عوارض داروها

عوارض دارویی
دارو برای درمان بیماری های متفاوت تجویز و مصرف میشود اما استفاده از آن ها عوارض خفیف یا حتی شدیدتری را به همراه دارد که اطلاع از این عوارض امری بسیار جدی است.
عوارض مصرف رانیتیدین

عوارض و خطرات مصرف زیاد داروی رانیتیدین برای معده

زمان مطالعه : 4 دقیقه
مصرف خودسرانه رانیتیدین می تواند عوارض خطرناکی برای زندگی انسان داشته باشد و معمولا برای معده استفاده می شود اما بدون مشورت پزشک هرگز از این داروی مخرب استفاده نکنید.
داروهای خطرناک

داروهای خطرناک برای افراد بالا 50 سال

زمان مطالعه : 4 دقیقه
گاهی واکنشی که مصرف یک دارو در بدن یک فرد جوان ایجاد می کند می تواند برای یک فرد بالای 50 سال، متفاوت و حتی خطرناک باشد.
تغذیه مردان

مردان بالای 40 سال این مکمل ها رو نخورن

زمان مطالعه : 2 دقیقه
از چهل سالگی به بعد مردان باید بیشتر به تغذیه و سلامتشان توجه کنند زیرا با بالا رفتن سن ممنوعیت های در مصرف مکمل و دارو ها خاص دارند که بسیار حائز اهمیت است.
دارو خوردن

هرکی زیادی قرص و دارو میخوره؛ اینو بخونه

زمان مطالعه : 2 دقیقه
بسیاری از انسانها انواع مختلفی از داروها را استفاده می کنند. اگر دوز مصرفی مناسب هر دارو را ندانید، درصورت مصرف زیاد دارو دچار مشکلات جدی خواهید شد.
خوردن قرص با غذا

قرص و داروهایی که بهتره با غذا بخوریم

زمان مطالعه : 2 دقیقه
مصرف دارو اصول و قواعدی دارد که باید به آن توجه کرد زیرا استفاده برخی قرص ها با غذا الزامی است پس با شناخت این قرص ها از مصرف آن ها با معده خالی برهیزید.
کاهش حافظه

کاهش حافظه شما 9 دلیل دارد

زمان مطالعه : 6 دقیقه
اغلب افراد کاهش حافظه و از دست دادن حافظه کوتاه مدت را از بیماری های دوران میانسالی و سالمندی می دانند.اما دلایلی وجود دارد که کاهش حافظه و فراموشی را در سنین مختلف نشان می دهد.
مصرف آسپرین

کیا نباید آسپرین بخورن؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
آسپرین یکی از پرکاربردترین داروها در جهان، برای طیف گسترده ای از موارد کاربرد دارد اما مصرف بدون مشورت و تجویز پزشک این دارو برای برخی افراد بسیار خطرناک است.
عوارض ایبوپروفن

خبر بد به اونایی که زیادی ایبوپروفن مصرف میکنن

زمان مطالعه : 2 دقیقه
داروهای ضد التهابی مثل ایبوپروفن داروهایی هستند که جز دسته پر مصرف قرار میگیرند، اما استفاده بیش از حد ایبوپروفن مشکلاتی برایتان بوجود میاورد.
داروهای پرمصرف

خطر قرص و دارویی که اکثر ایرانی ها میخورن

زمان مطالعه : 6 دقیقه
داروهای پرمصرف را خوب می شناسید، داروهای فشارخون و دیابت، قرص های خواب آور و آرتروز که در دراز مدت عوارض جبران ناپذیری را برجای خواهد گذاشت.
مقاومت آنتی بیوتیکی

خبر بد برای اونایی که زیادی چرک خشک کن میخورن

زمان مطالعه : 3 دقیقه
اگر بدون تجویز پزشک تعداد زیادی چرک خشک کن مصرف میکنید به دلایل بسیار مهم و جدی باید هرچه زودتر خوردن آن ها را متوقف کنید.
داروهای پرمصرف

قرص و داروهایی که از همین امروز باید ترک کنید

زمان مطالعه : 2 دقیقه
بسیاری از افراد هنگام بیماری سریعا خود درمانی می کنند و بدون تجویز پزشک داروهایی را مصرف می کنند اما نمیدانند این کار ممکن است آسیب جدی به سلامتشان وارد کند.
داروی متورال

بهترین زمان مصرف داروی متورال فشار خونی ها

زمان مطالعه : 5 دقیقه
متورال علاوه بر تسکین درد قفسه سینه برای کاهش فشار خون هم استفاده میشود که مصرف این دارو باید به تجویز پزشک باشد و مصرف سر خود این دارو عوارض زیادی دارد.
عوارض آسپرین

قرص آسپرین می تواند برای شما هم عوارض داشته باشد

زمان مطالعه : 6 دقیقه
خیلی از افراد برای کاهش دردهای خود آسپرین مصرف می کنند اما باید دانست که این دارو عوارض جدی دارد که می تواند سلامت بدن را به خطر بیندازد.
عوارض قرص خوردن زیاد

هشدار جدی به اونهایی که زیاد قرص میخورن

زمان مطالعه : 2 دقیقه
عادت استفاده ی بی رویه و زیاد از برخی قرص ها و ویتامین ها در بین ایرانی ها بسیار رایج است درصورتی که برای هر چیزی بدون مشورت پزشک قرص مصرف میکنند .
صفحه 1 از 10