مدفوع

مدفوع سبز نوزاد
مدفوع نوزاد هر رنگی که باشد علتی پشت آن نهفته است که گاه طبیعی است و گاه نگران کننده، اولین مدفوع نوزاد نیز به رنگ سبز تیره و چسبناک می باشد.
دلیل خون در مدفوع

خون در مدفوع علامت سرطان است؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
وجود خون در مدفوع یک مسئله غیر عادی است که در صورت بروز این مشکل، بیماران باید حتما به پزشک مراجعه کنند، همچنین وجود خون در مدفوع چند دلیل نیز دارد.
رنگ مدفوع

دلیل تغییر رنگ مدفوع؛ خطرناک ترینش کدومه؟

تاریخ انتشار : 12 تیر 1401زمان مطالعه : 2 دقیقه
رنگ مدفوع یکی از راه های تشخص بیماری ها در بدن است و خطرناک ترین رنگ مدفوع نشان دهنده مشکلی حاد و جدی است که باید هرچه سریع تر به پزشک مراجعه شود.
زخم معده

مدفوع این رنگی علامت زخم معده است!

زمان مطالعه : 5 دقیقه
زخم معده یک بیماری دستگاه گوارشی دارد که به دلایل متفاوت به وجود می آید، در ادامه از تمام آنچه باید درباره زخم معده بدانید مطلع خواهید شد.
دستشویی رفتن در روز

دستشویی رفتن در روز چند بار باید باشد؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
تعداد دفعات منظم دستشویی رفتن و دفع مدفوع در روز نشان دهنده سلامت انسان است اما اگر با تغییراتی مواجه شد ممکن است یک بیماری در بدن وجود داشته باشد.
دستشویی طولانی مدت

یه نکته خیلی مهم درباره توالت رفتن

زمان مطالعه : 2 دقیقه
دستشویی رفتن یکی از احتیاجات ضروری انسان است و نکاتی در مورد آن وجود دارد که بسیاری به آن بی توجه هسنتد درحالی که این نکات برای سلامت بدن مهم هستند.
فواید مدفوع انسان

بیماری هایی که با مدفوع انسان درمان می شوند!!

زمان مطالعه : 5 دقیقه
متخصصین از اصلاح پیوند میکربیوم مدفوع دریافتند که اثرات درمانی آن فقط به بیماری های روده محدود نمی شود، و برای درمان بیماری های بسیاری موثر است.
خون در مدفوع نوزاد

خون در مدفوع نوزاد نشانه ی چیست ؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
وجود رگ های خونی یا ترشح خون در مدفوع نوزاد در برخی مواقع می تواند بسیار خطرناک باشد، خون در مدفوع نوزاد دلایل مختلفی دارد اما راه هایی هم برای از بین بردن و پیشگیری از وجود خون در مدفوع نوزاد وجود دارد.
تغییر رنگ مدفوع در بارداری

دلیل اصلی سبز شدن رنگ مدفوع در بارداری

زمان مطالعه : 7 دقیقه
تغییر رنگ مدفوع به رنگ سبز در دوران بارداری می تواند به دلیل مصرف برخی مواد غذایی یا داروها باشد اما گاهی ممکن است سبز شدن مدفوع نشان دهنده وجود یک بیماری باشد.
كار كردن شكم نوزاد

کار کردن شکم نوزاد شیرخوار چندبار در روز طبیعیه ؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
کار کردن شکم و دفع مدفوع در هر نوزاد شیرخوار متفاوت است اما رنگ و شکل مدفوع نوزاد مهم است و اگر طبیعی نباشد نشان دهنده وجود یک بیماری می باشد.
ژله ای شدن مدفوع

علت اصلی ژله ای شدن مدفوع کودکان و بزرگسالان

زمان مطالعه : 5 دقیقه
ژله ای شدن مدفوع ممکن است به علل هموروئید و یا انگل اتفاق بیفتد آلرژی غذایی نیز یکی از عوامل موثر در مخاطی شدن مدفوع است.
شکل مدفوع

وقتی علت چسبندگی و تغییر شکل مدفوع زنگ خطر است!

زمان مطالعه : 9 دقیقه
مدفوع ترکیبی از غذای هضم نشده و باکتری و نمک است هر فردی شکل مدفوع خاص خود را دارد که گاهی شکل ظاهری آن تغییر می کند که تاثیرات تغذیه ناسالم است.
علت زیاد دستشویی رفتن

علت زیاد دستشویی رفتن چیست؟

زمان مطالعه : 9 دقیقه
تعداد دفعات استفاده از دستشویی در هر فرد متفاوت است. افرادی هستند که زیاد دستشویی رفتن آن ها در روز ممکن به دلیل وجود یک بیماری در بدن آن ها باشد.
عوارض نگه داشتن مدفوع

نگه داشتن مدفوع چه عوارضی دارد؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
برخی از افراد به نگه داشتن مدفوع توجه ای نمی کنند اما این را باید بدانند که نگه داشتن مدفوع عوارض جانبی جدی دارد که بسیار خطرناک و جبران ناپذیر است.
علل و درمان بیماری سوء جذب چربی

وقتی رنگ مدفوع تان خبر از مشکل سوء جذب چربی می دهد

زمان مطالعه : 7 دقیقه
ممکن است شما از مشکل سوء جذب چربی در بدنتان بی خبر باشید که از علائم و نشانه های این بیماری می توان رنگ مدفوع یا درد کیسه صفرا را نام برد.
صفحه 1 از 2