نکات خانه داری

تمیز کردن تلویزیون
صفحه تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی بسیار حساس هستند. برخی خانمها اشتباهاتی در تمیزکردن این تلویزیون ها انجام می دهند که موجب آسیب دیدن آن ها می شود.
کاربرد چای کیسه ای

15 کاربرد فوق العاده چای کیسه ای که نمی دانستید

زمان مطالعه : 4 دقیقه
کاربرد چای کیسه ای از زیبایی پوست و مو تا مسائل مربوط به خانه داری ، نکات جالبی که با دانستن آنها به روش دیگری از چای کیسه ای مصرف شده استفاده خواهید کرد.
مشکلات مخلوط کن

مشکلات مخلوط کن؛ ایراد میکسرتو بگو دلیلش رو بگم

زمان مطالعه : 3 دقیقه
مخلوط کن کاربردی ترین وسیله آشپزخانه است اما سرعت پایین یا گیرکردن تیغه از مشکلات رایج مخلوط کن هستند که قبل از آسیب زدن به دستگاه میتوان آن ها را تعمیر کرد.
صرفه جویی در مصرف آب

راحت ترین راه صرفه جویی در مصرف آب

زمان مطالعه : 7 دقیقه
بحران آب بسیار جدی است. روش های مختلفی برای صرفه جویی آب در منزل وجود دارد که علاوه بر کاهش هزینه ها می توان آن را برای نسل های بعدی نیز ذخیره‌سازی کرد.
مرتب کردن تخت خواب

مرتب کردن تخت خواب به بهترین شکل

زمان مطالعه : 4 دقیقه
زمانی که از خواب بیدار می شوید اولین کار مرتب کردن منزل را از اتاق و تخت خوابتان آغاز کنید. تمیز و مرتب بودن اتاق خواب می تواند حس خوب و پر انرژی در فرد ایجاد کند.
پذیرایی از مهمان

صفر تا صد آماده کردن خانه برای پذیرایی از مهمان

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در باورهای سنتی ایرانی‌ها، مهمان حبیب خداست و ما به مهمان نوازی معروف هستیم. این راهکار ها به شما کمک میکنند بهترین پذیرایی را از مهمانتان داشته باشید.
فضای زیر تخت

این وسایلو زیر تخت نذارین

زمان مطالعه : 3 دقیقه
فضای زیر تخت گزینه مناسبی برای ذخیره‌سازی وسایل است اما باید در انتخاب لوازم دقت کنید زیرا برخی از وسایل هرگز نباید در فضای خالی زیر تخت قرار بگیرند.
رفع بوی نفتالین

رفع بوی نفتالین با مواد کاملا طبیعی

زمان مطالعه : 4 دقیقه
اگر از نفتالین برای بید نزدن لباس یا وسایل خانه استفاده می کنید و از بوی بد آن رنج می برید، می توانید با مواد طبیعی این بوی ناخوشایند را از سطوح مختلف و دست ها از بین ببرید.
 شستن پتو

مثل حرفه ای ها پتو بشویید

زمان مطالعه : 8 دقیقه
چگونگی روش تمیز کرد پتو به عواملی همچون جنس پتو و مواد موجود در آن بستگی دارد و هرنوع پتو روش شستشو مختص به خود را دارد که دانستن آنها اهمیت زیادی دارد.
روش تشخیص تخم مرغ تازه

ساده ترین روش برای تشخیص تخم مرغ تازه از کهنه

زمان مطالعه : 4 دقیقه
بسیاری از افراد به تازگی و کهنه بودن تخم مرغ دقت نمی کنند، اما حتما باید این موضوع را جدی بگیرید و با روش های تشخیص تخم مرغ تازه آشنا شوید.
تمیز کردن مانیتور

فرمول تمیز کردن هر نوع مانیتور و ال سی دی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
مراقبت و نحوه نگهداری از وسایل الکترونیکی تاثیر زیادی در میزان عمر آنها دارد، پس بهتر است به روشی صحیح صفحه مانیتور و تلویزیونتان را تمیز کنید.
لکه چسب آکواریوم

لکه چسب آکواریوم رو با چی از لباس پاک کنیم؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
اگر در هنگام استفاده از چسب آکواریم، میزانی از آن بر روی لباس شما ریخته شده است، نگران نباشید چرا که با ترفندهای ساده می توانید لکه های چسب را تمیز کنید.
ظروف چوبی

روش نو کردن ظروف چوبی قدیمی آشپزخانه با سرکه

زمان مطالعه : 4 دقیقه
اگر ظروف چوبی آشپزخانه تان قدیمی شده یا آسیب دیده می توانید با استفاده از مواد طبیعی و بدون ضرر آن ها را ضدعفونی و بازسازی کنید.
رفع زردی لوازم برقی

تکنیک رفع زردی وسایل برقی سفید

زمان مطالعه : 4 دقیقه
معمولا وسایل برقی بعد از مدتی استفاده کثیف می شوند و وسایل برقی سفید، زرد می شوند اما روش هایی وجود دارد که می توانید زردی آن ها را به راحتی از بین ببرید.
اسفنج آشپزخانه

هر خانمی این کاربرد جالب اسفنج رو نمیدونه

تاریخ انتشار : 8 اسفند 1401زمان مطالعه : 4 دقیقه
اسفنج مسئول برق انداختن ظروف آشپزخانه است، اما کاربرد اسفنج تنها به این گزینه ختم نمی شود و اسفنج آشپزخانه کاربرد های پنهان زیادی دارد.
صفحه 1 از 24