دکوراسیون حمام
برخی افراد اشتباهات زیادی در طراحی دکوراسیون حمام و دستشویی انجام می دهند با فهمیدن این اشتباهات حمام شیک و زیبایی داشته باشید.

7 اشتباه در طراحی دکوراسیون، چیدمان و تزیین حمام و دستشویی

فقط به این خاطر که کوچک ترین اتاق در خانه است تزیین دکوراسیون حمام آسان نیست برعکس، باید با دقت تمام جزئیات را برای اجتناب از مشکلات در آینده درنظر بگیرید.

تزیین خانه جنبه های زیادی دارد و شما باید مراقب تمام جزئیات باشید این موردی است که در تمام اتاق های خانه، حتی برای حمام، صدق می کند. آیا تا به حال به آن فکر کرده اید؟ در اینجا نکاتی برای اصلاح اشتباهاتی که هنگام تزئین حمام انجام می دهید ارائه می دهیم.

دکوراسیون حمام

نکات و اشتباهات درمورد دکوراسیون و چیدمان حمام و دستشویی

در مجلات دکوراسیون و یا بروشورهای تبلیغاتی شرکت هایی که اقلام حمام را می فروشند، طرح های زیبا و مد روز را می بینیم بسیاری از مردم، با میل به دنبال این روندها، می روند بسیاری از اشتباهات را هنگام دکوراسیون حمام انجام می دهند که تعمیر آن ها دشوار است برای اجتناب از این دردسر و بدترین چیزها که خانه می تواند ایجاد کند، در دنیای مد نمناک این نکات را ذکر می کنیم شما نیز از این هفت اشتباه در دکوراسیون حمام اجتناب کنید.

طرح ریزی نکردن برای فضاها

اولین کاری است که باید هنگام ساخت یک حمام برای خانه انجام دهید. باید آنچه را که نیاز دارید در نظر بگیرید، به چه وسایلی نیاز دارید و مهم تر از همه، اندازه گیری حمام. داشتن میز آرایش پر از وسایل کارآمد و مفید نخواهد بود.

تعیین محل هر بخش نیز مهم است. بسیار معمول است گاهی اوقات مشاهده می کنید که در به طور کامل باز نمی شود زیرا توالت در پشت آن قرار دارد:این یک اشتباه بزرگ است.

همچنین یک حمام خیلی بزرگ را طراحی نکنید مگر این که خانه نسبتا بزرگ داشته باشید. برای نتیجه گیری از این مورد، ایده ای را پیشنهاد می کنیم:درهای کشویی اگر فضاهای محدود داشته باشید، آن ها بسیار مفید هستند. در مشورت با نجار خود تردید نکنید.

طراحی دکوراسیون حمام

بی توجهی به کاشی های لغزنده

بسیاری از حوادث خانگی در حمام اتفاق می افتد. البته اکثر آن ها به دوش و کف مرطوب مربوط می شوند چگونه از این پیچیدگی اجتناب کنیم؟ دو اقدام اولیه برای انجام این کار وجود دارد. اولی قرار دادن کاشی های ضد لغزش است.

اینها سطحی ایمن برای شما و عمدتا برای بچه های کوچک در خانه فراهم می کنند. آن ها معمولا به ریسک ها توجه نمی کنند پس بهتر است اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید. همچنین باید قالیچه ای را در نظر بگیرید.

برخی می توانند به علت رطوبت روی زمین لیز بخورند که باعث بروز حوادث جدی می شود. علاوه بر این ، آن ها می توانند بوی با گذر زمان بوی نامطبوع بگیرند. دقت کنید که درست انتخاب کنید.

محل نامناسب برای توالت

موردی که بارها شاهد بوده ایم قرار گرفتن توالت در جای نامناسب است ؛ اگر توالت درست کنار در قرار داشته باشد، ناشیانه به نظر می رسد، پس به نحوی طراحی کنید که توالت با بیش ترین فاصله از در قرار گرفته و نزدیک ترین فاصله به دستشویی را داشته باشد. اگر توالت تا دستشویی فاصله ی زیادی داشته باشد خوشایند نیست. 

