تولد
داروهای مضر برای حافظه
داروها میتوانند عوارض جانبی بسیاری داشته باشند مثل فراموشی و کاهش حافظه که مشکلات زیادی به‌ همراه دارند و همچنین باعث اختلال در انجام کارهایتان خواهند شد.

قرص و داروهای پرمصرف و مضر برای حافظه

دارو ها می توانند طیف گسترده ای از عوارض جانبی را ایجاد کنند که برخی از آن ها ناخوشایند و برخی دیگر کاملاً خطرناک هستند. یکی از این عوارض جانبی خطرناک که اغلب هم نادیده گرفته می شود، فراموشی و افت قدرت حافظه است. برای برخی از افراد، از دست دادن حافظه می تواند به مشکلی تبدیل شود که بر توانایی آنها در انجام وظایف روزمره تأثیر گذار خواهد بود. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک چند دارویی که حافظه را ضعیف می کنند؛ معرفی خواهیم کرد.

1_ دارو های خواب آور

اگر از مشکلات مزمنِ خواب رنج می‌ برید، احتمالاً داروی خواب آور مصرف می کنید تا استراحت بهتری هنگام شب داشته باشید؛ اما این دارو ها عوارض جانبی زیادی از جمله کاهش قدرت حافظه و دیگر مشکلات ذهنی را به وجود می آورند؛ پس مراقب باشید که در مصرف آن ها زیاده روی نکنید.

قرص خواب

2_ دارو های ضد افسردگی

دارو های ضد افسردگی دسته ای از دارو ها هستند که عدم تعادل شیمیایی در مغز را اصلاح می کنند و از این طریق علائم مربوط به اختلالات افسردگی را کم می کنند؛ اما خود می توانند عاملی برای کاهش قدرت حافظه باشند.

3_ دارو های بی اختیاری ادرار

آنتی کولینرژیک ها برای درمان بی اختیاری ادرار و همچنین سایر بیماری ها؛ مانند فشار خون بالا، آسم و بیماری پارکینسون استفاده می شوند؛ اما بسیاری از مطالعات اثبات کرده اند که این دارو ها با مسدود کردن استیل کولین، یک پیام رسان شیمیایی درگیر با بسیاری از عملکرد های بدن، باعث از دست دادن و ضعیف شدن حافظه می شوند.

4_ آنتی هیستامین

دارو های آنتی هیستامین به مرور زمان باعث خواب آلودگی و فراموشی بیمار می شود؛ همچنین استفاده طولانی مدت از این دارو را با افزایش خطر زوال عقل مرتبط دانسته اند.

دارو آنتی هیستامین

5_ دارو های فشار خون

فشار خون بالا عاملی برای افزایش خطر و افت عملکرد ذهنی می باشد. اگر نتوانیم فشار خون بالا را درمان کنیم، می‌ تواند منجر به سکته شود و در نتیجه این دارو ها اهمیت بسیار زیادی دارند که متأسفانه یکی از عارضه جانبی آن ها افت قدرت حافظه است.

قرص و داروهای مضر برای حافظه؛ مورد 4 شوکه ات میکنه!

54
این مطلب مفید بود ؟40
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : bestlifeonline / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
وبگردی