مصرف ماهی

مسمومیت غذایی با ماهی
خوردن برخی از غذاهای دریایی فاسد یا ماهی های سمی موجب مسمومیت غذایی ناشی از خوردن ماهی می شود که علائم آن اغلب شامل اسهال، استفراغ و تب می باشند.
چگونه بفهمیم ماهی تازه است

بهترین روش برای شناخت ماهی تازه و کهنه

زمان مطالعه : 4 دقیقه
ماهی یکی از منابع سرشار از مواد مغذی و ویتامین ها به ویژه اسیدهای چرب امگا 3 میباشد که باید در هنگام خرید از تازه یا کهنه بودن آن اطمینان حاصل کنید.
ماهی سالمون

علامت اصلی خراب شدن ماهی سالمون

زمان مطالعه : 2 دقیقه
خوردن ماهی سالمون فاسد می تواند موجب مسمومیت غذایی شود پس مهم است هنگام خرید ماهی سالمون به اصلی ترین علامت برای تشخیص خراب بودن آن بسیار دقت کنید.
ماهی

این ماهی ها را بهتر است مصرف نکنید

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برخی از ماهی ها به دلایل مختلفی مانند داشتن جیوه بسیار زیاد برای سلامتی مفید نیست و برای بدن مضر است و باعث بیماری فرد می شود.
ماهی پرورشی و دریایی

برای بدن ما ماهی پرورشی بهتر است یا دریایی ؟

زمان مطالعه : 8 دقیقه
ماهی پرورشی و ماهی دریایی هر کدام مزایا و معایبی دارند که قبل از خرید و مصرف باید تفاوت آن ها را بدانید و بهترین و مفیدترین را انتخاب کنید.
خوردن ماهی در کودکان

تاثیرات خوردن ماهی در هوش و خواب کودکان

زمان مطالعه : 2 دقیقه
ماهی یک ماده غذایی است که باید کودکان خود را به خوردن آن عادت دهید. خوردن ماهی در کودکان به باهوش تر شدن و کمتر شدن اختلالات خواب آن ها کمک می کند.
مصرف ماهی

با مصرف ماهی قدرت شنوایی تان را افزایش دهید!

زمان مطالعه : 3 دقیقه
مصرف ماهی در بزرگسالان وکودکان به سلامتی آنها کمک می کند اما آیا از خواص شگفت آور ماهی در پیشگیری از بیماریهای گوش باخبر هستید.
ماهی

تاثیر مصرف ماهی در بارداری بر امگا 3 جنین

زمان مطالعه : 2 دقیقه
سطح اُمگا 3 کودکان با مصرف ماهی چرب توسط مادر در طول دوران بارداری مرتبط است.
گوشت کوسه

عوارض پرخطر مصرف گوشت کوسه ماهی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
افرادی که گوشت کوسه ماهی مصرف میکنند باید بدانند گوشت کوسه ماهی حاوی مواد سمی جیوه و BMAA میباشد که برای سلامتی مضر و باعث ابتلا به آلزایمر میشود.
ماهی

خصوصیات ماهی تازه

زمان مطالعه : 2 دقیقه
استفاده از گوشت ماهی به دلیل دارا بودن امگا3 و اسیدهای چرب بسیار توصیه شده است اما برای بهره بردن هرچه بهتر از این فرآورده مغذی باید تازه بودن و نحوه استفاده درست را بدانیم.
درمان افسردگی

تاثیر مصرف ماهی در درمان افسردگی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
درمان افسردگی روش های دارویی و غیر دارویی زیادی دارد و بیشتر مردم به روش های غیر دارویی روی می آورند ، یکی از این روش ها مصرف ماهی فراوان است که تاثیر مثبتی بر بهبود افسردگی دارد.
ماهی

کدام ماهی ها سرطان زا هستند؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
گوشت ماهی و مرغ هم هم دچار مسمومیت شد. رد پای ماده رنگی سرطان زا در این دو نوع گوشت پرمصرف دیده شده است که در مورد میزان آلاینده ها و هشدارهای لازم برای کاهش این مواد رئیس دامپزشکی کشور توضیح می دهد.