جای مناسب توالت

نداشتن تهویه و نورپردازی مناسب

این یک مورد اساسی برای حمام است. می تواند یکی از اشتباهاتی باشد که هنگام دکوراسیون حمام انجام می دهید، که تعمیر آن برایتان مشکل است. حمام باید دستگاه تهویه داشته باشد تا بتواند آن را مداوم تهویه کند.

به علاوه، بسیاری تصمیم می گیرند هواکش نصب کنند تا تهویه بیشتری داشته باشند نورپردازی یک عامل کلیدی دیگر است. باید کافی باشد اما نه بیش از اندازه. در این حالت، رنگ های تیره مایل به جذب نور اتاق هستند. علاوه بر این ، آن ها احساس تمیزی کمی می کنند گرد و غبار واضح تر می شود و همچنین باعث می شود فضا کم تر دیده شود.

نکته:لامپ را در نزدیکی آینه و دوش نصب کنید.

تزئین بیش از حد

به طور شگفت انگیز، تزیین این منطقه کار بیش از حدی نیست. اگر وسایل و یا تزیینات را به وفور در نظر بگیرید - مهم نیست که آن ها چقدر زیبا هستند - تاثیر منفی بر تصویر حمام خواهد داشت. برعکس، توصیه می شود به دنبال تعادل باشید.

ترفند خوب آن است که آینه های بزرگ و یا کوچک در نظر گرفته. این ها مزیت ایجاد اثر توسعه فضا هستند، حتی زمانی که حمام کوچک است. علاوه بر این، اگر این مکان بزرگ و آینه کوچک باشد، باز هم بزرگتر و خالی دیده می شود

همچنین اگر از کاشی ها استفاده می کنید آگاه باشید. در حالی که آن ها یک روش عالی برای تزیین و اجتناب از رطوبت و بخار هستند، در حد افراط، زشت می شود. در عوض، دیواری برای قرار دادن آن ها انتخاب کرده و با رنگ های ملایم هماهنگی بصری ایجاد کنید.

تزیین حمام

استفاده از مواد نادرست در ساخت و تزیین حمام

همیشه کیفیت جایگاه خاصی در هر بخش از دکوراسیون داخلی دارد ، مواد ضد آب در حمام بهتر عمل می کنند. برای انتخاب صحیح مواد باید بدانید چوب ساج انتخاب خوبی برای حمام است زیرا در برابر آب مقاوم است.

 کاشی های سرامیکی و چینی برای حمام فوق العاده اند. دقت کنید که چسب کاشی ضد آب باشد، در غیر این صورت شل شده و باعث ترک خوردن کاشی ها می شود. استفاده از لوله های آب باکیفیت پایین در حمام، می تواند باعث نشت آب شده و هزینه زیادی برای شما در پی داشته باشد.

قراردادن همه چیز در دید

عناصر پاک کننده و وسایل بهداشت فردی باید فضای منظمی در حمام داشته باشند. معمولا، کمد نگه دارنده در زیر سینک بهترین انتخاب است با این حال، افراد دیگری نیز وجود دارند. برخی بر روی دیوار قرار می دهند برخی دیگر گوشه حمام طبقه چوبی - یا حصیری می زنند . گزینه ها بسیاری هستند بررسی و ارزیابی آن ها باید با توجه به فضای موجود باشد.

اگر به نکات قبلی توجه کنید، اشتباهاتی که هنگام دکوراسیون حمام انجام می دهید، دیگر جای نگرانی برای شما نخواهد بود، به یاد داشته باشید همه چیز به نیازها، دسترسی به فضا و پول بستگی دارد که با آن می توانید کار را پیش ببرید در نهایت، و به همان اندازه سعی کنید آن را خودتان بسازید. 

اشتباهات اکثرمان در ساخت و چیدمان دکوراسیون حمام

4.224
این مطلب مفید بود ؟204
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی