کاکتوس

نگهداری کاکتوس
کاکتوس گیاهی مقاوم است که به سادگی از بین نمی رود و شرایط نگهداریش بسیار ساده است اما اگر بیش از حد به آن آب بدهیم ممکن است از درون خراب شود.
کاکتوس انجیر تیغی

آموزش نگهداری و پرورش کاکتوس انجیر تیغی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
اپونتیا با نام های کاکتوس انجیر تیغی ،انجیر هندی و گلابی خار دار نیز شناخته می شود، همچنین گفتنی است که انجیر تیغی یکی از معروف ترین گونه های کاکتوس می باشد.
پیوند زدن کاکتوس

روش باغبان ها برای پیوند زدن انواع کاکتوس

زمان مطالعه : 5 دقیقه
امروزه کاکتوس هایی را می بینیم که ظاهر عجیب و زیبایی دارند این کاکتوس ها با عمل پیوند زدن به این شکل درآمده اند شما هم می توانید این کار را انجام دهید.
سیاه شدن کاکتوس

علت سیاه شدن کاکتوس، هم از پایین هم از بالا

تاریخ انتشار : 28 تیر 1401زمان مطالعه : 2 دقیقه
یکی از مشکلات در پرورش و نگهداری از کاکتوس‌ها سیاه شدن آن ها است. در اولین قدم باید علت سیاه شدن کاکتوس را تشخیص دهید تا بهترین درمان را برای آن انتخاب کنید.
کاکتوس رنگی

چگونه کاکتوس رنگی پروروش دهیم ؟ + آموزش کامل

زمان مطالعه : 4 دقیقه
این روزها کاکتوس های رنگی به دلیل زیبایی که دارند از پرطرفدارترین گیاهان آپارتمانی هستند و شرایط نگهداری ساده و آسانی دارند.
کاکتوس

نقش کاکتوس در جذب اشعه های مضر

زمان مطالعه : 10 دقیقه
کاکتوس دارای خواص بسیار زیادی است یکی از این خواص رفع اشعه مضر ناشی از موبایل, وای فای و کامپیوتر است که تا حدودی برای رفع این اشعه ها موثر اند.
نرم شدن کاکتوس

چرا کاکتوسم نرم شده؟ چطوری نجاتش بدم؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
نرم شدن کاکتوس یکی از رایج ترین مشکلات این گیاه است و دلایل مختلفی دارد. با شناخت اصلی ترین عامل پوسیدن کاکتوس علاوه بر مانع شدن راه درمان را نیز متوجه میشوید.
کاکتوس

کود مناسب و اصول کوددهی صحیح کاکتوس ها

زمان مطالعه : 3 دقیقه
گیاهان کاکتوس انواع مختلفی دارند و امروزه کاکتوس در بسیاری از خانه ها مشاهده می شود، برای نگهداری از این گیاه روش صحیح کوددهی کاکتوس بسیار حائز اهمیت است.
آب دادن کاکتوس

اگر اشتباها به کاکتوس زیادی آب دادیم، چه کنیم؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
کاکتوس به عنوان گیاه مقاوم شناخته شده است اما برخی افراد با زیاد آب دادن باعث آسیب آن می شوند پس باید راه حلی برای نجات کاکتوسی که زیاد آب خورده پیدا کنید.
خراب شدن کاکتوس

علامت اصلی کاکتوسی که خراب شده

زمان مطالعه : 7 دقیقه
مقاوم بودن کاکتوس از خصوصیات بارز آن است اما عدم توجه به این گیاه هم موجب خراب شدن آن می شود بنابراین باید نکات مراقبتی و علائم خراب شدن کاکتوس را بشناسید.
کاکتوس در خانه

کاکتوس رو کجای خونه بذاریم بهتره؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
کاکتوس جزء گیاهانی است که اصول فنگ شویی خاصی دارد که در صورت قرار نگرفتن در جای مناسب باعث پخش شدن انرژی منفی میشود.
آبیاری کاکتوس

این علامت یعنی به کاکتوست زیادی آب میدی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
کاکتوس از گیاهان پرطرفدار مخصوصا در خانه های آپارتمانی است اما افرادی که کاکتوس نگهداری می کنند باید بدانند زیاد آب دادن به کاکتوس به گیاه آسیب جدی می رساند.
کاکتوس در تابستان

آب و نور کاکتوس تو تابستون باید چقدر باشه؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
کاکتوس یکی از گیاهان پرطرفدار و بسیار مقاوم در برابر گرما است اما در فصل تابستان این گیاه به مراقبت های خاصی احتیاج دارد تا شادابی و زیبایی آن حفظ شود.
تعویض گلدان کاکتوس

نکته مهم تعویض گلدان هر نوع کاکتوس

زمان مطالعه : 3 دقیقه
کاکتوس گیاهی است که در بسیاری از خانه ها نگهداری می شود. اگر کاکتوس شما رشد کرده و گلدانش کوچک است باید آن را با روش های صحیح تعویض کنید تا آسیب نبیند.
نگهداری کاکتوس

از کجا بفهمیم کاکتوس نور بیشتری میخواد؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
کاکتوس یکی از گیاه هایی است که طرفداران بسیار زیادی دارد. اگر میخواهید در منزلتان گلدان کاکتوس داشته باشید باید چند نکته راجع به مراقبت از این گیاه بدانید.
صفحه 1 از 3