تولد نوزاد از رحم زن مرده
تولد این نوزاد درست مثل یک معجزه بود، معجزه ای که در کمال ناباوری و دشواری هایی که داشت بالاخره محقق شد تا اتفاقی بزرگ رقم بخورد.

تولد موفق نوزاد از رحم اهدا کننده مرده در بدن زنی که رحم نداشت

پزشکان ادعا می کنند که دنیا برای اولین بار با نوزادی که از رحم مرده متولد شده، مواجه شده است. طبق آنچه در این بخش از سرگرمی نمناک میخوانید این مادر در حدود هفت ماه پس از عمل جراحی باردار شد؛ پس از تولد، پزشکان رحم را از بدنش خارج کردند. انتظار می رود که پیوند رحم به پزشکان در درک بهتر رازهای طولانی مدت در مورد بارداری کمک کند.

پیش از این یازده مورد تولد از رحم پیوند زده صورت گرفته بود اما رحم پیوند شده از یک اهدا کننده زنده بود، ولی این دختر بچه در دسامبر گذشته توسط زنی بدنیا آمد که به دلیل سندرم نادری، رحم نداشت و با کمک رحم زنی که از دنیا رفته بود مادر شد. پزشکان پس از 35 هفته و سه روز این نوزاد را در یک عمل سزارین به دنیا آوردند و در همان زمان رحم پیوندی را برداشتند. این نوزاد 2.5 کیلوگرم وزن دارد و در سلامتی کامل به سر می برد.

 نوزادی که از رحم زن مرده متولد شد

نوزادی که از رحم زن مرده متولد شد 

دکتر "دنی اجزنبزگ"، پزشک تیم پیوند در دانشکده پزشکی سائو پائولو گفت:"این زن در ابتدا در مورد پیوندش نگران بود اما همه چیز خوب پیش رفت و هفت ماه پس از این پیوند، این زن باردار شد."

پس از اینکه رحم به مدت 8 ساعت در یخ حفظ شد، عمل جراحی موفقیت آمیز بود. اهدا کننده یک زن 45 ساله بود که سه فرزند داشت و در اثر سکته فوت کرده بود. گیرنده که ناشناس است، با سزارین فرزندش را به دنیا آورد و بعد پزشکان همچنین رحم را برداشتند، تا حدی که آن زن دیگر مجبور نباشد داروهای ضد بارداری مصرف کند. بعد از گذشت مدت مراقبت تقریباً یک سال، حالا مادر و بچه هر دو سالم هستند.

این در حالی اولین تولد موفق از رحم زن مرده نام گرفت که ده تلاش پیشین با استفاده از اهدا کنندگان مرده در جمهوری چک، ترکیه و آمریکا شکست خورده بود. پیوند رحم توسط دکتر سوئدی "متس برنستورم"، که هشت فرزند از زنانی را بدنیا آورده بود که پیوند رحم از اعضای خانواده و یا دوستان دریافت کرده بودند، پیشگام است. همچنین دو نوزاد در مرکز پزشکی دانشگاه بایلور در تگزاس و یک نوزاد در صربستان به دنیا آمده اند که از پیوند اهداکنندگان زنده بودند.

تولد نوزاد از رحم زن مرده!!

تولد نوزاد از رحم زن مرده برای اولین بار در جهان

در سال 2016، پزشکان کلینیک کلیولند یک رحم را از یک اهداکننده مرده پیوند زدند، اما پس از گسترش عفونت شکست خورد. دکتر "توماس فالکون" گفت:" گروه متخصصان برزیلی ثابت کردند که استفاده از اهدا کنندگان مرده یک گزینه مناسب است. این کار ممکن است به ما تامین بیشتری از اندام ها نسبت به آنچه که فکر می کردیم، بدهد."

دکتر "سزار دیاز" همچنین گفت : "هنوز چیزهای زیادی وجود دارند که ما درباره بارداری درک نمی کنیم، مثل این که جنین چگونه در رحم جایگزین و کاشت می شود." این پیوند به ما کمک خواهد کرد که کاشت و جایگزنی را درک کنیم و هر مرحله از بارداری را بتوانیم بفهمیم." 

تولد اولین نوزاد در دنیا با رحم یک اهدا کننده مرده

4.238
این مطلب مفید بود ؟326
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : رحم زنان
وبگردی