تمیزکردن ظروف

تمیز کردن تخت برش
تخت برش گوشت بنا به دلایل مهمی باید به صورت مداوم و به روش های صحیح تمیز شود، برای تمیز و ضدعفونی کردن تخته برش گوشت به چند ماده نیاز دارید.
تمیز کردن قابلمه سوخته تفلون

روش شستن و تمیز کردن ظروف و قابلمه سوخته تفلون

زمان مطالعه : 3 دقیقه
معمولا تمیز کردن قابلمه های سوخته کاری بس دشوار و طاقت فرسا است مخصوصا اگر ظرف تفلون باشد که نمی توان از هر اسکاچی برای شستنش استفاده کرد.
رفع زردی لیوان

رفع کامل زردی لیوان بدون مواد شیمیایی

زمان مطالعه : 3 دقیقه
لیوان و استکان ها با گذشت زمان به دلایل مختلفی شفافیت خود را از دست می دهد و زرد رنگ می شود، البته روش های مناسبی برای رفع زردی لیوان ها وجود دارد.
عوارض ظروف استیل

از عوارض ظروف استیل چیزی میدانید؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
انتقال کم حرارت و چسبیدن مواد غذایی به ظروف چند نمونه از عوارض استفاده از ظروف استیل در آشپزی و آشپزخانه است، البته رعایت نکات مهم برای خرید و نگهداری ظروف استیل مهم است.
شستن ظروف سرامیکی

قابلمه و ماهیتابه سرامیکی را چطور بشوییم؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
ظروف سرامیکی به دلیل سطح نچسبی که دارد بسیار کاربردی می باشد اما برای افزایش طول عمر این ظروف باید طرز صحیح شستشوی آن ها را بدانید.
پلاستیک زرد شده

روشی مخصوص تمیز کردن پلاستیک های زرد شده

زمان مطالعه : 3 دقیقه
کدر و زرد شدن پلاستیک ها یک معضل آزار دهنده برای خانم ها در خانه است که تمیز کردن آن ها نیز دشوار است اما با استفاده از روش هایی می توان به این مهم دست یافت.
ظروف چوبی بامبو

دلیل محبوبت ظروف چوبی بامبو

زمان مطالعه : 5 دقیقه
استفاده از ظروف چوبی بامبو فواید و مزایای مناسبی را به همراه دارد، برای افزایش عمر و نگهداری بهتر این ظروف نیز راهکارهای مناسبی وجود دارد.
ظروف چوبی

روش ضدعفونی و براق کردن ظروف چوبی آشپزخانه

زمان مطالعه : 5 دقیقه
امروزه ظروف چوبی آشپزخانه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد که البته تمیز کردن و براق کردن این ظروف هم دشوار است، برای ضدعفونی و براق کردن ظروف آشپزخانه باید از روش های مناسب استفاده کرد.
تميز كردن پشت قابلمه تفلون و چدنی

راهکار تمیز کردن پشت انواع قابلمه و ماهیتابه

زمان مطالعه : 3 دقیقه
برای تمیز کردن پشت قابلمه های کثیفتان روش های ساده و کاربردی وجود دارد، با سرکه و جوش شیرین و... به راحتی می توان این لکه های پشت قابلمه را تمیز کرد.
ظروف آلومینیومی

نحوه براق کردن ظروف آلومینیومی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
بعد از آشپزی با ظروف آلومینیوم تیرگی به جا مانده از آشپزی به راحتی پاک نمی شود اما برای پاک کردن آن هم روش هایی وجود دارد که در ادامه از آن ها مطلع خواهید شد.
برق انداختن نقره

براق کردن ظروف نقره با نرم کننده موی سر !

زمان مطالعه : 9 دقیقه
اگر شما هم لوازم یا ظروف نقره دارید که سیاه یا کدر شده است می توانید برای تمیز کردن و برق انداختن آن ها از روش های ساده و خانگی استفاده کنید.
ظروف تفلون

نگهداری ظروف تفلون با نکاتی که احتمالا نمیدانید

زمان مطالعه : 4 دقیقه
در استفاده و نگهداری از ظروف تفلون باید نکاتی را رعایت کنید تا به آن ها آسیبی نرسد و بتوانید مانند روز اول از ظروف با کیفیت استفاده کنید.
تمیزکاری خانه

تمیز کاری خانه با نکاتی که هرکسی نمیداند

زمان مطالعه : 3 دقیقه
تمیزکاری خانه اگر براساس برنامه ریزی و اصولی باشد کار سختی نیست.روش های زیر راه هایی برای یک تمیزکاری راحت و سالم است.
شستشوی ظروف استیل

ظروف و لوازم استیل را بدون مواد شیمیایی بشویید

زمان مطالعه : 3 دقیقه
شستشوی ظروف استیل کار بسیار دشوار و سختی است که اغلب خانم ها در شستن آن ها با مشکل مواجه هستند، نکات بسیار مهمی را باید در شستن ظروف استیل در نظر گرفت.
تميز كردن ظروف چدن

تمیز کردن ظروف چدنی سوخته و قدیمی + آموزش کامل

زمان مطالعه : 2 دقیقه
ظروف آشپزی بعد از مدتی استفاده دیگر تازگی اولیه را ندارند به خصوص ظروف چدنی و تفلون که گاهی به دلیل سوختگی غذا غیرقابل مصرف می شوند ، با روش خانگی تمیز کردن ظروف چدن آشنا شوید.
صفحه 1 از 2