چربی خون

کمبود چربی
خوردن چربی همیشه مضر نیست و برعکس برای دسته ای از افراد توصیه می شود چرا که گاهی کمبود میزان این ماده غذایی در بدن شما اختلالات جدی ایجاد می کند.
انواع چربی

از چربی ترانس و انواع دیگر چربی ها بیشتر بدانید

زمان مطالعه : 7 دقیقه
چربی انواع مختلفی دارد بدترین نوع آن که چربی ترانس نام دارد به شدت برای سلامتی مضر است و می تواند باعث کوتاه شدن عمر فرد شود.
گرفتگی عروق

کسی که رگش گرفته باشه، این حالو داره

زمان مطالعه : 2 دقیقه
گرفتگی عروق به دلیل تاخیر در تشخیص می تواند منجر به مشکلات جدی برای سلامت شود اما به کمک نشانه ها قبل از حادتر شدن این مشکل میتوان تجمع چربی را تشخیص داد.
چربی خون

خطرات بسیار جدی بالا بودن چربی خون

زمان مطالعه : 5 دقیقه
بالا بودن چربی خون یا کلسترول بالا موجب ایجاد مشکلات و بیماری های خطرناکی می شود که یکی از رایج ترین آن ها مشکلات قلبی هستند.
چربی خون

علائم فرد مبتلا به چربی خون

زمان مطالعه : 6 دقیقه
اگر پاهای شما گزگز می کند و یا مدام به خواب می رود و دچار سرگیجگی و تعریق زیاد می شوید، این امکان وجود دارد که “چربی خون” شما بالا رفته باشد.
درمان چربی خون

تغذیه پیشنهادی برای درمان چربی خون بالا

زمان مطالعه : 6 دقیقه
چرخی خون بالا یکی از هشدارهای جدی بدن می باشد که در صورت ابتلا به این بیماری می توانید بصورت خانگی پس از مشورت با دکتر اقدام به درمان آن نمایید.
چربی ترانس

غذاهایی که چربی ترانس و مضر دارند

زمان مطالعه : 4 دقیقه
مصرف غذاهای حاوی چربی ترانس باعث بیماری های قلبی عروقی می شود غذاهای آماده و سرخ شده و کیک و دونات از این غذاها هستند.
درمان چربی خون بالا

راهی برای کنترل چربی خون بدون دارو

زمان مطالعه : 9 دقیقه
برای اینکه بتوانید چربی خونتان را کاهش دهید روغن حاوی چربی ترانس را از رژیم خود حذف کنید و به غذاهای سالم رو بیاورید. در ادامه روش های کاربردی برای کنترل چربی خون بالا بدون استفاده از دارو را می خوانید.
خواص تخمه آفتابگردان

وقتی خوردن تخمه آفتابگردان در بدن معجزه می کند

زمان مطالعه : 10 دقیقه
تخمه آفتابگردان خواص و فواید قابل توجه ای را برای سلامت بدن به همراه دارد، از خواص تخمه آفتابگردان می توان به بهبود سلامت قلب، مراقبت از پوست و... اشاره کرد.
تری گلیسرید

تفاوت اصلی کلسترول با تری گلیسرید چیست ؟

زمان مطالعه : 8 دقیقه
می توان گفت کلسترول در مقایسه با تری گلیسرید خطرات بیشتری برای قلب و مغز دارد، اما چه چیزی باعث افزایش کلسترول خون و تری گلیسرید می شود و چگونه می توان از کلسترول و تری گلیسرید بالا جلوگیری کرد؟
نئومایسین

“نئومایسین” چیست و چه عملکردی دارد؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
استفاده از “نئومایسین” برای دوره های مکرر یا طولانی ممکن است عفونت چشمی جدید قارچی بدهد و ممکن است مشکلات دیگر چشمی بدهد مثل گلوکوم و آب مروارید و یا تاخیر ترمیم زخم ها.
کلوفیبرات

عوارض کلوفیبرات + نکات مصرف در بارداری کپسول کلوفیبرات

زمان مطالعه : 5 دقیقه
مصرف “کلوفیبرات” در دوران حاملگی توصیه نشده و بیمار باید چند ماه قبل از باردار شدن مصرف این دارو را قطع نماید.
آزمایش

آزمایش غربالگری مهم برای خانم ها

زمان مطالعه : 5 دقیقه
اگر در معرض عوامل خطرساز سرطان ها، دیابت، فشار خون، چربی خون، پوکی استخوان و. . . قرار دارید، باید طبق نظر پزشک از سنین پایین تر و در فواصل کوتاه تر مورد آزمایش و بررسی قرار بگیرید.
چربی خون

مواد غذایی مضر برای چربی خون بالا

زمان مطالعه : 3 دقیقه
افزایش چربی خون همراه با بیماری هایی مانند کم کاری تیروئید،بعضی از بیماری های کبدی و کلیوی،بیماری های قند و... دیده می شود.
خون

چربی خون از پیشگیری تا کنترل بیماری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
افزایش چربی خون با تجمع در دیواره رگ ها، تنگی آنها را به دنبال دارد و به همین دلیل باعث افزایش خطر ابتلا به سکته مغزی، درد قفسه سینه و گرفتگی عروق می شود.