موانع پیشرفت

موانع پیشرفت این 10 شماره است و بس !

کد مطلب : 79038زمان مطالعه : 4 دقیقه
همه انسان ها پتانسیل پیشرفت و موفقیت را دارند اما موانع پیشرفت برای هر فردی وجود دارد و افراد موفق با بهره گیری از راهکارهای موثر توانسته اند از این موانع عبور کنند.

موانع پیشرفت ؛ چیزهایی که جلوی پیشرفت شما را میگیرن

شکی نیست که همه ما پتانسیل پیشرفت کردن را داریم اما گاهی اوقات همه چیز آنطور که می خواهیم پیش نمی رود . چرا بسیاری از ما به انچه در زندگی می خواهیم نمی رسیم ؟ چرا قادر به تجسم زندگی ایده آل خود نیستیم ؟ در واقع موانعی وجود دارند که جلوی پیشرفت را می گیرند و ما غالبا از بسیاری از آن ها بی اطلاع هستیم . خوشبختانه انسان ها توانایی کنترل شرایط و ایجاد تغییر را دارند ، همین امر نحوه رهایی از موانع پیشرفت می باشد . در این قسمت از سبک زندگی و موفقیت نمناک به مواردی که جلوی پیشرفت را می گیرند و راهکارهایی که می توانید از پس آن ها برآیید اشاره شده است .

موانع پیشرفت

1- وابستگی

کسی که کنترل زندگی خودش را ندارد، نشان از وابستگی اش اعم از وابستگی به خانواده، دوستان یا حتی دولت می باشد. این شما هستید که می توانید زندگی خود را کنترل کنید . هر چه زودتر این موضوع را درک کنید، سریعا استقلال خود را بدست آورده و کنترل زندگی تان را در دست می گیرید.

2- بلاتکلیفی

آیا تابه حال پیش امده است که برای انتخاب کردن دچار مشکل و دوگانگی شوید؟ باید بدانید که این یکی از موانع پیشرفت می باشد و موفق ترین افراد جهان سریعا تصمیم می گیرند و به انتخابی که کرده اند اعتماد می کنند .

بلاتکلیفی

3- خانواده و دوستان

یکی از بزرگ ترین عوامل عدم موفقیت افراد، خانواده و دوستان می باشد زیرا ممکن است باور های محدود کننده ای داشته باشند، منفی نگر باشند یا اعتقادی به خودشان نداشته باشند. بسیار مهم است که از چنین افرادی فاصله بگیرید زیرا مانع پیشرفت تان می باشند. گاهی اوقات باید در انتخاب افراد دور و بر خود قاطع باشید .

4- عدم نظم و انضباط

انضباط عامل موفقیت می باشد . آیا به موقع از خواب برمی خیزید؟ ورزش می کنید؟ آیا غذای مناسب می خورید و به موقع می خوابید؟ اگر جواب هر یک از این سوالات منفی می باشد پس لازم است کمی صبر کنید زیرا با کنترل نظم و انضباط می توانید به موفقیت برسید و حتی آن را به دیگران نیز منتقل کنید.

زود بیدار شدن

5- استفاده از تلفن همراه

به طور متوسط ، افراد هر 12 دقیقه تلفن های خود را چک می کنند. شاید اگر به این موضوع فکر کنید آزار دهنده به نظر برسد زیرا تلفن های شما بزرگترین مانع تان می باشند.

سریع ترین و آسان ترین راه برای کنترل استفاده از تلفن، تعیین اهداف می باشد. به خود یادآوری کنید که تلفن همراهتان را تنها در مواقع ضروری و کارهای مهم استفاده کنید و در صورت عدم نیاز آن را خاموش کنید. هرچه وقت کمتری برای تلفن خود صرف کنید ، موفقیت بیشتری کسب خواهید کرد .

6- شرایط جامعه

این یکی واقعاً تقصیر ما نیست. همه ما در جامعه ای با انتظارات زیاد از افراد جوان احاطه شده ایم. همزمان که مسیر رشد مان ادامه پیدا می کند، باید از زنجیر هایی که ما را در بر گرفته به شکل مثبت رها شویم. نادیده گرفتن این الگوها مثل شک کردن به خود یا کمبود خود ارزشی که ما را احاطه کرده، کار آسانی نیست. به همین دلیل باید در زندگی روزانه نظم و دیسیپلین را تمرین کنیم. حال این نظم می تواند از طریق جملات مثبت تاکیدی ، تصویرسازی یا مدیتیشن باشد . حتما باید ذهنمان را از اطلاعاتی که به رشدمان کمک می کند ، تغذیه کنیم .

مدیتیشن

7- عادات مخرب

همه انسان ها احتمال درگیری در بعضی از انواع عادت مخرب را دارند . این عادت ها می تواند شامل مصرف الکل، تماشای طولانی مدت تلویزیون یا غذا خوردن بیش از حد باشد . این ها چیزهایی هستند که جزء عادات بد محسوب می شوند اما ما را به سمت خودشان جذب می کنند و در نتیجه ما به افزایش سطح دوپامین هنگام انجام اقدامات مخرب عادت می کنیم . در نهایت این که معمولاً به یک حس منفی و تهی خواهید رسید .

8- ترس

بزرگترین ترس هایی که اکثر مردم تجربه می کنند در 3 دسته قرار می گیرند:ترس از شکست ، ترس از طرد شدن و ترس از خجالت . یک راه عالی برای از بین بردن ترس های خاص این است که به خود یادآوری کنید روزی خواهید مرد! و همه آن تصمیمات و کارهایی که انجام داده اید یا نداده اید دیگر اهمیتی نخواهد داشت .

ترس

9- عدم آگاهی

خود آگاهی یکی از بزرگترین کلید های خوشبختی، هدف و تحقق است. به این فکر کنید که چه کسی هستید، چه کاری در این زندگی باید انجام دهید و چه چیزی برای تان امکان پذیر است . شروع به خودآگاهی باعث می شود کنترل زندگی تان را در دست بگیرید .

به درون خود بنگرید و یک قدم به عقب بردارید تا به عملکرد ها و اهداف خود در زندگی کمی بیشتر فکر کنید .

10- طرز تفکر

هر آن چه در زندگی تجربه می کنید به برداشت و طرز تفکر تان بستگی دارد . در مطالب قبلی نمناک خواندید که آنچه اغلب افراد موفق را از افراد شکست خورده جدا می سازد ، درک و طرز فکر آن هاست . برخی از افراد با شکست همه چیز را تمام شده می دانند اما برخی افراد از آن عبرت می گیرند و فرصتی برای یادگیری تلقی می کنند .

برای موفقیت کافیست در هر شرایطی که قرار می گیرید با ذهنیتی مثبت پذیرای آن باشید . ذهن شما قدرتمند ترین چیز در جهان است و زندگی تان در همین خلاصه می شود . اگر ذهن خود را کنترل کنید می توانید شرایط را نیز کنترل کنید . پشت هر مثبت اندیشی یک قدرت واقعی وجود دارد .

موانع پیشرفت این 10 شماره است و بس !

3.919
این مطلب مفید بود ؟154
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن/س
وبگردی