کالری مواد غذایی

کالری شیرینی ها
در دید و بازدید عید نوروز میزبان ها با انواع شیرینی های نوروزی از شما پذیرایی می کنند اما شما باید قبل از خوردن از میزان کالری هر یک از آن ها با خبر باشید.
کالری منفی

کالری منفی دقیقا یعنی چی ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در حقیقت هیچ گونه ماده غذایی به جز آب وجود نداشته که کاملا عاری از هرگونه کالری باشد. در این میان غذاهایی وجود دارد که دارای کالری منفی هستند و محبوبیت خاصی در رژیم های غذایی دارند.
کالری انواع مربا

میزان کالری مرباهای پر مصرف چقدر است؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
برای اینکه بتوانید میزان کالری دریافتی به بدن را کنترل کنید و دچار چاقی نشوید ابتدا باید میزان کالری انواع مربا و مواد غذایی را بدانید پس با ما همراه باشید.
کالری

کالری چیست و چگونه محاسبه میشود؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
اگر نسبت به مقدار کالری موجود در غذاها آگاهی یابید می توانید بین میزان انرژی که وارد بدن خود می کنید و انرژی که مورد استفاده قرار می دهید تعادل ایجاد نمایید. این آگاهی در حفظ وزن مناسب نقش کلیدی ایفا می کند.
غذای صفر کالری

20 غذای خوشمزه که کالری آنها صفر است

زمان مطالعه : 4 دقیقه
وقتی به فکر لاغری هستیم دوست داریم بخوریم و چاق نشویم ، شاید کمی عجیب باشد ولی غیرممکن نیست . با شناخت مواد غذای صفر کالری یک رژیم ضد چاقی مفید داشته باشید.
غذای کم‌کالری

آشنایی با بهترین موادغذایی کم کالری اما پر انرژی

زمان مطالعه : 6 دقیقه
اگر می خواهید خیلی راحت و سریع وزن کم کنید در این مطلب با فهرستی از مواد غذایی کم کالری که در این راستا به شما کمک خواهند کرد، بیشتر آشنا می شویم:
احساس سیری

احساس سیری با مواد غذایی کم کالری

زمان مطالعه : 6 دقیقه
مواد غذایی سیر کننده حس گرسنگی را رفع نموده، سبب کاهش اشتها می شوند و باعث می گردند تا انسان کم تر غذا بخورد. به همین علت، بسیاری از کسانی که به دنبال کاهش وزن و لاغر شدن هستند، در رژیم غذایی خود از غذاهای سیر کننده و کم کالری استفاده می کنند.
کالری

منظور از کالری خالی یا تهی چیست؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
مواد غذایی را که فقط دارای انرژی هستند و خاصیتی برای بدن ندارد، مواد غذایی حاوی کالری تهی می‏ نامند.
سبزیجات

سبزیجات تابستانی با کالری و چربی کم

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بیشتر سبزیجات به طور طبیعی چربی و کالری کمی دارند وهیچ یک از سبزیجات حاوی کلسترول بالا نیستند.
موبایل

اندازه گیری مقدار کالری مواد غذایی مصرفی با موبایل!

زمان مطالعه : 1 دقیقه
محققان دانشگاه واشنگتن موفق به اختراع دستگاهی شدند که اپلیکیشنی موفق و کارآمد برای گوشی های موبایل هوشمند به حساب می آید. این اپلیکشن، مقدار کالری موجود در مواد خوراکی مصرفی ما را مشخص می کند.
سبزیجات

غذاهایی با کالری منفی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
غذا های دارای کالری منفی به غذا هایی اطلاق می گردد که بدن برای هضم و جذب آنها، به صرف مقادیر بالاتری از انرژی در مقایسه با محتوای انرژی موجود در این غذا ها، نیازمند هستند.