل آن ها روشن باشد، در خانه های اسپانیایی خیلی زیاد مورد استفاده قرار می‌ گیرند و معمولاً در اتاق نشیمن هم هستند.

شومینه طرح دار

دیوارهای سیمانی در منزل

اسپانیایی ها نه تنها از دیوارهای سیمانی در بیرون از منزل استفاده می‌ کنند، بلکه برای داخل منزل هم از این نوع بافتِ دیوارها کمک می گیرند که فضایی یکدست را به وجود می آورد و دکوراسیون را جذاب تر خواهد کرد.

کاشی های طرح دار

اغلب در استایل خانه‌ های مدیترانه‌ای کاشی های طرح دار که معمولاً به رنگ سفید و قهوه‌ای است؛ مورد استفاده قرار می گیرند که حتی داخل راه پله یا روی دیوار و کف زمین هم می توانید این طراحی ها را مشاهده کنید.

استفاده از فرفرژه

استفاده از فرفرژه در خانه های اسپانیایی جزء استایل معماری آن ها محسوب می شود که در ترکیب با دیوار های سیمانی جذابیت زیادی را ایجاد می کند و معمولاً این آهن ها رنگ قهوه ای تیره نیز دارند.

لوازم چوبی

لوازم چوبی سنگین در کنار تیرچه های چوبی که شبیه به ستون هستند و رنگ قهوه‌ای پر رنگ دارند، جذابیت زیادی را به وجود می آورند و باعث می‌ شوند که جزئیات به کار رفته شده در چوب آن ها فضا را گرم تر و جذاب تر کند.

مبل چوبی

استفاده از پوشش مناسب برای پنجره

خانه های اسپانیایی باید به گونه ای باشند که در فصل تابستان گرما افراد را اذیت نکند؛ چرا که ممکن است خانه به خاطر آفتاب خیلی روشن یا خیلی گرم شود و در نتیجه باید پرده هایی وجود داشته باشد که از شدت بالای گرما جلوگیری کند.

دکوراسیونی به سبک اسپانیایی؛ حال خونتو شیک کن

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ش
وبگردی