رحم زنان

سردی رحم
خانم هایی که هنگام شستن ظرف ها از پیش بند استفاده نمی کنند، لباس و شکم آن ها همیشه خیس می شود که این موضوع می تواند خطراتی برای زنان داشته باشد.
عوارض آ یو دی

بدترین عوارض آی یو دی؛ حقیقتی که به ما نمیگن

زمان مطالعه : 2 دقیقه
آیودی مطمئن ترین روش ضد بارداری است و به عنوان جسم خارجی برای پیشگیری عمل میکند که باعث خطرات و عوارضی میشود که قبل از استفاده باید از آنها اطلاع پیدا کنید.
خونریزی بعد یائسگی

زنگ خطر بدن زنان بعد از یائسگی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
یائسگی یکی از مراحل مهم در زندگی زنان است که عوارض متفاوتی دارد. خطر بزرگ بعد از یائسگی سلامت خانم ها را تهدید میکند که حتما باید از آن مطلع شوند.
مخاط دهانه رحم

آنچه همه زنان باید درباره مخاط دهانه رحم بدانند

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برعکس تصور بسیاری از بانوان وجود مخاط دهانه رحم اتفاقی طبیعی است و تاثیر بسزایی در سلامت اندام خصوصی آن ها دارد همچنین ارتباط این مخاط با باروری بسیار مهم است.
سندرم پلی کیستیک

علامت سندرم تخمدان پلی کیستیک در نوجوانان

زمان مطالعه : 5 دقیقه
سندرم تخمدان پلی کیستیک یکی از شایع‌ ترین اختلالات در میان نوجوانان است. اطلاع از علائم و نکات مهم این بیماری به تشخیص سریع تر و درمان سندرم به شما کمک میکند.
تسکین درد

هیسترکتومی چیست و چه کاربردی دارد؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
در هیسترکتومی با توجه به شرایط بیمار و تشخیص پزشک قسمتی از رحم و یا کل آن برداشته میشود. هیسترکتومی معمولا از طریق برشی در ناحیه واژن و یا برش بسیار کوچکی روی شکم انجام میشود.
بارداری

هرآنچه که باید از “بارداری خارج از رحم” بدانید

زمان مطالعه : 4 دقیقه
زمانی که تخمک بارور شده به جای رحم در لوله فالوپ یا جایی دیگر از شکم کاشته شود “بارداری خارج از رحم” اتفاق افتاده و نیاز به درمان اضطراری دارد.
درد رحم

انواع و اقسام “دردهای رحمی”

زمان مطالعه : 7 دقیقه
“دردهای رحمی” می تواند بر اثر چندین عامل به وجود آید مثل آپاندیس ، مسدودیت روده ، دردهای قاعدگی ، سنگ کلیه و غیره که برخی از آن ها به مراجعه اورژانسی نیاز دارد.
بارداری و پولیپ رحم

پولیپ رحم و تاثیرات آن در بارداری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
پولیپ دهانه رحم در خانم هایی که بعد از بیست سالگی باردار می شوند بسیار شایع است که باید با مراجعه به پزشک برای جلوگیری از عوارض پولیپ رحم آن را درمان کنند.
واکسن گارداسیل

کسانی که نباید واکسن گارداسیل تزریق کنند !

زمان مطالعه : 4 دقیقه
واکسن گارداسیل برای جلوگیری از بیماری زگیل تناسلی در مردان و زنان و حتی کودکان تزریق می شود اما این واکسن می تواند عوارض مخربی داشته باشد.
عفونت مثانه

روشهای مهم پیشگیری و درمان عفونت مثانه و رحم

زمان مطالعه : 6 دقیقه
عفونت مثانه در زنان بیشتر از مردان رایج است مخصوصا خانم های باردار، برای رفع و جلوگیری از آن روزانه تا 10 لیوان آب بنوشید.
خونریزی رحم

علائم و علل خونریزی رحم در هر سنی چیست ؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
خونریزی غیر طبیعی رحم در بین دوره های قاعدگی با مدت زمان طولانی و خونریزی شدید می باشد که ممکن است در سنین مختلف خانم ها ایجاد شود.
سرطان رحم

علائمی که شما را از سرطان رحم با خبر می کند !

زمان مطالعه : 8 دقیقه
سرطان رحم در مرحله حاد بر ناحیه لگنی پخش می شود و می تواند مثانه و روده و قسمت های دورتر را تحت تاثیر خود قرار دهد.
برداشتن رحم و تخمدان

برداشتن رحم و تخمدان و تمام عوارض آن

زمان مطالعه : 6 دقیقه
برداشتن رحم و تخمدان به میزان زیادی خطر سرطان تخمدان را کاهش می دهد اما نمی تواند آن را به طور کامل از بین ببرد و نابود کند.
جنین در رحم مادر

از رقص تا گریه ؛ کارهای جالب جنین در رحم مادر

زمان مطالعه : 8 دقیقه
جنین در رحم مادر دنیای خودش را دارد و کارهای بسیار جالبی مانند حرکت دست و پاها، باز و بسته کردن چشم ها، خمیازه کشیدن و گریه کردن را انجام می دهد تا خود را برای زندگی در بیرون از شکم مادر آماده کند.
صفحه 1 از 3