راه اندازی کسب و کار
اگر فکر میکنید که راه اندازی کسب و کار نیازمند سرمایه بسیار زیاد است سخت در اشتباهید! شما میتوانید با داشتن ذهن خلاق و ایده های نو کار خودتان را شروع کنید.

چگونه با دست خالی کسب و کار راه بیاندازیم؟

شما همیشه برای به راه انداختن یک بیزنس یا کار جدید نیاز به پول زیاد ندارید. یعنی گاهی اوقات می توانید با مقدار کمی سرمایه هم کارتان را شروع کنید. شروع کردن یک بیزینس و کار جدید بدون پول، شاید برای شما کمی عجیب و غریب به نظر برسد اما غیر ممکن نیست. البته انجام این کار سخت است اما قطعاً می توانید راهکار های مختلف را در پیش بگیرید که در این قسمت از نمناک تعدادی از آن ها را به شما معرفی می کنیم.

به عنوان مثال اگر برنامه ریزی کرده اید که کار های دستی خود را بفروشید، برای این که بتوانید یک پولی در بیاورید، در وهله اول باید آن را به اقوام و دوستان و اعضای خانواده بفروشید تا از این طریق پول کمی به دست شما بیاید و بازخورد اولیه آن ها را نیز ببینید؛ همچنین می توانید آن ها را در وب سایت های آنلاین هم بارگذاری کنید تا کم کم کارتان پیشرفت کند، در ادامه این بخش از نمناک ایده های بیشتری را نیز به شما معرفی خواهیم کرد.

ایده

از خودتان بپرسید که چه کاری را می توانم به صورت رایگان انجام دهم

شما می توانید لیستی از موانعی که بر سر راه تان است را یادداشت کنید و ببینید که چه چیز هایی مانع می شود تا نتوانید کارتان را راه بیندازید اما ایجاد یک لیست موانع سخت تر از ایجاد یک لیستی است که در آن فرصت های پیش رو را یادداشت کنید.

اگر به دنبال شروع یک کار جدید بدون پول هستید، قطعا ترسیده اید اما متوقف شوید و ببینید که اکنون دقیقاً چه کاری درست است. ببینید برای کاری که می خواهید شروع کنید به چه چیز هایی نیاز دارید یا این که اگر در آن پیشرفت کرده اید، به چه چیز هایی نیاز مند می شوید.

با خودتان فکر کنید و ببینید که آیا می توانید این کارتان را با زدن یک صفحه در فیس بوک ارتقاء دهید یا خیر یا این که بهتر است محصولات را در پلت فرم های دیگر پست کنید. ببینید که ایجاد یک مارکتینگ یا بازاریابی در صفحات آنلاین چه هزینه هایی دارد.

شما می توانید از منابع رایگان در صفحات آنلاین استفاده کنید و کار خود را عرضه کنید. لیستی از چیز هایی که برای کار جدید خود نیاز دارید را تهیه کنید سپس جایگزین های رایگان را روی وب سایت پیدا کنید که کمی زمان بر است اما مهارت های دیجیتالی شما را افزایش می دهد.

چند ماه پس انداز کنید

همه ما باید یک حساب پس انداز داشته باشیم. شما می توانید برای کاری که قرار است شروع کنید، پول ذخیره کنید. هنگامی که برنامه کار جدید را ریخته اید، کمی با خودتان صادق باشید. خرج های تان را کاهش دهید. واقع بینانه فکر کنید و سعی کنید که پول کم تری خرج کنید تا بتوانید در این بین پول زیادی را جمع کنید و آن را به تجارت و بیزینس جدید اختصاص دهید.

قلک

از اعضای خانواده و دوستان کمی قرض بگیرید

به یاد داشته باشید که قرار نیست آن ها در حق شما کار خیر کنند. بلکه شما قصد دارید از آن ها پول قرض بگیرید تا هر زمان که کارتان رونق گرفت، این بدهی را پرداخت کنید. پس می توانید که روی آن ها هم حساب کنید و کم و کسری ها را جبران کنید.

اگر به پول بیشتری نیاز دارید؛ می توانید از وام استفاده کنید

در اکثر شهر ها و کشور ها وام های مختلف وجود دارد که شما می توانید از آن ها استفاده کنید؛ البته همه وام ها شرایط یکسانی ندارند. با توجه به بودجه ای که قرار است بگیرید و پولی که باید پس بدهید، برنامه ریزی های خود را انجام دهید اما قطعاً وام می تواند راهکار خوبی برای شروع کار باشد تا هر زمان که کارتان رونق گرفت، آن را پرداخت کنید.

همه چیز با یک ایده شروع می شود

قرار نیست که شما از همان ثانیه اول پیشرفت کنید و یا یک فکر بزرگ داشته باشید. بلکه باید یک ایده اولیه را به کار بگیرید و فرمول هایی را در آن رعایت کنید و کم کم در آن پیشرفت کنید. سعی کنید ایده های خود را به روش های مختلف تغییر دهید تا ببینید که کدام یک بهتر جواب می دهد.

فکر خلاق

برنامه ریزی کنید

توضیحات خاص و کوتاه در مورد کار خود داشته باشید. می توانید فقط یک پاراگراف یادداشت کنید یا حتی یک خط بنویسید تا ببینید که دقیقاً به چه چیز هایی نیاز دارید و هدف خود را مشخص کنید. اگر در کاری که می خواهید شروع کنید تجربه دارید، پس قطعا می دانید که هزینه های آن چقدر است و می توانید آن را برآورد کنید.

فکر بزرگ اما شروع کوچک

اگر می خواهید کار جدیدی را شروع کنید و هیچ پولی ندارید، باید خیلی بزرگ فکر کنید اما با همان پول کوچک کار را شروع کنید. هر چقدر که بیشتر خرج کنید، کارتان ساده تر پیش می رود اما باید مراقب باشید که بیش از حد خودتان را به دردسر نیندازید. شما می توانید کسب و کار بسیار کوچکی را به کار بگیرید و از سود آن؛ کار خود را ارتقا دهید.

چگونه با دست خالی کسب و کار پرسود راه بندازم؟

3.113
این مطلب مفید بود ؟85
منبع : girlboss / بخش سبک زندگی نمناک/ن/ن.ح
وبگردی